Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

28
sarote τα πράγματα είναι απλά,τουλάχιστον όπως τα βλέπω εγω.

Μπορει ο ΑΜΚΑ να ειναι πρόδρομος του αντιχριστου και να σχετίζεται με το όλο συστημα που μας ετοιμάζουν όμως εγω προσωπικα θα τα πάρω όλα όσα βγουνε, πλην το χάραγμα(αν με αξιωσει ο Θεος).

Και αυτο όχι επειδη το θέλω και το βλέπω σαν αθώο,αλλά διότι αν ξεκινησουμε απο τωρα τον αγωνα, το σίγουρο είναι ότι δεν θα αντεξουμε μέχρι τέλους.

Είναι πολύς ο καιρός για να βγουμε απο το συστημα απο τωρα!

Μονο οι Άγιοι και αυτοι που κάνουν ασκητική ζωή μπορουν να ανταπεξέλθουν τοσο μεγάλο διάστημα.

Εμείς αν μπορέσουμε να αντέξουμε τα 7 χρόνια απο την αρχή του σφραγισματος θα είναι ήδη πολύ μεγάλο κατόρθωμα.

Ας ετοιμαστούμε λοιπόν για τον καιρό εκείνο και για να το πω και ποιο απλά,ας κρατήσουμε δυνάμεις για τον μεγάλο αγώνα όταν και όποτε αυτός ξεκινησει.


...................................................


Θα φέρω και ενα παράδειγμα που σχετιζεται με τα παραπανω:

Η Εκκλησία ήδη εδώ και πάνω απο 100 χρόνια έχει μπεί στα πλοκάμια της Πανθρησκειας-Οικουμενισμού όπως επίσης και του Μασωνισμού.

Και ερωτώ εγω:
Θα έπρεπε σε όλα αυτα τα χρόνια να μην πηγαίναμε στις εκκλησίες :blue

Μα αν φευγαμε μακριά απο την εκκλησια(που αλλοιώνεται με τον χρόνο) ίσως τωρα να μην ημασταν όπως είμαστε,αλλα σε πολύ χειρότερη κατάσταση.

Μήπως να περιμένουμε όταν θα αλλάξουν τα ευαγγέλια και όλα τα σχετικα?
Που σημαίνει πως όταν γίνουν όλα αυτά κάπου εκεί θα είναι και ο αντιχριστος.
Κάπως έτσι συμβαίνει και με το σφραγισμα και τον ΑΜΚΑ.


Ολα θέλουν την κατάλληλη ώρα και στιγμή!


Ο Ιωαννης μας προειδοποιησε και μας είπε ξεκάθαρα ΝΑ ΜΗΝ ΛΑΒΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ.
Δεν μας είπε να μην πάρουμε και όλα τα υπολοιπα που προηγουνται του χαραγματος.

Αυτο βέβαια δεν δικαιολογεί όλα αυτα που συζηταμε.

Ομως...
Εχει ηδη πόσα χρόνια που βγήκε ο ΑΜΚΑ.
Αυριο μεθαυριο μπορεί να βγει το παγκόσμιο νόμισμα
Παραμεθαυριο μπορει να βγει η κάρτα του Πολιτη.
Μετέπειτα μπορεί να βγεί η παγκόσμια κάρτα.
Μετά μπορει να βγει κάτι άλλο ή το χαραγμα.

Απο την αρχή του ΑΜΚΑ λοιπόν μέχρι το χάραγμα μπορεί να περάσουν 10-20 χρόνια, βάλε και τα 7 χρόνια απο την αρχη του χαραγματος μέχρι το τελος............ΚΑΗΚΑΜΕ!!!


Καλύτερα λοιπόν να πάρουμε όλα αυτα και να μην πάρουμε το χάραγμα,παρά να μην πάρουμε αυτα και στο τέλος να πάρουμε το σφράγισμα.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

29
οντος απαντησες, δεν το επιασα.

αρα λοιπον λες πως η διαφορα του ενος αριθμου απο τον αλλον θα ειναι μονο στην αγοραστικη δυνατοτητα.

και πως αυτο συνιστα αρνηση Χριστου ?

γιατι ειναι αρνηση Χριστου να παρω τον αριθμο αυτον ωστε να μπορω να αγοραζω και να πουλαω?

