Μικρές αλήθειες. Η μομφή μιας 19χρονης κοπέλας κατά Παπούλια…

1
Ο άνθρωπος που υπέγραψε το μνημόνιο, που επιτρέπει την κομματική χούντα σήμερα άστραψε και βρόντηξε με δηλώσεις βαρύγδουπες όπως:

«Μέμφομαι όσους εκφράζουν την οργή τους για ό,τι δεν πάει καλά στην Ελλάδα και με το να κλειστούν στο σπίτι μπορούν να αλλάξουν τα πράγματα. Δεν μπορείς να κάθεσαι στον καναπέ και να μιλάς για αγώνες. Τους καλώ όλους να συμμετέχουν στους μεγάλους αγώνες που είναι ιστορικό γεγονός για την πατρίδα μας».

Ακολουθεί η απάντηση της κοπέλας:

Μάλιστα 4.000.000 δεν πήγαν να ψηφίσουν και τους προσέβαλλε έτσι ο άνθρωπος που έχει συμβάλει στην καταστροφή της χώρας! Αλλιώς ξεκίνησε ως πρόεδρος, με άλλα οράματα αλλά και αυτός βολευτηκες στην σαπίλα και την διαφθορά του πολιτικού συστήματος…Εύγε πρόεδρε της κομματικής χούντας, Δημοκρατίας ήθελα να πω…

* Eπιστρέφω λοιπόν την μομφή στο δικό σας πρόσωπο και σε όσους υποστηρίζουν αυτό που ξεράσατε…
* Μέμφομαι εσάς που είμαι 19 χρόνων και δεν έχω, όνειρα που μπορώ να τα πραγματοποιήσω στο ελάχιστο.
* Μέμφομαι εσάς για την κατάντια της χώρας
* Μέμφομαι εσάς που θα δουλεύω 10 ώρες για 590 ευρώ και εσείς θα γεννάτε με 14,000 ευρώ σε σουϊτα νοσοκομείου.
* Μέμφομαι εσάς που θα κάνω το σκατό μου παξιμάδι, την στιγμή που εσείς θα τρώτε με χρυσα πιρούνια σούσι και σολωμό.
* Μέμφομαι εσάς που θα με πιάσει ο ελεγκτής στο λεωφορείο χωρίς εισητήριο επειδή δεν θα έχω να πάρω την στιγμή που εσείς θα έχετε αγοράσει από του κοσμάκη τα λεφτά υπερπολυτελέστατο αυτοκίνητο!
* Μέμφομαι εσάς που δεν θα έχω να πληρώσω την ασφάλεια υγείας, και θα πεθάνω από πνευμονία επειδή δεν θα νοιάζεται κανένας γιατρός για εμένα την στιγμή που δεν θα έχω και φακελάκι.
* Μέμφομαι εσάς που θα είμαι αιώνια φοιτήτρια με το εκπαιδευτικό σύστημα που έχετε κάνει σαν τα μούτρα σας.
* Μέμφομαι εσάς που μεταφράζετε τους απέχοντες από την εκλογική διαδικασία, ως ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ! Πείτε μου κε Πρόεδρε εσείς τι είδους επαναστάτης είστε που πληρώνεστε λέτε και κάνετε κανένα έργο;;;;
* Μέμφομαι εσάς που δεν έχετε καθόλου αξιοπρέπεια, αντι να κάνετε μόκο για την κατάντια της χώρας, προκαλείτε με τέτοιες δηλώσεις.
* Μέμφομαι εσάς που δεν ξέρετε τι σημαίνει μετράω και τα 2λέπτα μπας και βγώ οικονομικά.
* Μέμφομαι εσάς που είστε χειρότερος και από τον αρχιδιδάσκαλο της κλεψιας Πάγκαλο.
* Μέμφομαι εσάς γιατί αρχίζει και με αγγίζει η σαπίλα σας και νιώθω νεκρή!
* Μέμφομαι εσάς που δεν θα έχω να πληρώσω την κηδεία μου. Ποιος πρέπει να ντρέπεται τώρα;;;; Εγώ και τα άλλα 4,000,000 που δεν πήγαν να ψηφίσουν ή τα ΤΟΜΑΡΙΑ ΣΑΣ;

Λίγη τσίπα δεν έχετε, αλλά είπαμε τα χρυσά πιρούνια δεν θα κοιτάξουν τα μίας χρήσης!

Με οργή και θυμό,
Η επαναστάτρια του καναπέ
http://www.elliniki-grothia.com/?p=5306
Εικόνα
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Μικρές αλήθειες. Η μομφή μιας 19χρονης κοπέλας κατά Παπούλια…

3
Τώρα αν εγώ ντρέπομαι,αυτοί τι πρέπει να κάνουν απέναντι στην αφοπλιστική της απλότητα;
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Δική μας Αντίσταση”

cron