Re: Οι «Αγανακτισμένοι» Έλληνες διαδηλώνουν

19
Κάτι μου λέει ότι η υπερεθνική ελίτ ετοιμάζει ένα πολύ βρώμικο παιχνίδι σε βάρος μας.

To έχει έτοιμο εδώ και πολύ καιρό.

Δεν θα γίνει κάτι τις επόμενες ημέρες οσο αφορά περί αυτων.

Τον επόμενο μήνα λογικά θα πάμε σε εκλογές,που προφανώς δεν θα μπορέσει να γίνει κυβέρνηση εφόσον κανείς δεν θα έχει τα ποσοστα που χρειαζεται.

Εκεί στην αναμπουμπούλα θα χρειαστεί μεγάλη προσοχή!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Οι «Αγανακτισμένοι» Έλληνες διαδηλώνουν

20
King Minos έγραψε:Φυσικα και οχι,αυτο που θελω να πω ειναι οτι ενα HAARP ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΕΦΑΛΕΣ ΜΑΣ.
Μα περί αυτού πρόκειται, Μεγαλειότατε!

Ο σεισμός της Αμαλιάδας και οι παράξενες βροντές την ώρα που βρισκόταν σε εξέλιξη η συγκέντρωση διαμαρτυρίας των indignados grecos επιβεβαιώνουν πλήρως τις υποψίες μου, ότι οι δηλώσεις Τόμσεν περί πιθανότητας επιβολής αιματηρών αντιποίνων σε περίπτωση μη συμμόρφωσης λειτούργησαν ως ένα ιδιότυπο προφητικό προπέτασμα καπνού.

Με την ενέργειά τους αυτή οι δανειστές ενεργοποίησαν το ρήγμα της Κυλλήνης το οποίο ήταν ανενεργό εδώ και 23 χρόνια!

Παρά το γεγονός ότι το τρομοκρατικό κτύπημα της παγκόσμιας σιωνιστικής ελίτ εναντίον της Ελλάδας δεν θα γίνει άμεσα αλλά κάποια συγκεκριμένη χρονική στιγμή κι εφόσον υπάρξει ακυβερνησία στη χώρα όπως πολύ σωστά το ανέφερε ο emman, ήδη η τρόϊκα αρχίζει σιγά-σιγά να δείχνει απειλητικά τα δόντια της.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος King Hercules την 28 Μάιος 2011, 04:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: Οι «Αγανακτισμένοι» Έλληνες διαδηλώνουν

22
Σωστό και αυτό, άλλωστε "τρόϊκα" είναι μια ξενόφερτη ρώσικη λέξη η οποία τελικά κατάντησε πολύ σπαστική.

Ως γνήσιοι Έλληνες οφείλουμε να χρησιμοποιήσουμε τον όρο "τριμερής επιτροπή" όταν αναφερόμαστε στους δανειστές μας, αυτό ίσως είναι η καλύτερη απάντηση στην τρομολαγνεία των ημερών που καλλιεργούν τα καθεστωτικά ΜΜΕ με τις ευλογίες του ΔΝΤ.

Re: Οι «Αγανακτισμένοι» Έλληνες διαδηλώνουν

23
Τερμα παιδια το τροικα,αλλαζει,γινεται πουστροικα.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!! ΨΗΛΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤ HAARP ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕΕΕ!!ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΣΚΥΒΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ...ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΥΡΙΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΡΙΞΕΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΓΕΛΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑΣΟΥΝ! ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ.....κατέβηκα στο Σύνταγμα
γιατί θέλω να φύγουν το ΔΝΤ και οι κλέφτες από την Ελλάδα.

Γιατί για πρώτη φορά αισθάνθηκα ότι αυτό που γίνεται με εκφράζει, ενώ τα 13 προηγούμενα χρόνια που έχω εκλογικό δικαίωμα δεν είχα αισθανθεί ποτέ κάτι τέτοιο.
Γιατί εκεί δεν υπήρχαν ταμπέλες.
Γιατί εκεί βρήκα ανθρώπους που νιώθουν όπως κι εγώ.