εαν δηλαδη αυριο πουν οτι χωρις τον ΑΜΚΑ δεν θα μπορει κανεις να πουλαει και να αγοραζει ο ΑΜΚΑ γινεται κακος ενω πριν οχι?


μου λες δηλαδη οτι θεολογικα ειναι αρνηση Χριστου η αποδοχη ενος αριθμου μονο και μονο επειδη χωρις αυτον δεν μπορω να αγορασω η να πουλησω?


εαν εβγαινε αυτοκρατορικη εγκυκλιος αποκεφαλισμου το 400 μ.χ στην ελληνορωμαικη αυτοκρατορια, πως ολοι θα πρεπει να λαβουν ενα πλακιδιο με εναν αριθμο και να το επιδεικνύουν με καθε συναλλαγη ητε με την αυτοκρατορια ητε στις μεταξυ τους συνναλαγες.
οι παραβατες θα αποκεφαλιζονταν.

θα ηταν αρνηση Χριστου εαν το επαιρναν οι πολιτες?

με ποια λογικη ?


επισης, λες οτι ειναι αλλο πραγμα το χαραγμα, αλλο ο αριθμος του ονοματος του θηριου 666, και αλλο το ονομα του θηριου.

στην πραγματικοτητα omg, και τα 3 αυτα ειναι 1.

το χαραγμα ειναι το 666 και το ονομα του θηριου.
οι μεταφρασεις που βαζουν το "ή" ειναι λανθασμενες.

το κομμα που εχει ο Ιωαννης μετα την λεξη χαραγμα στο επιμαχο χωριο ειναι επεξηγηματικο, που σημαινει οτι μετα το κομμα επεξηγει το τι ειναι χαραγμα.

χαραγμα ειναι το ονομα του θηριου και ο αριθμος του ονοματος του 666.

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

30
Κάνεις λάθος.
Το κόμμα όπως ειναι διαμορφωμένη η φράση εχει εννοια διαζευκτικού "ή".

Η αποκαλυψη αργότερα μας λεει οτι οσοι πάρουν το χάραγμα θα υποφερουν κ θα κολαστουν κλπ.
Πιο πριν ομως μας λεει οτι οποιος ΔΕΝ παρει αυτα τα του αντιχριστου που θα κολάζουν, δεν θα μπορει να αγοραζει και μα πουλαει...!!!

Άρα συμπερασματικά η λογική λέει οτι όποιος δεχτεί το "χάραγμα", το "όνομα του θηρίου" η τον αριθμό αυτου (χξς/666) ουσιαστικα υποκύπτει και προσκυνάει τον αντιχριστο και τα συστήματά του "για να ζησει" (και καλα) και αρνείται τον Χριστό.

Ουσιαστικα χωρις αυτο που δεν πρέπει να πάρουμε δεν θα μπορουμε να αγοράζουμε και να πουλάμε.
Πως μπορει να ειναι αλλος αριθμός που δεν ικανοποιει την παραπανω συνθήκη, αφου η αποκαλυψη μας τα λέει ξεκαθαρα (δεν θα κπορει να αγοράζει κ να πουλάει όποιος ΔΕΝ θα έχει το χάραγμα, τον αριθμό του θηρίου ή το ονομα αυτου).
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

31
Αποκ. 13,16 καὶ ποιεῖ πάντας, τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους, ἵνα δώσωσιν αὐτοῖς χάραγμα ἐπὶ τῆς χειρὸς αὐτῶν τῆς δεξιᾶς ἢ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν,

Αποκ. 13,17 καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ.

Αποκ. 13,18 Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου· ἀριθμὸς γὰρ ἀνθρώπου ἐστί· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ χξς.
Μπορείτε να εξηγήσεται και στους υπόλοιπους για πιό λόγο δεν παίρνετε υπόψην ότι, το χάραγμα δεν πρέπει να πάρουμε καί αυτό θα μπεί στο χέρι ή στο μέτωπο;

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

32
Συμφωνα με την ερευνα μου σχετικα με τα RFID, ουσιαστικα οι συσκευες RFID είναι πομποδεκτες ασυρματοι που μεσα τους (ανεξαρτήτως της εξτρα μνημης που μπορει να περιεχουν) εμπεριεχουν κυρίως έναν αριθμό που αντιπροσωπευει τον ανθρωπο η το πράγμα. (Κατα τον ιδιο τρόπο που και στις κάρτες SIM των κινητών μας υπάρχει μέσα τους ένα μοναδικό νούμερο).

