ΕΚΤΑΚΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ: ΚΙΝΗΘΗΚΕ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΕΦΕΤΩΝ

1
Ο Εισαγγελέας Εφετών Αθηνών κίνησε ποινική δίωξη για Εσχάτη Προδοσία (ΠΚ 134) κατά της Κυβέρνησης και των «Βουλευτών» που ψήφισαν το Μνημόνιο, μετά από την από 27-05-2010 μήνυσή μου.
Οι προδότες έχουν....
ήδη κληθεί να καταθέσουν με την κατηγορία της ΕΣΧΑΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ. Αυτή είναι η Εκδίκηση του Λαού. Εγώ καταθέτω την 11-01-2011 στην Χαλκίδα. Αυτή είναι η νέα μας Εθνική Εορτή. Η πολιτική κηδεία των Προδοτών άρχισε. Σύντομα και ο Ενταφιασμός των.
Συμπατριώτες: Η Ελλάδα «κυβερνάται» από «ανθρωποειδή υπό κατηγορία για εσχάτη προδοσία». Αυτός είναι ο «τίτλος» των παρασιτοβιούντων στην Βουλή κι όσων τους ακολουθούν.
Αυτός είναι ο πάτος της παρακμής και του εκφυλισμού της φυλής μας. Γι αυτό το μόνο που μας αναμένει είναι η Αναγέννηση στα χέρια σας.
Διαδώστε το, για να ικανοποιηθεί, χαρεί και αναθαρρήσει ο Λαός.
Δημ. Αντωνίου

Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΛΗΣΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΤΟΥ Κ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΕΙΝΑΙ: ΙΔ 10/19473/21-12-2010
ΙΑΤΡΟΣ Δημ. Αντωνίου, το ιστολόγιο του οποίου είναι στη διεύθυνση, http://www.zoidosia.blogspot.com
Αν θέλετε να συνυπογράψετε την μηνυτήρια αναφορά κατά του πρωθυπουργού της Ελλάδας και των βουλευτών που ψήφισαν το μνημόνιο, εδώ:
http://www.gopetition.com/petition/35993.html

ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!! ΤΥΠΩΣΤΕ ΤΟ ΣΕ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΣΤΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΑΣ!!!
ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΗΝ 11-1-2011 ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΥΛΙΑΞΟΥΜΕ

http://anti-ntp.blogspot.com/2010/12/bl ... _9062.html
http://peripatris.blogspot.com/2010/12/ ... t_956.html
http://esxatianasxesi.blogspot.com/
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: ΕΚΤΑΚΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ: ΚΙΝΗΘΗΚΕ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΕΦΕΤΩΝ

2
Αγαπητοί φίλοι,
Έχοντας προκύψει διάφορα εμπόδια στην προσπάθεια πολλών συν-μηνυτών να καταθέσουν στην εισαγγελία της πόλης τους πολιτική αγωγή , σας δίνω το κείμενο το οποίο σύμφωνα με τους εισαγγελείς ενδείκνυται στην συγκεκριμένη περίπτωση καθώς και οδηγίες ,ώστε η πολιτική αγωγή να φτάσει στην εισαγγελία Χαλκίδας και να συσχετιστεί με την αρχική μήνυση.
Οι Έλληνες του εξωτερικού πρέπει να κάνουν τη διαδικασία μέσω των Ελληνικών Προξενείων.

ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΒΟΛΟ "ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ".
ΑΞΙΑ: 10 ΕΥΡΩ.
ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΓΡΑΨΤΕ:
ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΟΥ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΠΡΩΤΟΔΙΚΩΝ XAΛΚΙΔΟΣ
ΔΙΑ ΤΟΥ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ………

ΥΠΟΜΝΗΜΑ-ΜΗΝΥΣΗ, ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Του…………………….κατοίκου……….

