Ζαγκ Ρογκ: "Οι Ολυμπιακοί Αγώνες επέστρεψαν στο σπίτι τους" !!

1
Να ανακαλέσει άμεσα τη δήλωσή του και να ζητήσει δημόσια συγγνώμη από τους Έλληνες και την Ελλάδα που γέννησε τους Ολυμπιακούς Αγώνες, ζητούν οι Ανεξάρτητοι Έλληνες από τον πρόεδρο της Διεθνούς Ολυμπιακής Επιτροπής, Ζαγκ Ρογκ.

Σε ανακοίνωση του κόμματος, αναφέρεται:

"Ο Πρόεδρος της Διεθνούς Ολυμπιακής Επιτροπής Ζαγκ Ρογκ, μιλώντας στην χθεσινοβραδινή έναρξη της Ολυμπιάδας του Λονδίνου, είπε ότι «οι αγώνες γύρισαν σπίτι τους!

Είναι απαράδεκτος, ανιστόρητος και προκλητικός. Έτσι κι αλλιώς είναι άξιος συνεχιστής της εμπορευματοποίησης του Ολυμπιακού Ιδεώδους.

Σε αυτή την άθλια δήλωση, δεν αντέδρασε ούτε ο ανύπαρκτος Πρόεδρος της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής Σπύρος Καπράλος, ούτε ο γνωστός... ξεχασιάρης Επικεφαλής της ελληνικής Ολυμπιακής αποστολής Ισίδωρος Κούβελος, ούτε ο μνημονιακός Υφυπουργός Αθλητισμού Γιάννης Ιωαννίδης ο οποίος εκπροσώπησε τη χώρα μας στη τελετή έναρξης των Αγώνων και άκουσε τον προκλητικό Ζαγκ Ρογκ από πρώτο χέρι.

Οι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ζητάμε από τον Ζαγκ Ρογκ να ανακαλέσει άμεσα τη δήλωσή του και να ζητήσει δημόσια συγνώμη απο τους Έλληνες και την Ελλάδα που γέννησε τους Ολυμπιακούς Αγώνες και που θά είναι εσαεί η μητέρα τους.

Υπενθυμίζω,επίσης, τη πρόταση του Κωνσταντίνου Καραμανλή για μόνιμη τέλεση των Ολυμπιακών Αγώνων στην αρχαία Ολυμπία, την Ελλάδα, η οποία πρέπει επιτέλους να μας απασχολήσει".

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ


Στην ερώτηση αν συμφωνεί ο διευθυντής επικοινωνίας της ΔΟΕ κ. Άνταμς, με την προκλητική δήλωση του Προέδρου της Διεθνούς Ολυμπιακής Επιτροπής, Ζαγκ Ρογκ, πως... "οι αγώνες γύρισαν σπίτι τους..." απαντά:


Η ομιλία του ήταν πολύ ξεκάθαρη. Ναι, οι Ολυμπιακοί πήγαν στο σπίτι τους στην Αθήνα, με ένα διαφορετικό τρόπο, με ένα πολύ ειδικό τρόπο όμως τα παιχνίδια και ο αθλητισμός ήρθαν εδώ στο σπίτι τους. Ελπίζω όλοι να το καταλαβαίνεται αυτό. Όπως είπε και ο κ. Ρογκ, η Αγγλία είναι η γενέτειρα πολλών αθλητικών γεγονότων τον 19ον αιώνα, και σε αυτό κυρίως ήταν το πλαίσιο στο οποίο κινήθηκε στην ομιλία του. Πιστεύω λοιπόν ότι οι Έλληνες και Βρετανοί πρέπει να είναι πολύ υπερήφανοι που ο αθλητισμός ήρθε στο σπίτι τους 2004, και το 2012 αντίστοιχα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ζαγκ Ρογκ: "Οι Ολυμπιακοί Αγώνες επέστρεψαν στο σπίτι τους" !!

2
Αχ, ως συνήθως μας πήρανε όλοι χαμπάρι. Πέρααααα βρέχειιιιιι. Κρίμα. Προχθές βγάλαμε εμείς οι ίδιοι έξω τη Παπαχρήστου χωρίς λόγο και αιτία για μένα, λόγω δημοκρατικών ευαισθησιών και Ολυμπιακού πνεύματος σύμφωνα με τον κύριο κουβέλη που απαίτησε την έξοδό της από την Ολυμπιακή ομάδα. Χθές βγήκε στη δημοσιότητα ότι κάποιος σκωτσέζος σε συνεργασία με το λαμπαδηδρόμο βέβαια άναψε το τσιγάρο του στο δρόμο από την Ολυμπιακή Δάδα. Εδώ; Δεν έχουμε καμιά ευαισθησία. Δεν αναφέρουμε πάλι τίποτα. Φοβόμαστε;;; Μόνο στα μικρά κοριτσάκια ξέρουμε να κάνουμε τους μάγκες;;;;; Σήμερα αυτό. Και.... βουβαμάρα. Που είστε κύριε κουβέλη να βάλετε στη θέση του τον κύριο ρόγκ;;;;; Τι να πω; Δεν κάνουμε τίποτα σωστά; Δεν έχουμε λογική; Μας αξίζουν άραγε οι Ολυμπιακοί αγώνες;;;;;;
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: Ζαγκ Ρογκ: "Οι Ολυμπιακοί Αγώνες επέστρεψαν στο σπίτι τους" !!

4
Προφανώς ο ρόγκ με τη δήλωσή του αυτή κάτι ήθελε να πει. Εμείς όμως με τη σιωπή μας τι λέμε;;;; Εγώ αυτό αναρωτιέμαι. Και θέλω να δω εδώ τι θα κάνει ο πρωθυπουργός κουβέλης;;;;; Που είναι η ευαισθησία του;;; που είναι το ολυμπιακό του πνεύμα;;;; Κι όσο για τα μάρμαρα θα τα πάρουμε. Σε λίγο που η βρετανία θα είναι προτεκτοράτο του Δουβλίνου θα τα πάρουμε....
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: Ζαγκ Ρογκ: "Οι Ολυμπιακοί Αγώνες επέστρεψαν στο σπίτι τους" !!

8
τον άκουσα και εγώ τον καθυστερημένο, να λέει ότι ‘γύρισαν σπίτι τους’, και λέω στην γυναίκα μου, τι λέει αυτός ρε, θα μας τρελάνει ,και μου λέει δεν πάνε καλά, έχουν χαζέψει τελείως, αυτό είναι σίγουρο πάντως .. μετά από αυτά που μας έχουν κάνει οι πολιτικοί θα μας έχουν για σκουπίδια δυστυχώς, αλλά μέχρι πότε δεν ξέρω.

Re: Ζαγκ Ρογκ: "Οι Ολυμπιακοί Αγώνες επέστρεψαν στο σπίτι τους" !!

9
Ηρακλή πέφτουν τέτοιοι εκβιασμοί μέσα στη βουλή και τέτοια αλισβερίσια που δεν ξέρω αν είναι πρωθυπουργός αυτός που εμφανίζεται στα χαρτιά ή οι άλλοι δύο..... μάλλον αριστερά γέρνει η παλάντζα....
.\n.\n.\n\n
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο τον υπόλοιπο κόσμο”

cron