Ουσιαστικά δηλαδη το RFID εκπέμπει τον μοναδικό αριθμό που περιέχουν.
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

33
omg έγραψε:Συμφωνα με την ερευνα μου σχετικα με τα RFID, ουσιαστικα οι συσκευες RFID είναι πομποδεκτες ασυρματοι που μεσα τους (ανεξαρτήτως της εξτρα μνημης που μπορει να περιεχουν) εμπεριεχουν κυρίως έναν αριθμό που αντιπροσωπευει τον ανθρωπο η το πράγμα. (Κατα τον ιδιο τρόπο που και στις κάρτες SIM των κινητών μας υπάρχει μέσα τους ένα μοναδικό νούμερο).

Ουσιαστικά δηλαδη το RFID εκπέμπει τον μοναδικό αριθμό που περιέχουν.
Κατά την γνώμη μου, το χάραγμα θα περικλείει όλες τις τεχνολογικές δυνατότητες, καί αυτές του συστήματος του RFID κάι της κάρτας SIM καί όλες αυτές οι δυνατότητες θα δυκτιωθούν μαζί με τον άνθρωπο στο internet.

Αυτό το χάραγμα όμως της αποκαλύψεως θα μπεί στο χέρι ή στο μέτωπο!

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

34
omg έγραψε:Κάνεις λάθος.
Το κόμμα όπως ειναι διαμορφωμένη η φράση εχει εννοια διαζευκτικού "ή".

Η αποκαλυψη αργότερα μας λεει οτι οσοι πάρουν το χάραγμα θα υποφερουν κ θα κολαστουν κλπ.
Πιο πριν ομως μας λεει οτι οποιος ΔΕΝ παρει αυτα τα του αντιχριστου που θα κολάζουν, δεν θα μπορει να αγοραζει και μα πουλαει...!!!

Άρα συμπερασματικά η λογική λέει οτι όποιος δεχτεί το "χάραγμα", το "όνομα του θηρίου" η τον αριθμό αυτου (χξς/666) ουσιαστικα υποκύπτει και προσκυνάει τον αντιχριστο και τα συστήματά του "για να ζησει" (και καλα) και αρνείται τον Χριστό.

Ουσιαστικα χωρις αυτο που δεν πρέπει να πάρουμε δεν θα μπορουμε να αγοράζουμε και να πουλάμε.
Πως μπορει να ειναι αλλος αριθμός που δεν ικανοποιει την παραπανω συνθήκη, αφου η αποκαλυψη μας τα λέει ξεκαθαρα (δεν θα κπορει να αγοράζει κ να πουλάει όποιος ΔΕΝ θα έχει το χάραγμα, τον αριθμό του θηρίου ή το ονομα αυτου).

omg, ας μην αναλωθουμε στο αν ειναι το 666 το ιδιο το χαραγμα η οχι προς το παρον, καθοτι δεν ειναι αυτη η ουσια της συζητησεως.
θα το συζητησουμε αργοτερα αυτο.
ουτως η αλλως, ητε ετσι ητε αλλιως, ητε το χαραγμα ειναι διαφορο του 666 ητε οχι, το θεμα ειναι πως ειναι ισοκυρο.
και οπως ειπες πιο πανω, η αποδοχη του 666 ειναι αρνηση Χριστου.

αυτο ομως ειναι κατι που θα το συζητησουμε αργοτερα.

προς το παρον ομως σου εκανα καποιες ερωτησεις και δεν μου απαντησες.

επαναφερω:

αρα λοιπον λες πως η διαφορα του ενος αριθμου απο τον αλλον θα ειναι μονο στην αγοραστικη δυνατοτητα.

και πως αυτο συνιστα αρνηση Χριστου ?

γιατι ειναι αρνηση Χριστου να παρω τον αριθμο αυτον ωστε να μπορω να αγοραζω και να πουλαω?

εαν δηλαδη αυριο πουν οτι χωρις τον ΑΜΚΑ δεν θα μπορει κανεις να πουλαει και να αγοραζει ο ΑΜΚΑ γινεται κακος ενω πριν οχι?