Ο Δημήτριος ΑΝΤΩΝΙΟΥ, Ιατρός κατ. Χαλκίδος, κατέθεσε ενώπιον του Εισαγγελέα Χαλκίδος την αρ. ΑΒΜ Α10/1688/27-05-2010 μήνυση με την οποία μηνύει αριθμό Ελλήνων Βουλευτών για Εσχάτη Προδοσία διαπραχθείσα δια των όρων του «Μνημονίου» (σύμβαση δανείου) συναφθέντος μεταξύ της Ελληνικής Κυβέρνησης αφενός και της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας και του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου (εφεξής ομού καλουμένων ως «Τρόικα») αφετέρου, σύμφωνα με τα γεγονότα και το σκεπτικό της μήνυσης.
Συγκεκριμένα ο μηνυτής Δημ. Αντωνίου ζητώ την ποινική δίωξη των βουλευτών που ψήφισαν τον νόμο 3845/06-05-2010 την 06-05-2010 στην Ελληνική Βουλή για το έγκλημα της εσχάτης προδοσίας σύμφωνα με το άρθρο 134 παρ.1Ββ, παρ. 2α,β, άρθρο 134α , ε, δ, γ, ε, στ, η και άρθρο 135 παρ.1-4 του ΠΚ., για τον λόγο ότι αυτοί παρέβησαν τα άρθρα 1, 28, 52, 60 παρ.1, 73 παρ.1,2, 82 του Συντάγματος.

Επειδή κι εγώ επιβεβαιώνω και προσυπογράφω τα γεγονότα και το (νομικό) σκεπτικό της μήνυσης κι επειδή οι παραπάνω αξιόποινες πράξεις των ελλήνων βουλευτών έθιξαν και προσέβαλαν την τιμή, αξιοπρέπεια και υπόληψή μου ως ατόμου και πολίτη,

ΔΗΛΩΝΩ παράσταση πολιτικής αγωγής στην παραπάνω μήνυση του Δημ. Αντωνίου για την χρηματική μου ικανοποίηση λόγω ηθικής βλάβης που υπέστην από τις παράνομες πράξεις των μηνυθέντων, ύψους 50 ευρώ ( με επιφύλαξη) από το Ελληνικό Δημόσιο κα από το καθένα των μηνυθέντων (ΑΚ 932, ΚΠΔ 63, 82-84, Συντ.120).
Αριθμός βιβλίου μηνύσεων: ……………………
Παρακαλώ η παρούσα να διαβιβαστεί στην Εισαγγελία Χαλκίδος για να συσχετιστεί με την παραπάνω μήνυση Α10/1688/27-05-2010 του Δημ. Αντωνίου σε αυτήν.
Αντίκλητο δικηγόρο διορίζω τον Ιωάννη Τριμίντζιο, δικηγόρο Χαλκίδος, Φαρμακίδου 3, Τ.Κ: 341 00 Χαλκίδα, τηλ. 22210-818150, 6944 675097.
πόλη.....….. Ο μηνυτής-δηλών

ΣΤΕΙΛΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ , ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ Η Κ.Ε.Π ,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ ΤΩΝ 10 ΕΥΡΩ ΣΤΟΝ Κ. ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗ ΔΙΑΒΙΒΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ.
Petition:
ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΗ ΜΗΝΥΤΗΡΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΝΤΑΞΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ-ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ Δ.Ν.Τ!!

Ήρθε η ώρα να αντιδράσουμε και να πούμε το μεγάλο ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΒΟΛΗ ΤΟΥ Δ.Ν.Τ. !!

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΦΟΝΙΑΔΕΣ!

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ!

ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΕΘΝΟΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!
http://www.gopetition.com/petition/35993.html
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: ΕΚΤΑΚΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ: ΚΙΝΗΘΗΚΕ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΕΦΕΤΩΝ

4
ΚΛΗΘΗΚΕ ΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ







Τι είπε ο Δ. Αντωνίου στο Ξυπνήστε ρε . . .

