ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ,ΑΣ ΜΗ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ 10 ΜΑΡΚΕΣ ΡΥΖΙ ΣΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ,ΑΣ ΞΕΒΟΛΕΥΤΟΥΜΕ

1
Η ΖΩΗ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΦΑΣΕΙΣ: ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ, ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ. ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ KΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΚΑΝΑΛΙΑ (Αρκάς)

Γράφει η Ράνια
ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΛΑΟΣ .

ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΕΡΓΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΦΟΡΤΗΓΩΝ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΤΩΝ ΦΟΡΤΗΓΩΝ ΑΥΤΩΝ.

ΟΙ ΔΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ.

ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΤΑ ΣΚΕΛΙΑ .


ΑΝ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΓΓΙΖΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ .

ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ,ΑΣ ΜΗ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ 10 ΜΑΡΚΕΣ ΡΥΖΙ ΣΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ,ΑΣ ΞΕΒΟΛΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ .

ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

ΜΑΣ ΓΕΜΙΣΑΝ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ .

ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ "ΟΧΙ ΤΟ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΜΕΙΣ " ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΓΑΘΑ ΜΕΝ ΜΕ ΦΤΗΝΟΤΕΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΟΤΙ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ "ΚΑΘΑΡΟ"ΑΕΡΑ .

"Ήρθετε εσείς οι μεγάλοι μας πολιτικοί να μας λευτερώσετε, όταν σηκώσαμεν την επανάστασιν μόνοι μας κι’ αγωνιζόμαστε της πρώτες χρονιές με τους σημαντικούς της πατρίδος μας πολιτικούς – φαίνεται ο αγώνας εκείνος κι’ ο πατριωτισμός και η αδερφοσύνη οπού ’χαμεν αναμεταξύ μας. Όταν κοπιάσετε εσείς, μας γυμνάσετε την διχόνοια, μας φέρατε της φατρίες και τ’ άλλα τ’ αγαθά· και κακοβάλετε το δυστυχησμένο αθώον έθνος....Η αφεντειά σας, οι ξενοφερμένοι πατριώτες, ήστε και οι πρώτοι πολιτικοί και οι δεύτεροι και οι τρίτοι και οι τέταρτοι και οι πέφτοι και οι έχτοι κι’ ακόμα εις όλα τα πράματα της πατρίδας· αν είχετε αρετή κι’ ομόνοια, γένονταν αυτά; Διατιμιέταν το δυστυχισμένο, το αθώον Έθνος; Μπαίναν όλοι οι μπερμπάντες παντού; Πότε συβουλέψετε το στρατιωτικόν πατριωτικώς, κι’ αυτό εβήκε από τα καθήκοντά του και δεν σας άκουσε;.....Ξέρετε πότε να λέγη ο καθείς «εγώ»; Όταν αγωνιστή μόνος του και φκειάση, ή χαλάση, να λέγη εγώ· όταν όμως αγωνίζονται πολλοί και φκειάνουν, τότε να λένε «εμείς». Είμαστε εις το «εμείς» κι’ όχι εις το «εγώ». Και εις το εξής να μάθωμεν γνώση, αν θέλωμεν να φκειάσωμεν χωριόν, να ζήσωμεν όλοι μαζί. Έγραψα γυμνή την αλήθεια, να ειδούνε όλοι οι Έλληνες ν’ αγωνίζωνται διά την πατρίδα τους, διά την θρησκεία τους, να ιδούνε και τα παιδιά μου και να λένε· «Έχομεν αγώνες πατρικούς, έχομεν θυσίες», αν είναι αγώνες και θυσίες. Και να μπαίνουν σε φιλοτιμίαν και να εργάζωνται εις το καλό της πατρίδας τους, της θρησκείας τους και της κοινωνίας."

ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΟΜΝΗΜΟΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ
Αναρτήθηκε από ΚΛΑΣΣΙΚΟΠΕΡΙΠΤΩΣΗ
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ,ΑΣ ΜΗ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ 10 ΜΑΡΚΕΣ ΡΥΖΙ ΣΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ,ΑΣ ΞΕΒΟΛΕΥΤ

2
ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΕΡΓΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΦΟΡΤΗΓΩΝ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΤΩΝ ΦΟΡΤΗΓΩΝ ΑΥΤΩΝ.

ΟΙ ΔΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ.
Η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται με πρωταγωνιστές αυτή τη φορά τους ταξιτζήδες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Δική μας Αντίσταση”

cron