Re: Ας μιλήσουμε για κάτι που δεν σου πρότεινε κανείς να κάνεις μέχρι σήμερα...

11
Για να τελειώνουμε με τυχόν παρεξηγήσεις, το άρθρο το πόσταρα επειδή μου άρεσε το μήνυμα που προτρέπει την υϊοθεσία αδέσποτων σκύλων (και βέβαια ένας σκύλος χρειάζεται, ειδικά σήμερα) και για κανέναν άλλο λόγο! :whistle3:
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

12
Spartan,
η συζήτηση βγήκε εκτός topic,επειδή είπες οτι ο stranger απλά έκανε πρόβλεψη που δεν βγήκε,ενω ο πατέρας Μάξιμος είναι ψευδοπροφήτης...Έκρινες δηλαδή με δύο μέτρα και δύο σταθμα...Αρα,μπορώ και εγω κάλλιστα να ισχυριστώ για τον πατέρα Μάξιμο,οτι απλά έκανε μια πρόβλεψη που έπεσε έξω,και δεν τρέχει κάστανο...Θα είναι όμως έτσι;

Re: Ας μιλήσουμε για κάτι που δεν σου πρότεινε κανείς να κάνεις μέχρι σήμερα...

13
Spartan έγραψε:Για να τελειώνουμε με τυχόν παρεξηγήσεις, το άρθρο το πόσταρα επειδή μου άρεσε το μήνυμα που προτρέπει την υϊοθεσία αδέσποτων σκύλων (και βέβαια ένας σκύλος χρειάζεται, ειδικά σήμερα) και για κανέναν άλλο λόγο! :whistle3:
Γενικότερα έχω παρατηρήσει στην επαρχεία να βγαίνουν πολλά παιδάκια στους δρόμους με σκυλιά τελευταία. Τα παιδιά (και οι γονείς) νιώθουν περισσότερο ασφάλεια όταν υπάρχει ένα σκυλί στη βόλτα. Δεν είναι κακή ιδέα. Είναι μία λύση.

Το θέμα είναι όμως να βρούμε τη ρίζα του κακού.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Δική μας Αντίσταση”