Γιατί εκεί κανείς δε μου είπε ψέμματα.
Γιατί δε φοβήθηκα τα ματ ή τους αναρχικούς.
Γιατί δεν με καθοδήγησαν συνδικαλιστές.
Γιατί δε με βολεύει πια ο καναπές μου.
Γιατί μέσα στη μιζέρια των ημερών, εκεί υπήρχαν χαρούμενοι άνθρωποι γεμάτοι με ελπίδες!
Γιατί από κάπου πρέπει να γίνει μια αρχή!

Δεν περιμένω να αλλάξουν τα πράγματα αύριο, αλλά δεν μπορώ να κάθομαι άλλο! Πρέπει να με ακούσουν, να δουν ότι δεν αντέχω άλλο, να καταλάβουν ότι δεν συμφωνώ με τον τρόπο που με κυβερνούν
Και δε θα φύγω μέχρι να το καταλάβουν!..
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>

Re: Οι «Αγανακτισμένοι» Έλληνες διαδηλώνουν

25
Αφήστε την κοπέλα να εκφράσει την άποψή της, noble sire. Έχει απόλυτο δίκιο μ' αυτά που λέει.

Θα διαφωνήσω όμως και με τους δυό σας για τον χαρακτηρισμό "πουστρόϊκα" που ειπώθηκε και τον οποίο θεωρώ πάρα πολύ βαρύ.

Αν ήμουν στη θέση σας θα χρησιμοποιούσα ηπιότερους τόνους για να εκφράσω την αγανάκτησή μου όχι μόνον για την αντικοινωνική συμπεριφορά των δανειστών μας αλλά και για τις κυνικές δηλώσεις του μέχρι πρότινος "φιλέλληνα" Valéry Giscard d'Estaing περί χρεωκοπίας του ευρωπαϊκού Νότου.
Εικόνα

Re: Οι «Αγανακτισμένοι» Έλληνες διαδηλώνουν

26
Reptilian Pyramid έγραψε:Αφήστε την κοπέλα να εκφράσει την άποψή της, noble sire. Έχει απόλυτο δίκιο μ' αυτά που λέει.
:541
Θα διαφωνήσω όμως και με τους δυό σας για τον χαρακτηρισμό "πουστρόϊκα" που ειπώθηκε και τον οποίο θεωρώ πάρα πολύ βαρύ.
Δε νομίζω...
Αν ήμουν στη θέση σας θα χρησιμοποιούσα ηπιότερους τόνους για να εκφράσω την αγανάκτησή μου όχι μόνον για την αντικοινωνική συμπεριφορά των δανειστών μας
Ο καθένας να κοιτάζει τη δουλειά του και τα συμφέροντά του...Οι δανειστές δικαιούνται να έχουν όποια συμπεριφορά τους συμφέρει...αλλά κι εμείς δικαιούμαστε το ίδιο! :cooll

Απλά εμείς έχουμε "διαχειριστή" και "εκπρόσωπό" μας έναν υπάλληλο των τοκογλύφων... :down1

Τόσα χρόνια κονομάνε σε βάρος μας με ληστρικά επιτόκια λόγω του "ρίσκου" που αναλαμβάνουν τάχα...Ε, τώρα ας φάνε ένα φέσι για να δικαιολογηθούν και τα υπερκέρδη τόσων ετών !!!
αλλά και για τις κυνικές δηλώσεις του μέχρι πρότινος "φιλέλληνα" Valéry Giscard d'Estaing περί χρεωκοπίας του ευρωπαϊκού Νότου.
Να μας λείπονται τέτοιοι φιλέλληνες ! Δε θέλουμε φιλέλληνες...Πάντως η χρεοκοπία ευδοκιμεί και στο κλίμα της βόρειας Ευρώπης και Αμερικής...Οπότε ας αφήσουμε τα παιχνιδάκια και τους θεατρινισμούς...Καταλάβαμε τι παίζεται...

Πείτε μου για τσουνάμι και σεισμούς...Πείτε μου για κλιματικές αλλαγές...Αλλά μη μου πλασάρετε την οικονομική κρίση σα να μην είναι τεχνητή και αέρας κοπανιστός... :down1
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Οι «Αγανακτισμένοι» Έλληνες διαδηλώνουν

27
Πείτε μου για τσουνάμι και σεισμούς...Πείτε μου για κλιματικές αλλαγές...Αλλά μη μου πλασάρετε την οικονομική κρίση σα να μην είναι τεχνητή και αέρας κοπανιστός... :down1

Λίγο μπερδεμένα το είπες!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Δική μας Αντίσταση”

cron