Οι εντυπώσεις του μικρού Ταγίπ από την εκδρομή της Κυριακής

1
Οι εντυπώσεις του μικρού Ταγίπ από την εκδρομή της Κυριακής






"Ιστορική" χαρακτηρίσθηκε από τον Τουρκικό τύπο η επίσκεψη που πραγματοποίησε προ ημερών ο Τούρκος πρωθυπουργός Ταγίπ Ερντογάν μετά από πρόσκληση του Πατριάρχη Βαρθολομαίου στο Ορφανοτροφείο του Οικουμενικού Πατριαρχείου και την Μονή του Αγίου Γεωργίου Κουδουνά στην Πρίγκηπο. Ο Ερντογάν ο οποίος συνοδευόταν από πολυμελές κλιμάκιο υπουργών της κυβέρνησης του...

"άφησε πολλές ελπίδες"όπως δήλωσε ο ίδιος ο Πατριάρχης αργότερα για την τύχη των Ελληνικών ιδρυμάτων(απο τα οποία όσα δεν έχουν καταπατηθεί από τους Τούρκους έχουν εγκαταλειφθεί στην φθορά του χρόνου).

Αργότερα ο Τούρκος πρωθυπουργός σημείωσε τα παρακάτω στο βιβλίο επισκεπτών της Μονής του Αγίου Γεωργίου του Κουδουνά .

"Σήμερα 15 Αυγούστου 2009 επισκεφτήκαμε το Μοναστήρι του Αγίου Γεωργίου μαζί με τους φίλους μου υπουργούς και βουλευτές τον δήμαρχο του Μητροπολιτικού δήμου και τον νομάρχη τον διευθυντή ασφαλείας και τους επάρχους μου.

Μια θαυμάσια θέα και μια ευχάριστη συζήτηση .

Με χαιρετισμούς και την αγάπη μου .

Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν

Πρωθυπουργός "

Tι ήθελε να πει ο προθυπουργός ;

"Ωραία ημέρα, ωραίος και ο καιρός για πικνίκ. Φάγαμε και τζάμπα, τους υποσχεθήκαμε και αυτά που ηθελαν να ακούσουν, και με το σούρουπο επιστρέψαμε στα σπίτια μας.

Ωραία ήταν, να το ξανακάνουμε. "

Φωτογραφίες Νίκος Μαγγίνας.




Εικόνα




Εικόνα




troktiko.blogspot.com
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Οι εντυπώσεις του μικρού Ταγίπ από την εκδρομή της Κυριακής

2
Προφανώς κάποιες επισκέψεις είναι αναγκαστικές και δεν μπορεί να τις αποφύγει....τουλάχιστον πέρασε μια ωραία μέρα...

το συμπέρασμα είναι αυτό
τους υποσχεθήκαμε και αυτά που ηθελαν να ακούσουν
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφορες συζητήσεις και θέματα.”