Αλλο πάλι και τουτο....

1
Έψαχνα κάτι στο διαδίκτιο και έπεσα πανω σε αυτην την εικόνα απο την μεγάλη στοά της Ελλάδας.

ΜΕΓΑ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΚΟΝ ΣΥΓΚΑΘΕΔΡΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΓΚΑΘΕΔΡΩΝ ΑΥΤΟΥ ΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΟΔΑΠΗΝ
ΤΕΚΤΟΝΙΚΟΝ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΝ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΑΓΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ ΤΑΦΟΥ
ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΟΥ
Εικόνα
Τωρα πείτε μου πως ταιριάζει και συνδέεται η μασωνια του Μ.Α.Τ.Σ. ΜΕ ΤΟ ΕΝ ΤΟΥΤΩ ΝΙΚΑ,ΑΓΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ?? :0307 :0307 :0307
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Αλλο πάλι και τουτο....

2
ΜΑ Η ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΜΠΙΣΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΙ ΚΟΝΟΜΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΒΑΛΕ ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΛΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ

ΚΟΜΠΟΣΚΙΝΙΑ
ΣΤΑΥΡΟΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΙΔΩΝ
ΕΙΚΟΝΙΣΜΑΤΑ
ΚΑΝΤΙΛΙΑ
ΚΕΡΙΑ
ΤΑΜΑΤΑ
ΛΙΒΑΝΙΑ
ΚΑΡΒΟΥΝΑΚΙΑ
ΛΑΔΑΚΙΑ
ΤΙΜΙΑ ΞΥΛΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΚΑΙ Ο ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΙΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟΠΟ ΠΟΥΛΑ
ΡΑΣΑ
ΚΕΡΟΠΙΓΙΑ

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΕΕΕ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ Η ΤΕΚΤΩΝΕΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΤΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΡΑΚ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΑΥΤΗ Η ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Αλλο πάλι και τουτο....

3
Koίτα υπάρχει μπίζνα και μπίζνα π.χ. οι μοναχοί του Αγίου όρους που φτιάχνουν κομποσχοίνια και τα πουλάνε ,τα πουλάνε για να βγάζουν τα προς το ζην,άλλοι τα πουλάνε για να βγάλουν λεφτά,αλλωστε οι τεκτονες δεν νομίζουν να πουλάνε κάτι ,απλα με ενοχλεί αυτοί να έχουν στο σήμα τους τον Σταυρο και Αγίους ,δηλάση και την Εληνική σημαια με ενοχλει που την έχουν....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Αλλο πάλι και τουτο....

4
dominique έγραψε:π.χ. οι μοναχοί του Αγίου όρους που φτιάχνουν κομποσχοίνια και τα πουλάνε ,τα πουλάνε για να βγάζουν τα προς το ζην,
Οι μονές στο Άγιο Όρος (όχι όλες, οι περισσότερες) έχουν πολλά εκατομμύρια ευρώ μετρητά.

Χώρια τα αμέτρητα !

Δε μπορείς να μιλήσεις για τα προς το ζειν... Τέτοιο θέμα δεν τίθεται.
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Αλλο πάλι και τουτο....

5
Οι κοινοβιακες μονές ισως,οι ασκητές όμως που ζουν σε σκήτες ,μην μου πεις οτι φυλάνε επιταγες κατω απο το μαξιλαρι?
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Αλλο πάλι και τουτο....

6
dominique έγραψε:Οι κοινοβιακες μονές ισως,οι ασκητές όμως που ζουν σε σκήτες ,μην μου πεις οτι φυλάνε επιταγες κατω απο το μαξιλαρι?


Μην μου πεις όμως ότι πουλάνε και όλα τα παραπάνω που ειπώθηκαν :blue
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Αλλο πάλι και τουτο....

7
Τα κάνουν σαν εργόχειρο και τα πουλάνε ,ανταλλάσουν πάρτο όπως θες με τα χρειαζούμενα
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Αλλο πάλι και τουτο....

8
emman έγραψε:
dominique έγραψε:Οι κοινοβιακες μονές ισως,οι ασκητές όμως που ζουν σε σκήτες ,μην μου πεις οτι φυλάνε επιταγες κατω απο το μαξιλαρι?


Μην μου πεις όμως ότι πουλάνε και όλα τα παραπάνω που ειπώθηκαν :blue
emman ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΟ ΤΩΝ ΣΤΗΣ ΜΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΤΙΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΆΒΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΟΖΗΝ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΝΤΟΥΝΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΛΙΣΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΟΝΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΝΔΥΛΗ ΑΠΟ ΤΙ ΣΥΝΟΔΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΛΕΡΩΝΗΣ ΕΔΡΑ ΓΑΜΟΥΣ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΝΟΝΑ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΡΙΣΑΓΙΟ 10 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΤΑΦΟ ΑΑΑΑ ΡΕ ΚΑ;ΛΑ ΤΑΕΛΕΓΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΟΝ ΟΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΤΡΩΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΕ ΑΕ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Αλλο πάλι και τουτο....

9
dominique έγραψε:Τα κάνουν σαν εργόχειρο και τα πουλάνε ,ανταλλάσουν πάρτο όπως θες με τα χρειαζούμενα
ΠΑΨΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΟΚΟ ΜΑΣ ΝΑ ΣΦΥΡΑΜΕ ΑΜΕΡΙΜΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΩΛΟΓΙΕΣ Η ΕΚΛΙΣΣΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΕΡΟΙΣ ΠΛΗΡΩΝΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΛΗΡΩΝΩΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Μασωνία στην Ελλαδα”

cron