Μυστήριο με τη "φωτιά" από τον ουρανό που έπεσε στην Αργεντινή!

1
Συντάκτης: Ειρήνη Λαμπιώτη, Δημοσίευση: 01/10/2011

Μια γυναίκα νεκρή, πολλούς τραυματίες και κατεστραμμένα κτήρια άφησε πίσω της μια μπάλα φωτιάς που έπεσε ξαφνικά από τον ουρανό, στη μικρή πόλη Μόντε Γκράντε της Αργεντινής.

Αυτόπτες μάρτυρες περιγράφουν ότι είδαν μια τεράστια σφαίρα φωτιάς στον ουρανό, ελάχιστα λεπρά πριν από την έκρηξη που έσπειρε την καταστροφή στο έδαφος. Απόδειξη των ισχυρισμών των κατοίκων αποτελεί και το παρακάτω βίντεο, το οποίο ανέβηκε στο YouTube και στο οποίο καταγράφεται μια πύρινη φωτεινή τροχιά πάνω από την πόλη.

phpBB [video]


Το εντυπωσιακό αυτό φαινόμενο, το οποίο συνέβη τα ξημερώματα της Δευτέρας 26 Σεπτεμβρίου, ήταν ορατό ακόμα και από την πόλη της Χιλής Τεμούκο, όπως και από την εκ διαμέτρου αντίθετη πόλη Μαρ ντελ Πλάτα της Αργεντινής, στις ακτές του Ατλαντικού.

Ο διοικητής της τοπικής πυροσβεστικής υπηρεσίας σημείωσε πως ακόμη δεν έχουν διευκρινιστεί οι λόγοι του περιστατικού. Πολλοί αποδίδουν την καταστροφή είτε σε συντρίμμια του δορυφόρου UARS, είτε σε κάποιο μετεωρίτη, αν και δεν εντοπίστηκε κρατήρας.

Στην περιοχή έχουν ξεκινήσει έρευνες για ίχνη ραδιενέργειας ή ακόμα και για τον εντοπισμό αγνώστων υλικών, καθώς αρκετοί είναι αυτοί που πιστεύουν ότι η πύρινη σφαίρα μπορεί να κρύβει μυστικά... εξωγήινης ζωής.

Δείτε στο βίντεο το μέγεθος της καταστροφής που προκάλεσε το "άγνωστο" φλεγόεμνο αντικείμενο:


phpBB [video]
Είμαι τυφλός,δώσε μου τα μάτια σου να δώ.\nΕίμαι μουγκός,δώσε μου τη γλώσσα σου να πώ.\nΕίμαι κουφός,δώσε μου τα αυτιά σου να ακούσω.

Re: Μυστήριο με τη "φωτιά" από τον ουρανό που έπεσε στην Αργεντινή!

2
Πάντως δεν μοιαζει για πύρινη φωτεινή τροχιά.Προφανώς ανέτειλε ο ήλιος και έδωσε αυτό το χρώμα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Μυστήριο με τη "φωτιά" από τον ουρανό που έπεσε στην Αργεντινή!

4
dominique έγραψε:Πάντως δεν μοιαζει για πύρινη φωτεινή τροχιά.Προφανώς ανέτειλε ο ήλιος και έδωσε αυτό το χρώμα.
Μα καλά ? Πως δεν το είδες ?

Καμμία σχέση με τον ήλιο...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Μυστήριο με τη "φωτιά" από τον ουρανό που έπεσε στην Αργεντινή!

5
Tι να δω; :hmmm :hmmm

Την φλεγόμενη τροχιά;Σαν καπνός μου φαίνεται!

Μαλιστα αμα πας στο 1.30 που δείχνει και ποιο κοντινό.. συνεχίζει και φτάνει μεχρι την επιφάνεια της γης ,αν και ειναι πολυ πιο αχνό.

Oσους μετεωρίτες εχω δει ,αφήνουν ευθεία γραμμή πίσω τους,οχι ζιγκ ζαγκ..τωρα τι να σου πω;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Μυστήριο με τη "φωτιά" από τον ουρανό που έπεσε στην Αργεντινή!

6
Είναι σαν να φλέγεται, γιαυτό και πάει ζιγκ ζαγκ...γνώμη μου.
Είμαι τυφλός,δώσε μου τα μάτια σου να δώ.\nΕίμαι μουγκός,δώσε μου τη γλώσσα σου να πώ.\nΕίμαι κουφός,δώσε μου τα αυτιά σου να ακούσω.

Re: Μυστήριο με τη "φωτιά" από τον ουρανό που έπεσε στην Αργεντινή!

7
dominique έγραψε:Tι να δω; :hmmm :hmmm

Την φλεγόμενη τροχιά;Σαν καπνός μου φαίνεται!

Μαλιστα αμα πας στο 1.30 που δείχνει και ποιο κοντινό.. συνεχίζει και φτάνει μεχρι την επιφάνεια της γης ,αν και ειναι πολυ πιο αχνό.

Oσους μετεωρίτες εχω δει ,αφήνουν ευθεία γραμμή πίσω τους,οχι ζιγκ ζαγκ..τωρα τι να σου πω;
Πάντως ήλιο και ηλιαχτίδες δεν το λες !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Μυστήριο με τη "φωτιά" από τον ουρανό που έπεσε στην Αργεντινή!

8
Gustavo said...

I live in Buenos Aires and yesterday nobody had a clue of what happened. Today, after a lot of witnesses saw a ball of fire falling from the sky, the official story is that the explosion was originated from a leak of gas. I think this is BS 'cause some of the witnesses heard a low hum sound, and a bright light before impact. Then the sound of a huge explotion that turned to rumble everything in a zone of 20-30 mts. Yesterday morning at 7 am news, the firemen working in the zone commented that they never saw anything like it. It looked like a little version of the remains after 9-11 to give a you an idea.

Update: The oficial story is that it was a gas leak from some major pipe or something. The neighbours and some ufo researchers have found in the remains of the crash some rocks made of what it seems to be a kind of melted metal. Also they are requesting the local authorities to make tests on the crash site because they dont believe the oficial coverup. I don't believe it too. We'll never know if there was a crater after the crash because a couple of bulldozers and workers removed the remains of the house and cleaned the whole area. I guess the government silenced everything and moved on. Just like the other UFO related fenomena. I know for sure that some researchers are carrying some tests of their own.

http://www.ufo-blogger.com/2011/09/arge ... -hits.html
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο τον υπόλοιπο κόσμο”