«Ανθρωπιστική» μεταχείριση μεταναστών στο Φαρμακονήσι

1
Εικόνα
Οι φωτογραφίες που δημοσιεύουμε μας στάλθηκαν και αφορούν τη «μεταχείριση» μεταναστών στο Φαρμακονήσι. Το περιστατικό συνέβη το καλοκαίρι.

Μπορείται να παρακολουθήσετε​ την ειδική «περιποίηση» που επεφυλάχθηκε στον φωτογραφιζόμενο​ αλλοδαπό. Τα κτυπήματα είνα εμφανή στο πρόσωπό του. Όσο για το δέσιμο στην μπασκέτα, είναι ένα «στιγμιότυπο» από τα όσα προηγήθηκαν και αυτά που ακολούθησαν το κρέμασμα
Εικόνα
Εννοείται πως αυτή δεν είναι η μοναδική περίπτωση.

Η δολοφονία του 25χρονου πακιστανού στη Νίκαια, φέρνει αναγκαστικά στην επιφάνεια αυτά που καθημερινά συμβαίνουν στα κρατικά κολαστήρια και αποσιωπούνται σαν «καθημερινότητα​»
Εικόνα
Η κτηνωδία των κρατικών οργάνων δεν έχει όρια.

Οι φωτογραφίες μιλούν από μόνες τους…

(Δημοσιεύθηκε από Συσπείρωση Αναρχικών)

anarchypress.​wordpress.​com/​ :flag να χαρουν και οι χρυσαυγητεσ του φορουμ .. να μη φωναζουν αδικωσ διλαδισ :0603

Re: «Ανθρωπιστική» μεταχείριση μεταναστών στο Φαρμακονήσι

3
Μπορείται να παρακολουθήσετε​ την ειδική «περιποίηση» που επεφυλάχθηκε στον φωτογραφιζόμενο​ αλλοδαπό. Τα κτυπήματα είνα εμφανή στο πρόσωπό του. Όσο για το δέσιμο στην μπασκέτα, είναι ένα «στιγμιότυπο» από τα όσα προηγήθηκαν και αυτά που ακολούθησαν το κρέμασμα
Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι ειναι χτυπηματα απο ανθρωπο και δεν ειναι απο την προσπαθεια του να γλυτωσει απο τους στρατιωτες ή απο την βαρκα που βυθησαν οι τουρκοι στην προσπαθεια του να γλυτωσει;
Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι ο ιδιος δεν επιτεθηκε στους στρατιωτες για να ξεφυγει και αναγκαστηκαν να τον δεσουν;
Ησουν εκει;
Οι υπολοιποι γιατι δεν ειναι δεμενοι;
Και δεν νομιζω οτι ειναι πρεπον να αναρτηζεις τις χουλιγκανικες ανακοινωσεις σε αυτην την κοινοτητα.
Γιατι δεν το δημοσιευεις σε καποιο καναλι που θα καταγραψει και τις φασαριες που θα κανετε;
Γιατι αν νομιζεις οτι ολοι εσεις θεωρηστε αναρχικοι εισαι βαθια νυχτωμενος.Ψαξε σε κανα λεξικο να βρεις τι σημαινει η λεξη.
Και τελευταιο μην νομιζεις οτι ανηκω στην Χ.Α.δεν ανοικω πουθενα απλα σαλταρω με τετοιες προπαγανδιστηκες αηδιες που υποτημουν την νοημοσυνη μου.Παρτο χαμπαρι εσυ και οι οργανωσεις σας ειστε πιονια.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: «Ανθρωπιστική» μεταχείριση μεταναστών στο Φαρμακονήσι

5
Παρακαλω.
Δεν βγαζω χολη αλλα και εσυ πριν βαλεις το ποστ αυτο επρεπε να προσεξεις πιο καλα τις φωτογραφιες.
Η επιθεση δεν ηταν τοσο σε πρωσοπικο επιπεδο οσο για την ιδεολογια που αναρτησες γιατι οντως ειναι χουλιγκανικη και οχι αναρχικη.
Το φορουμ στις εκλογες εκανε το χατηρι αυτου που διαμαρτυρηθηκε και οχι το δικο μου.
Οπως βλεπεις δεν εχω κρινει καμια αλλη αναρτηση σου,εκτος απο μια μικρη αντιπαραθεση που ειχαμε παλαιοτερα.Με το συγκεκριμενο ποστ θηχτικα εγω και οχι αυτο που νομιζεις οτι εκπροσωπω.
Δεν σε θεωρω αντιπαλο.
Και δεν καταλαβα ποιους προσπαθεις να ξυπνησεις με αυτο το ποστ;Εισαι εναντιον των ελληνων στρατιωτων που με 45 βαθμους προσπαθουν με αρχεγονα μεσα να κοντρολαρουν μια κατασταση οταν καν δεν μπορουν να συνενοηθουν οταν την ιδια ωρα εσυ και εγω απολαμβανουμε το μπανακι μας και το κλιματιστικο μας;
Εσαι σιγουρος για το τι εχω ψηφισει;
Οσο για την αναρτηση ακομα πιστευω το ιδιο.Αν ειναι ετσι ολοι να βαζουμε οτι θελουμε.
Σε λιγο να βαλω και εγω τον Βεργη γυμνο ας πουμε που ειναι εναντια σε μια κατασταση.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: «Ανθρωπιστική» μεταχείριση μεταναστών στο Φαρμακονήσι

8
δεν ειδα να ανφερουν ποδοσφαιρο. και που ψηφισαν οσοι ψηφισαν τι εγινε διλαδι? ολοι ειδαν πως ειχε βγει ο μπουσ !! οπως και να χει μου οφηλεισ μια συγνωμη . ¨) να μη θιγεσαι τοσο ευκολα με αυτουσ που εκμεταλευονται καταστασεισ και βασανα αλλων για προσωπικο τουσ συμφερον γιατι αυριο ισωσ δεν μπωρεισ να κοιταχτεισ στον καθρεφτη και αν εισαι και οραιος μοιραια δεν θα θελεισ να ξυριστεισ και θα αρχισεισ να μοιαζεισ σε αυτουσ τουσ αρχαιουσ φιλοσοφουσ που δεν ανοιγουμε τα βιβλια τουσ και περιμενουμε τον καθε τυχαρπαστο να μας πει για αυτουσ (πλευρησ-λιακο-καθ πανεπιστημειου -γειτονας και τα λοιπα δε πειραζει τελικωσ να αναβουν και λιγο τα αιματα .. ξυπναει και ο ΙΧΩΡ
Βασικα δεν σε καταλαβαινω.
λοιπον να σοβαρευτω λιγο ..αν εφευγαν ολοι μαζι τρεχοντασ? καλα που εχουν οι φανταροι τουσ πιστολια να τουσ καθαρισουν χαχα και οχι μασ γιατι οι φανταροι και ο στρατοσ υπακουει στουσ ανωτερουσ του δηλαδη τουσ μασονουσ..χουλιγκανιστικο?δ
Μαλλον εσυ δεν με καταλαβαινεις.
χουλιγκανιστικο?
Θηχτηκες;
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ο μεγάλος αδερφός στην Ελλαδα”