Re: ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ...

4
Φίλε μου υπάρχουν φιλήσυχες γειτονιές όπου δεν ακούγεται σχεδόν ούτε ένα κιχ.

Άν η φωτιά εξαπλωθεί πέρα των κέντρων των μεγαλουπόλεων θα μιλάμε για ακραίες καταστάσεις και ελλοχεύει ο κίνδυνος να γίνουμε Συρία αν πάει έτσι αυτή η ιστορία.

Η προσφυγή στη βία δεν είναι λύση.

Re: ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ...

5
Αυτή τη φορά....ας ωριμάσουμε επιτέλους....
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ...

6
Τηλέμαχε κοίτα τι γράφει σήμερα στο Αντι ΝΤΠ:



Μήπως το να πηγαίνουμε ΜΟΝΟ στο Σύνταγμα είναι το μεγάλο μας λάθος;

Σήμερα σάββατο 11/2 και αύριο κυριακή 12/2

Μήπως ρε παιδιά να πάμε στο Σύνταγμα αλλά να βρεθούμε και στις πλατείες της γειτονιάς μας;
Στις πλατείες τις γειτονιάς ποιος θα εμφανιστεί προβοκάτορας με μολότοφ; ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. Και αν κάνει, κάποιος την κίνηση, θα......
φύγει ζωντανός από τον κόσμο;


Όσοι δεν μασάνε ας πάνε Σύνταγμα. Οι υπόλοιποι που ίσως φοβάστε ας ενισχύσετε στις γειτονιές σας!

Στην πλατεία της γειτονιάς μας κλείνουμε δρόμους και καλούμε όλους να πάρουν μερος στον ξεσηκωμό.
Κάνουμε καταλήψεις μόνιμες σε δημόσια κτίρια, δημαρχεία, εφορίες..

Πόση αστυνομία να στείλουν σε όλες τις πλατείες στην Αθήνα των 3 εκατομμυρίων κατοίκων;
Και πόσοι προβοκάτορες να εμφανιστούν;


ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΕΙΑ ΕΞΩ!

Ολοι μπορούμε να κάνουμε κάτι για να κατεβούν όσο γίνεται περισσότεροι. Στείλτε email. Γυρίστε και χτυπείστε κουδούνια. Κι όσοι έχετε τηλεβόες γυρίστε στη γειτονιά σας κι ενημερώστε τους. Κι όσοι δεν έχετε τηλεβόα βάλτε τις φωνές.


Συνεννοηθείτε με τους συναδέλφους σας Δευτέρα να μην πάει κανείς για «δουλία»!Μείνετε στους δρόμους στις πλατείες!

ΧΤΥΠΗΣΤΕ ΤΙΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ ΣΤΙΣ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΚΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ

Τέλος χρόνου για όλους!

Τι λέτε;
Πάμε;



Εύχομαι και ελπίζω να γίνει πράξη, γιατί κυριολεκτικά θα σώσει ζωές και θα καταστήσει και τον αγώνα ενάντια στο ξεπούλημα της χώρας επιτυχημένο. Καλώ όλους όσοι συμφωνούν μ αυτό να το διαδώσουν όπου μπορούν, και όσους δε συμφωνούν ακόμα να το σκεφτούν καλά και με λογική.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ...

7
H Ελλάδα δεν είναι μόνο το Σύνταγμα,ας βγει ο καθένας στην δική του πόλη,στο δικό του χωριό και να μην μείνει μόνο σε αυτό και για μια μέρα,μην είναι φωτοβολίδα και βασισμένο μόνο στην οργή..η οργή και η αγανάκτηση ας είναι το έναυσμα..και μετά να πάρει σειρά η λογική..για να μην γινόμαστε έρμαια,όλων αυτών που θέλουν να καταστρέψουν τις συγκεντρωσεις ή να απογοητεύσουν τον κόσμο.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ...

8
Κατά την άποψή μου,όποιος προσκαλεί ή υποκινεί το λαό να "βγει έξω",φέρει τεράστια ευθύνη,ακόμη και για τις ζωές που ίσως χαθούν.
Δράση χωρίς, σχέδιο,συντονισμό,κοινή γραμμή, κοινή λογική (και άλλα πάρα πολλά που εγώ αγνοώ,καθότι δεν έχω ιδέα από ένοπλο αγώνα ή αντάρτικο πόλεων),όλα αυτά καταδικάζουν κάθε προσπάθεια και μαζί και τους ανθρώπους.
Οπότε κατά συνέπεια η προέλευση του κειμένου είναι, είτε ύποπτη είτε "θερμοκέφαλη" εφηβική (όχι απαραίτητα στην ηλικία) και ολίγον ανορθόγραφη.
Μάλιστα,εκεί μέσα βρίσκονται (χωρίς καν να κάνουν προσπάθεια να κρυφτούν) η υπεραπλούστευση,η απουσία τακτικής,η βία και η αφέλεια...


ΦΙΛΙΚΑ
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ...

9
ΤΗΛΕ-ΜΑΧΟΣ έγραψε:Κατά την άποψή μου,όποιος προσκαλεί ή υποκινεί το λαό να "βγει έξω",φέρει τεράστια ευθύνη,ακόμη και για τις ζωές που ίσως χαθούν.
Ο λαός πρέπει να βγει έξω !

Επίσης δεν είναι και πολύ πιθανό να χαθούν ζωές...

Αλλά από πότε οι Έλληνες μιλούν έτσι και υπολογίζουν τέτοια ? Για να χουμε καλό ρώτημα ! :hmmm
Δράση χωρίς, σχέδιο,συντονισμό,κοινή γραμμή, κοινή λογική (και άλλα πάρα πολλά που εγώ αγνοώ,καθότι δεν έχω ιδέα από ένοπλο αγώνα ή αντάρτικο πόλεων),όλα αυτά καταδικάζουν κάθε προσπάθεια και μαζί και τους ανθρώπους.

Οπότε κατά συνέπεια η προέλευση του κειμένου είναι, είτε ύποπτη είτε "θερμοκέφαλη" εφηβική (όχι απαραίτητα στην ηλικία) και ολίγον ανορθόγραφη.
Μάλιστα,εκεί μέσα βρίσκονται (χωρίς καν να κάνουν προσπάθεια να κρυφτούν) η υπεραπλούστευση,η απουσία τακτικής,η βία και η αφέλεια...
Φυσικά και δε μιλάμε για αντάρτικα κι ένοπλο αγώνα...Αυτά ας μείνουν τελευταία κι απελπισμένη επιλογή των λίγων...

Είμαστε οι πολλοί με τους ελάχιστους...Να συνεννοηθούμε πρέπει και να κινηθούμε ειρηνικά κι οργανωμένα...

Όμως πρέπει να ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ επιτέλους !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Δική μας Αντίσταση”