ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ...

1
ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ...

Πάρα πολλοί άνθρωποι γύρω μου βράζουν...πάρα πολλοί άνθρωποι δεν αντέχουν άλλο, κάτι πρέπει να κάνουν αλλά δεν ξέρουν πως και σίγουρα δεν θέλουν να το κάνουν μόνοι τους.


Ας το πάρω απ τον εαυτό μου...βρε ο φόβος θες; βρε το μάταιο του να πράξω μόνη θες; βρε η έλλειψη τρόπου θες; δεν ξεκινάω μόνη μου να ανεβάσω πανώ στην Ακρόπολη "Γκολντμαν Σακς(βρωμάει) και ΔΝΤ ΣΑΚ ΜΑΪ ΝΤΙΚ" ούτε να ρίξω μόνη πέτρες στην βουλή. ΔΕν έχει νόημα, δεν έχει αποτέλεσμα, βαριά βαριά να με συλλάβουν να περάσω λίγες μέρες φυλακή και τί κατάλαβα;

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ακομμάτιστη και άχρωμη απο μπλε, πράσινους, κόκκινους, πολύχρωμους ή μαυροκόκκινους.


ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ, ανθρώπων που δεν σκοπεύουν να πληρώσουν τα λαμόγια, δεν σκοπεύουν να πληρώσουν αυτούς που τους κατέκλεψαν.

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ που θα πετάξει στα μπουντρούμια της φυλακής όλα αυτά τα λαμόγια


ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ που θα πει ΟΧΙ στην κωλογερμανία που βγάζει λεφτά απ την κατάντια μου, ΟΧΙ στον δανεισμό απο την ΔΝΤ, όχι στην υπονόμευση του δικού μας μέλλοντος και των παιδιών μας.


ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ που θα ζητήσει πίσω τα 28 δις των τραπεζών , τα ακόμα περισσότερα δις των πυρόπληκτων που δεν έφτασαν ποτέ σ αυτούς, τα δις που έκλεψαν οι πολιτικοί, οι επιχειρηματίες, οι δημοσιογράφοι, οι δικαστές, οι δικηγόροι, οι γιατροί κι όποιο άλλο μιαρό ανθρωποειδές έκλεψε αυτόν το λαό


ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ κι εγώ ξέρω πολλους μαζί με μένα που θα πηγαίναμε μαζί τους ώσπου να πετάξουμε αυτούς τους μπάσταρδους στη θάλασσα.


ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ κι εγώ θα δώσω τον εαυτό μου σ έναν τέτοιο αγώνα.

και ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!

Ι.

-http://hellenicrevenge.blogspot.com/

:clap :clap :clap

Κι εγώ σταγόνα τέτοια είμαι...

Περιμένω να ενωθώ με άλλες και να σχηματίσουμε ρυάκι...

Μετά άλλα ρυάκια θα ενωθούν μαζί μας σε ποτάμι ορμητικό...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Δική μας Αντίσταση”

cron