μου λες δηλαδη οτι θεολογικα ειναι αρνηση Χριστου η αποδοχη ενος αριθμου μονο και μονο επειδη χωρις αυτον δεν μπορω να αγορασω η να πουλησω?

εαν εβγαινε αυτοκρατορικη εγκυκλιος αποκεφαλισμου το 400 μ.χ στην ελληνορωμαικη αυτοκρατορια, πως ολοι θα πρεπει να λαβουν ενα πλακιδιο με εναν αριθμο και να το επιδεικνύουν με καθε συναλλαγη ητε με την αυτοκρατορια ητε στις μεταξυ τους συνναλαγες.οι παραβατες θα αποκεφαλιζονταν.

θα ηταν αρνηση Χριστου εαν το επαιρναν οι πολιτες?

με ποια λογικη ?

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

35
λοιπον, dominique, η πραγματικοτητα ειναι πως ο ΑΜΚΑ δεν εχει καμια σχεση με τον ΑΔΤ.
ο ενας ειναι αριθμος προσωπου, ο ΑΜΚΑ
ενω ο αλλος ειναι αριθμος εγγραφου.και η διαφορα αναμεσα τους ειναι και το προβλημα του ΑΜΚΑ.

οτι ο ΑΜΚΑ πλεον ειναι ο ιδιος ο ανθρωπος, ενω
ο ΑΔΤ προσδιοριζει ενα εγγραφο το οποιο μπορει ανα πασα στιγμη να αλλαξει.
Θα σου πω πως το σκέφτηκα,χωρίς να λέω οτι είναι και το σωστό.Σου παραθέτω τον τρόπο σκέψης μου.

Ο ΑΔΤ είναι ένας αριθμός για κάθε πολίτη,χωρίς τον οποίον δεν μπορείς να εργαστείς,να πάρεις σύνταξη,να βγάλεις ΑΦΜ,να βγάλεις ΑΜΚΑ,να σπουδάσεις,να έχεις ασφάλιση,να βγάλεις δίπλωμα ,να ανοίξεις λογαριασμο στην τράπεζα κ.τ.λ.

Είτε τον αλλάξεις,είτε οχι γιατι υπάρχουν πολλοί που δεν τον έχουν αλλαξει,ο αριθμός αυτός σε προσδιορίζει,ίσως οχι τόσο οσο ο ΑΜΚΑ,γιατί μπορεί να μην χρησιμοποιείται τόσο στην ηλεκτρονική διακυβέρνηση ακόμα,διότι με τον νέο τρόπο έκδοσης ταυτοτήτων δεν ξέρω αν συνδέεται κατευθείαν.

Να σου πω ενα παράδειγμα,που είδα σε ενα ταμείο ασφάλισης.Ζητήθηκε απο ενα ηλικιωμενο ο αριθμός ΑΜΚΑ,δεν τον ήξερε.Του ζητηθηκε ο αριθμός μητρώου ασφάλισης ,μέσω του οποίου όταν τον πληκτρολόγησε βρήκε όλα τα στοιχεία του,προσωπικά στοιχεία,διεύθυνση,ταυτοτητα,ΑΜΚΑ.
Αν έλεγε τον ΑΜΚΑ του,πάλι στα ίδια στοιχεία θα κατέληγε.


Αν πας στην αστυνομία για εξακρίβωση στοιχείων,θα σου ζητήσει τον ΑΔΤ.
Αν πας στην εφορία,θα σου ζητήσει τον ΑΦΜ
Αν πας σε ασφαλιστικό ταμείο,θα σου ζητήσει τον ΑΜΚΑ(οχι πάντα).

Κανονικά για να αποτελεί ένας αριθμός,αριθμός προσώπου,αν το καταλαβαίνω καλά,θα έπρεπε όπου και αν πήγαινες να σου ζητούσαν έναν και μοναδικό αριθμό που θα σε προσδιόριζε πλέον ως πρόσωπο.Κάτι το οποίο θα γίνει δηλαδη.

Δεν θα είσαι δηλαδη π.χ. ο Μιχάλης ,θα είσαι ο αριθμός 1234567,όταν θα πήγαινες να εργαστείς δεν θα σου ζητάνε ονομ/πώνυμο,αλλά τον αριθμό 1234567,μέσω του οποίου θα έβρισκαν όλα τα υπόλοιπα στοιχεία.