ΚΛΗΘΗΚΕ ΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΈΑ ΕΦΕΤΩΝ

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε το ξυπνήστε ρε με τον κ. Αντωνίου Δημήτριο μας επιβεβαίωσε την είδηση ..... "Με κάλεσαν να καταθέσω όπως και τους άλλους που συμμετείχαν σε αυτή την κίνηση ...για να καταθέσουμε ότι νέα στοιχεία έχουμε για την υπόθεση ...Μετά από εμάς έχουνε κληθεί όλοι οι κατηγορούμενοι βουλευτές και ο πρωθυπουργός να καταθέσουμε με την ιδιότητα του......
κατηγορουμένου .

Ναι είναι γεγονός ..είναι μια ιστορική στιγμή για όλους μας,την μήνυση την κατέθεσα εξ ονόματος όλου του Ελληνικού λαου και ανήκει σε όλους μας ...

Αυτή είναι η εκδίκηση του Έλληνα άγνωστου στρατιώτη που έχει θυσιαστεί για 3.000 χρόνια για την Ελευθερία αυτής της χώρας.

Νιώθω πολύ συγκινημένος από αυτή την εξέλιξη οι οποία θα δώσει κουράγιο και Ελπίδα σε όλους τους Έλληνες ...

Ευχαριστώ όλους όσους στήριξαν αυτή την προσπάθεια και τους διαβεβαιώνω ότι θα συνεχίσω να αγωνίζομαι."

Eλενη για το http://www.ksipnistere.blogspot.com
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΕΚΤΑΚΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ: ΚΙΝΗΘΗΚΕ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΕΦΕΤΩΝ

5
Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΑΙΔΡΗ

Γιατί ρε γαμώτο, πρέπει πάντα ο ΜπαρμπαΝίκος να γίνεται ο κακός????


Κατ' αρχήν, έχει τεράστια σημασία να ξεκαθαρίσουμε, ότι εγώ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ στη μεγάλη Χαλκίδα, οπότε εκ γεννετής απόκτησα τα αναγκαία αντισώματα, έναντι των τρελών νερών, ενώ αντίθετα ο κος ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ μας προέκυψε ....μετανάστης από Αταλάντη μεριά, ο οποίος άνευ της αναγκαίας ενημέρωσης και χωρίς εμβόλιο, τσαλαβούτησε στα του Ευρίπου και τη πάτησε, όθεν και προσβλήθηκε βάναυσα, από τις τρελονερικές επιρροές που προσβάλουν άπαντες τους μετανάστες, που αντιθέτως προστατεύουν τους γηγενείς Χαλκιδαίους!!!!


Το αληθές είναι, ότι τα τρελόνερα, απ όπου κι αν προέρχεσαι, έτσι και σε ακουμπήσουν στη ξεροκεφαλή σου απροειδοποίητα, τη πατάς αδιόρθωτα και αυτομάτως μεταλλάσσεσαι στο κλαμπ των πολιτικών αρχηγών, πριν το πάρεις χαμπάρι.....


....Δυστυχώς αυτή η και μυρίζουσα αρχηγίλα είναι επικίνδυνα κολλητικιά και μπορεί να πάρει τη μορφή ιού και να μολύνει άπαντα τα ιντερνέτια, τα ιστοσέλιδα και τις μπλογκάκια. Δι ό και τη πατήσατε άπαντες πλην εμού του εμβολιασμένου....


Ειλικρινά και δεν ξέρω αν δις, τρις ή τετρακίς έχει ιδρύσει κόμματα ο κος ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ. Όμως στον χαβαλέ μας σαφώς και πρέπει να διαμένει μόνιμα ως περιζήτητος.
Ορκίζομαι ότι δεν σκόπευα να ασχοληθώ, ως φιλεύσπλαχνος. Έλα όμως που δεν μ' αφήνεται σεις όλα τα δαιμόνια και ξωτικά....!!!!


Λοιπόν ...χαλβαδάκια μου (σας το λέγω χαϊδευτικώς για να μη μου λακίσετε χολωμένοι) και δεν με λινκάρεται δεόντως:
ΔΙΩΞΗ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΦΑΣΙΖΟΝΤΕΣ ...ΚΥΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΒΟΥΛΙΟΥ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ. ΜΟΝΟ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ.


Ο αξιολάτρευτος (Θεέ μου τι λέω) κος ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, απλά έτσι γουστάριζε και επειδή δεν τον φοβίζουν τα έξοδα της σήμερον, και υπόβαλε στις ....30 ΜΑΪΟΥ 2010 !!!!! μηνυτήρια αναφορά κατά των βουλευτών αορίστως και απλά ....εξανάγκασε κάποιον εισαγγελέα, να καλέσει ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΙ ΤΑ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΝ ΣΥΝΤΡΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟΙ ΠΑΡΑΠΟΜΠΗΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΣΤΟ ....ΠΟΡΝΟΒΟΥΛΙΟ.

Τίποτις άλλο. Κατά τα λοιπά όποιος αντέχει, ας πάει και στο καινούργιο ιστολόγιο του γιατρού, για άμεση χειρουργική επέμβαση.

Μη με αναγκάζεται να επανέλθω. Είναι αμαρτία μεγάλη τέτοιες μέρες και δεν το θέλω.


Από Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου 2009, .....προειδοποιούσα, γαμώτο:

ΑΙΣΧΟΣςςςςςςςςς ΣΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ - ΕΚΟΨΑΝ ΣΤΗ ΖΟΥΛΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΑΡΧΗΓΟ!!!
"Κομμένος" υποψήφιος έστειλε εξώδικο κατά της οργανωτικής επιτροπής της ΄'Νέας Δημοκρατίας
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΞΩΔΙΚΟ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΛΗΣΗ
Ο παράνομος αποκλεισμός της υποψηφιότητας μου για την προεδρία της Νέας Δημοκρατίας - Προσφυγή στο Διοικητικό Δικαστήριο για την ακύρωση της εκλογής Προέδρου ΝΔ
ΕΞΩΔΙΚΟΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΚΛΗΣΗ
Του Δρ. Δημητρίου Αντωνίου PhD, FRCS, PhilLevA(Oxford)
Χειρουργού, κατ.....

Δημ. Αντωνίου, Χαλκίδα ΤΚ 34100
τηλ. 22210-XXXXX e-mail : epivetta@XXXXXXX,
ΚΑΤΑ


Της, για την εκλογή του νέου προέδρου του κόμματος, οργανωτικής επιτροπής της "Νέας Δημοκρατίας", οδός Ρηγίλλης, Αθήναι
Αξιότιμον Κον Δημ. Σιούφαν Πρόεδρο του Οργανωτικού του Συνεδρίου της Νέας Δημοκρατίας Οδός Ρηγίλλης, Αθήναι
Θέμα: Υποβολή υποψηφιότητας για την Προεδρία της Νέας Δημοκρατίας και ο παράνομος αποκλεισμός μου...... ................ ................. ................. ............... .................. ..........."
Θυμηθήκατε τώρα????? Περαστικά μας!!!!!!!!!
από το Μπαρμπανίκος

Τα παραπάνω φίλοι αναγνώστες σας τα παρέθεσα με μοναδικό σκοπό να είστε όσο καλύτερα ενημερωμένοι γίνεται για το πρόσωπο του κ. Αντωνίου διότι τυχόν φαιδρή κατάληξη του εν λόγω θέματος της μήνυσης θα έχει πολλαπλή βλάβη για την πατρίδα μας και για τις δυνάμεις εκείνες που παλεύουν για την απελευθέρωσή της από την κατοχική δύναμη του ΔΝΤ και των ανδρείκελων εντολοδόχων του που μας κυβερνούν....

Παράλληλα για όσους επιθυμούν να γνωρίσουν καλύτερα τον κ. Αντωνίου σας παραθέτω και 2 βίντεο όπου μιλά ο ίδιος ο κ. Αντωνίου για την μήνυση που κατέθεσε.


phpBB [video]


phpBB [video]


Aπο http://koukfamily.blogspot.com/
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

ΤΟ ΗΦΑΙΣΤΕΙΟ ΕΚΡΗΓΝΥΤΑΙ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ

7
Αξιότιμοι φίλοι,στις 11/01/2011 θα καταθέσει στον εισαγγελέα Χαλκίδας ο Δημήτριος Αντωνίου που μήνυσε τους 172 Βουλευτές, ΠΑΣΟΚ και ΛΑΟΣ, που υπέγραψαν το μνημόνιο στα πλαίσια της προκαταρκτικής εξέτασης που διεξάγεται.