Το λέω με καθημερινό παράδειγμα για να καταλάβω τι θες να πεις με τον αριθμό προσωπου.

Το 2017,πρώτα ο Θεός δηλαδή ,δεν θα υπάρχει ΑΜΚΑ και ΑΦΜ ,θα υπάρχει ο αριθμός δημοσιονομικής ταυτότητας.Μετά ,τουλάχιστον όπως το σχεδιάζουν δεν θα υπάρχει ούτε αυτός,αλλά μάλλον η κάρτα πολίτη.



Θυμάσαι τον Ε.Κ.Α.Μ. με τον νόμο του 1986!(που ευτυχώς δεν ήρθε ακόμα τουλάχιστον)
Υποχρεωτικός,ισόβιος και περιλάμβανε τα πάντα.

Αυτός κατα την γνώμη μου είναι ξεκάθαρα αριθμός προσώπου.

Eδω ολόκληρος ο νόμος
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

36
Κοιτα.
Παλια βασάνιζαν τους ανθρωπους με διάφορα μαρτύρια για να αρνηθουν τον Χριστο.

Στην εποχή μας εκτος απο τις διαβολες, τα σχίσματα, τις αιρεσεις τισ άλλεσ θρησκειεσ και την μεγαλύτερη τελευταία αιρεση του οικουμενισμου, όπου όλα αυτα κολάζουν τους ανθρώπους (ξέχασα να αναφέρω και την αθεϊα), θα έχουμε ενα τελικό στάδιο που λέγεται "Τελικος Αντίχριστος". (Ο τελικος μεγάλος/μεγαλυτερος αντιχριστος).

Αυτος θα προσπαθήσει να ΥΠΟΤΑΞΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ.

Πως θα το κάνει?
Θα ξεκινήσει από την κοιλία.!!!

Όσοι υποταχθουν, θα εχουν (για λιγο οπως βλέπουμε στην αποκάλυψη) φαγητο, νερο κλπ, μιας και θα μπορουν να αγοραζουν και να πουλάνε.

Απο την άλλη όσοι δεν προσκυνήσουν τον αντίχριστο, ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΤΟΥΝ τα ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ και θα μαρτυρήσουν (μιας κ δεν θα μπορουν να αγοράσουν και να πουλησουν δεν θα εχουν στον ηλιο μοιρα και επισης θα τους κυνηγανε να τους σκοτωσουν / διωγμος...!!!

(Εφόσον δεν θα έχεις να φας, να πιεις, δεν θα εχεις στεγη να κοιμηθεις, ένδυση, φαρμακα κλπ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΤΑΧΘΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ θα είσαι εκτος συστηματος και δεν θα μπορεις να αγορασεις και να πουλησεις εκτος αν εχεις το χαραγμα.

Αρα το χαραγμα και ο αριθμος ή το ονομα του θηρίου θα ειναι κατι που χωρις αυτο δεν θα μπορεις να αγοραζεις και να πουλας.

Δες το παρεδειγμα του τηλεφωνικου αριθμου.

Αν βγει κάποιος και πει οτι κολαζεσαι αν το παρεις γιατι ειναι αυτο που λέει η αποκάλυψη, τότε - σύμφωνα με την αποκαλυψη - για να εχει δικειο σε αυτο που λεει, θα επρεπε να "μην μπορει να αγοραζει και να πουλαει" όποιος εχει τηλεφωνικό αριθμό...!!! (Οπως λέει και η αποκαλυψη)...!!!

Ευκολο ειναι στην κατανόηση...!!!
Σε περίπτωση που καποιος εχει εναν "αριθμο τηλεφώνου" και ξαφνικα το κανουν "ΠΛΕΟΝ οποιος δεν εχει αριθμό τηλεφωνου δεν μπορει να αγοραζει και να πουλαει"... Δεν ξέρω τι γίνεται...!!!
Φαντάζομαι οτι η θα μπορουν να κάνουν πίσω οι άνθρωποι εστω και τελευταια στιγμη ή εφοσον ειναι γραμμενοι "στο βιβλιο της ζωης" (ειναι για σωτηρια) ο Θεος δεν θα τους αφήσει απληροφόρητους...!!! Θα τους προστατεψει...!!!

Τέλος επαναλαμβάνω παλι.
Οσο πιο μακρυά ειναι κάποιος από όλα αυτα, τόσο καλυτερα...!!!
Και χωρίς ΑΦΜ αν μπορουσε να ζήσει καποιος, ακόμα καλύτερα...!!!

Αυτο που δεν πρεπει να παρουμε, σιγουρα - σύμφωνα με την αποκάλυψη αν δεν το παρουμε ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ
ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΜΕ (ετσι λεει η αποκάλυψη, όχι εγω!!! )...!!!!
Από εκεί και πέρα το να βγαίνουν καποιοι και να λένε αυθαιρετα οτι πχ. Ενας τηλεφωνικος αριθμός κολάζει διότι ειναι το χαραγμα του αντιχρίστου η ο αριθμός του θηρίου, εφοσον μπορει να αγοράζει και να πουλάει χωρις αυτον τον Αριθμο, δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι ντε και καλα αυτος ο αριθμος....!!!!

Η αποκάλυψη ειναι σαφης.
ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ....

Εγω φοβάμαι, δεν τον πηρα.
Είναι ένα μικρό "κατι" (σαν νηστεια πεσ το? σαν μικρή προσπάθεια? οπωσ θεσ πεσ το) δικό μου προς τον Θεο για να του δείξω οτι ενδιαφερομαι παρά την αναξιοτητα μου για να σωθω...!!!
Εχω χρησιμοποισει ομως και χρησιμοποιω κάρτα αναλήψεως, κάνω ηλεκτρονικες αγορες μέσω paypal...

...Αγοράζω (και πουλάω).... Χωρις το ΑΜΚΑ...!!!!

Έχω πολυ καλη μόρφωση σε επιστημονικό επίπεδο και με την "λογική" μου, παρά το οτι κανω προσπάθειες και δεν δέχομαι τον ΑΜΚΑ προς το παρόν (μέχρι να δω που θα πάει η βαλίτσα ακριβώς επειδη για τίποτα δεν μπορω να είμαι σίγουρος).

Βλέπω με την επιστημονική μου κατάρτιση το "που θα παει η δουλεια"...!!!
Σας εδειξα περιπου τι πάει να παιχτει, τα γνωστα που τα ξερετε και εσεις ειναι, απλως εγω μπορω να εμβαθύνω πιο πολυ τεχνικα και να "δω (ισως) λιιιγο πιο μακρυα και με (για πολλουσ βαρετεσ) λεπτομέρειες περισσοτερες"...!!

(Πχ αλλιως αντικαμβανεται μια κατάσταση ο ιατρος με την επιστημονική του κατάρτιση και αλλιως ο ασθενης. Ο Ιατρός "εμβαθύνει" πιο πολυ "τεχνικα" και βλεπει περισσοτερα πραγματα...!!!)


Ορθη Πίστη και αγώνας ενάντια στις αμαρτίες μας και υπέρ των θρησκευτικών μας υποχρεώσεων (προσευχη, εκκλησιασμός, εξομολόγηση κλπ) χρειαζόμαστε.

ΑΝ ειμαστε ΕΤΟΙΜΟΙ για τον θάνατό μας (οποτε και αν συμβεί), ο Θεός θα μας προστατέψει και ας ημασταν αγράμματοι εντελως.
ΔΕΝ εχουν ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΑ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ διότι δεν θα μας προστατεψουν οι γνώσεις αλλα Ο πανάγαθος ΘΕΟΣ θα μασ προστατεψει και θα μασ οδηγησει (εφοσον ειμαστε για σωτηρια) με την Χάρη του...!!!

Οσοι ειναι ούτως η άλλως μέσα τους (στην ψυχήτους) "κλουβια - χαλασμένα αυγα" (και δεν είναι για σωτηρία)... Ισως επιτρέψει να σπάσουν (μια ωρα αρχίτερα).... Για να καθαρίσει ο τοπος απο την ασωτία και την αμαρτια...
(Θυμηθειτε που λεει μέσα "και πέμψει ο Θεός σε αυτους ενέργεια πλάνης...")
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ο μεγάλος αδερφός στην Ελλαδα”

cron