Εχω γνωρίσει τον κ. Αντωνίου από κοντά και έχω μιλήσει άπειρες ώρες για πάρα πολλά πράγματα. Με έχει πείσει για τη γνήσια πατριωτική αγανάκτηση του. Δηλώνει δεξιός. Εγώ δεν είμαι. ούτε αριστερος, ούτε δεξιός ούτε κάτι άλλο γνωστό και καταχωρημένο. Διαφωνούμε σε αρκετά πράγματα με το Δημήτρη. Διαφωνησαμε για το κόμμα "Ελπίδα Πολιτείας" που έφτιαξε επειδή πιστεύει ότι η αλλαγή των προδοτών με πατριώτες θα γίνει με τη δημιουργία νέου κόμματος. Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι πρώτα πρέπει να δημιουργηθούν οι ομάδες. Από τις ομάδες και τις συνενώσεις, θα προκύψουν κόμματα. Τα κόμματα αυτά δε θα πρέπει πλέον να εστιάζουν στα διλήμματα του συστήματος (φιλελευθερισμός - σοσιαλισμός και γενικώς ~ισμός) αλλά στη δημιουργία της πλατφόρμας που θα επιτρέπει στον Ελληνικό λαό να αποφασίζει για τα θέματα που τον αφορούν. Σήμερα έχουμε την τεχνολογία να εφαρμόζουμε δημοψηφίσματα ηλεκτρονικά.

Ομως δεν μπορώ παρα να του αναγνωρίσω, ότι είχε τα κότσια να κάνει αυτή τη μήνυση.

Κότσια που εγώ για διάφορους λόγους και δικαιολογίες δεν έχω.

Ας μην είναι αν θέλετε ο Αντωνίου το επίκεντρο της προσοχής. Η μήνυση του όμως είναι ένα χαρτί στα χέρια του Ελληνικού λαού. Μια αφορμή.

Μια σπίθα.

Σας καλώ όλους να γιορτάσουμε το γεγονός ότι ο Ελληνικός λαός έχει μια μήνυση στα χέρια του, ότι οι προδότες τώρα χαρακτηρίζονται νομικά ώς "ύποπτοι εσχάτης προδοσίας" και να οργανώσουμε ένα συλλαλητήριο για την πατρίδα μας, χωρίς συμφέροντα.
Καλώ όλους τους ιστολόγους που πιστεύουν ότι η πατρίδα μας δέχεται επίθεση σε όλα τα μέτωπα, και ότι εξευτελιζόμαστε καθημερινά όσο αδρανούμε, να φτιάξουν παρόμοιες αναρτήσεις όπως η παρακάτω και να επικοινωνήσουν με τα email που βρίσκονται στην ανάρτηση. Καλώ όλες τις σπίθες, τους συλλόγους, τις φιλικές εταιρίες, τις ΜΚΟ, την Εκκλησία και όποιον άλλον φορέα ή πρόσωπο πιστεύει ότι μας κυβερνούν προδότες και πρέπει να κάνουμε κάτι.

Πρέπει να τους αναγκάσουμε να δώσουν έκταση στο θέμα.

Εφτιαξα μια ανάρτηση - κάλεσμα. Δεν ξέρω αν είναι καλή. Δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Φτιάξτε άλλες. Οργανωθείτε. Οργανώστε τους αναγνώστες σας. Ζητήστε τους να πάρουν μαζί τους και φίλους και γνωστούς. Ισως ήρθε η ώρα να κάνουμε επιτέλους κάτι. Αν δεν το κάνουμε τώρα, όταν θα το κάνουμε, θα είναι πολύ πιο δύσκολο.

Η μήνυση αυτή θα έχει τόση σημασία, όση της δώσουμε εμείς.

Περιμένω τις απόψεις σας.

Φιλικά,

ΘΑΛΑΜΟΦΥΛΑΚΑΣ

ΕΛΛΗΝΑ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΗ,

Με αφορμή τη μήνυση για εσχάτη προδοσία που κατέθεσε ο κ. Αντωνίου κατα των Βουλευτών που υπέγραψαν το μνημόνιο, μήνυση την οποία ο αρμόδιος εισαγγελέας προφανώς έκρινε νομικά ορθή και προς τιμήν του αποφάσισε να προχωρήσει σε στάδιο προκαταρκτικής εξέτασης, σε καλώ να οργανώσουμε ένα συλλαλητήριο διαμαρτυρίας για όλα αυτά που γίνονται στη χώρα μας.

Είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό, να χαρακτηρίζονται ως ύποπτοι προδοσίας η πλειοψηφία των Βουλευτών μιας χώρας. Την χώρα μας κυβερνούν σήμερα ύποπτοι προδοσίας!

Η μήνυση του κ. Αντωνίου είναι ένα χαρτί στα χέρια του Ελληνικού λαού. Και δεν έχουμε πολλά τέτοια χαρτιά. Οι κανόνες του πόκερ είναι στημένοι από αυτούς, μας βλέπουν τα φύλλα, η τράπουλα είναι σημαδεμένη και εμείς κοιμόμαστε ύπνο βαθύ. Πρέπει λοιπόν να ξυπνήσουμε.

Μας φαίνεται τιτάνιος άθλος, αλλά δεν είναι. Στην πραγματικότητα είναι τόσο απλό όσο το να ενδιαφερθούμε. Γι αυτό πρέπει να προγραμματίσεις να είσαι στη Χαλκίδα στις 11/Ιανουαριου/2011 , δηλαδή ΣΥΝΤΟΜΑ, σε μερικές μέρες. Ολοι εμείς οι φωτισμένοι που τα έχουμε καταλάβει όλα, αλλά παροτρύνουμε τους άλλους να δράσουν για λογαριασμό μας, πρέπει να είμαστε εκεί και να στηρίξουμε τη μήνυση αυτή. Να την εκμεταλευτούμε για να κινητοποιηθούμε.


Καλούνται λοιπόν ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΤΕΛΕΙΤΑΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ, ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΡΟ ΣΤΙΣ 11/01/2011 ΗΜΕΡΑ ΤΡΙΤΗ και ώρα 11:00 το πρωϊ.

Την ίδια ημέρα θα πραγματοποιηθούν ομιλίες στο Δημοτικό Θέατρο. Καλέστε μπλόκς, περιφερειακά κανάλια, ρ/φ σταθμούς κλπ. Το internet δέν φτάνει. Η τηλεόραση δεν πρόκειται να προβάλει ένα θέμα, εκτός και αν εμείς του δώσουμε διάσταση τέτοια που ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΟΥΝ, και να αναγκαστούν να προβάλουν.

Φίλοι ιστολόγοι, σας καλούμε να διοργανώσετε ομιλίες για την ημέρα εκείνη στο δημοτικό θέατρο.


Αγώνας σημαίνει δράση.

ΕΝΑ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.

http://armyalert.blogspot.com/2011/01/11-01-2011.html

Re: ΕΚΤΑΚΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ: ΚΙΝΗΘΗΚΕ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΕΦΕΤΩΝ

8
ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 3 ΜΕΤΡΑ
”Ελήλυθεν η ώρα ίνα δοξασθή ο υιός του ανθρώπου.” “Ελλάς γάρ μόνη ανθρωπογενεί, φυτόν Ουράνιον και βλάστημα θείον ηκριβωμένον. Λογισμόν αποτίκτουσα οικειούμενον επιστήμην.”

Re: ΕΚΤΑΚΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ: ΚΙΝΗΘΗΚΕ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΕΦΕΤΩΝ

9
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝΕ ΟΛΟΙ



phpBB [video]
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Δική μας Αντίσταση”

cron