Re: Οργισμένη αντίδραση Παπούλια

10
Χριστίνα έγραψε:ο Παπούλιας πολέμησε 15 ετών, γεννήθηκε το 1929 οι γερμανοί απ' την χώρα έφυγαν το 44 (τότε ήταν 15) οπότε το πολύ πολύ να είχε πάρει τα βουνά με τους ανταρτες τότε που ήθελαν να μην υπάρχει ελληνικό κράτος απ' την Λάρισα και πάνω, μήπως παίρνει και επίδομα εθνικής αντίστασης ο Κάρολος..;
Αν είχε γεννηθεί το 1938 ή και αργότερα, δε θα είχε κανένα πρόβλημα να κομπάζει ότι ήταν ο μικρότερος αντάρτης της Ευρώπης...

Αν ο άνθρωπος έχει θράσος και είναι ψεύτης, ναι...γιατί όχι...

Ακόμη και πως έπνιξε Ταγματάρχη των SS με την πιπίλα του ή πως κατέστρεψε ερπύστρια panzer με την κουδουνίστρα μπορούσε να πει...

Αν με αποδείξεις είχε γεννηθεί μετά το 1945, τότε θα γινόταν οπαδός της μετεμψύχωσης υποθέτω !

Ξέφυγα...Πρώτη φορά συμβαίνει ! :dirol:
είναι και ψεύτης όταν μιλάει για μειοψηφίες, ορίστε και η απόδειξη
Ένας Παπούλιας μετράει πιο πολύ από εκατό χιλιάδες πληβείους...και είναι πάντα η πλειοψηφία από μόνος του. Ας είμαστε κι ένα εκατομμύριο...Πάλι κερδίζει και πάλι μας τη λέει κι από πάνω !

Μας κάνει και μαθήματα δημοκρατίας...Εξηγώντας πως οι πολλοί είναι μειοψηφία...όταν δεν έχουν μάθει να εκφράζονται σαν πλειοψηφία...

Μία λύση υπάρχει για να το βουλώσουν αυτά τα θρασίμια...Μια για πάντα ! Ζητούμε και επιδιώκουμε την αλλαγή του πολιτειακού συστήματος ! Τελεία.

Το πως, θα το βρουμε...Ας ανοίξει πρώτα, η συζήτηση...Κι ας βρεθούμε επιτέλους...Ας το συμφωνήσουμε...Και τότε θα γίνει απλά...

Και θέλω να δω τη μέρα που θα γίνει αυτό...Και θέλω να δω τα μούτρα τους...Και θέλω να τους δω να την κάνουν όπως όπως...Γιατί γνωρίζουν τι θα γίνει από την πρώτη μέρα που θα μιλάμε και θα αποφασίζουμε εμείς.
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Οργισμένη αντίδραση Παπούλια

12
King Minos έγραψε:ΠΡΟΔΟΤΗ ΚΑΡΟΛΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ. :hang3:
Όχι, ευχές κι αναθέματα μόνο...

Πως θα έρθει η σειρά του ?

Θα φροντίσει ο ίδιος ?

Η τύχη ?

Τα φιλαράκια του οι Αμερικανοί ή Γερμανοί ?

Οι συνάδελφοι του μήπως, πολιτικοί της συμφοράς ?



Εμείς θα το κάνουμε πράξη, Μίνωα !

Συμφωνούμε στο τι θέλουμε ? :hmmm

Απολύτως ! :541

Ας βρούμε τον τρόπο να το πραγματοποιήσουμε...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Οργισμένη αντίδραση Παπούλια

13
King Minos έγραψε:ΠΡΟΔΟΤΗ ΚΑΡΟΛΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ. :hang3:
Δε θα έρθει από μόνη της η σειρά του !

Εμείς πρέπει να τη φέρουμε !

Μπορούμε, ξέρεις ! :541
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Οργισμένη αντίδραση Παπούλια

14
ΝΑΙ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΡΕ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΟ

phpBB [video]


-http://anti-ntp.blogspot.com/


Όταν άκουγες αυτές τις προφητικές παπαριές, δεν οργιζόσουν, έ ?
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Οργισμένη αντίδραση Παπούλια

15
Εγώ αν ήμουν στην θέση σας δεν θα εκστόμιζα τέτοιες χυδαιότητες τις οποίες θεωρώ προσβολή προς το πρόσωπο του πρώτου πολίτη της χώρας στον οποίο οφείλουμε τον μέγιστο σεβασμό παρά τις διαφωνίες των συμπολιτών μας για την ακολουθούμενη πολιτική της κυβερνώσας παράταξης στην οποία ανήκει ο πρόεδρος της Δημοκρατίας.

Κατανοώ την οργή και την αγανάκτηση του κόσμου για την επιχειρούμενη προσάρτηση της Ελλάδας στο Δ' Ράϊχ.

Παρόλα αυτά, καταδικάζω τα θλιβερά έκτροπα που οδήγησαν στη ματαίωση των εκδηλώσεων για την εθνική επέτειο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης αμαυρώνοντας για πολλοστή φορά την εικόνα της Ελλάδας στο εξωτερικό.

Κάποια στιγμή θα πρέπει επιτέλους ο θεσμός των παρελάσεων να καταργηθεί αν θέλουμε να ατενίσουμε το μέλλον με αισιοδοξία.

Όσο θα κυριαρχούν οι σκοταδιστικές αντιλήψεις του Μεταξά και των Απριλιανών χουντικών στους κόλπους της πολιτικής ηγεσίας αυτής της χώρας τόσο θα διαιωνίζεται αυτό το αίσχος.

Εξάλλου είμαστε η μόνη ευρωπαϊκή χώρα που διατηρεί αυτό τον αναχρονιστικό θεσμό. Πουθενά στην Ευρώπη δεν γίνονται παρελάσεις.

Άν συνεχιστεί επ' αόριστον αυτός ο φαύλος κύκλος η Ελλάδα θα βρεθεί αποδυναμωμένη και απομονωμένη από την υπόλοιπη Ευρώπη.

Re: Οργισμένη αντίδραση Παπούλια

16
Reptilian Pyramid έγραψε:Εγώ αν ήμουν στην θέση σας δεν θα εκστόμιζα τέτοιες χυδαιότητες τις οποίες θεωρώ προσβολή προς το πρόσωπο του πρώτου πολίτη της χώρας στον οποίο οφείλουμε τον μέγιστο σεβασμό παρά τις διαφωνίες των συμπολιτών μας για την ακολουθούμενη πολιτική της κυβερνώσας παράταξης στην οποία ανήκει ο πρόεδρος της Δημοκρατίας.

Κατανοώ την οργή και την αγανάκτηση του κόσμου για την επιχειρούμενη προσάρτηση της Ελλάδας στο Δ' Ράϊχ.

Παρόλα αυτά, καταδικάζω τα θλιβερά έκτροπα που οδήγησαν στη ματαίωση των εκδηλώσεων για την εθνική επέτειο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης αμαυρώνοντας για πολλοστή φορά την εικόνα της Ελλάδας στο εξωτερικό.

Κάποια στιγμή θα πρέπει επιτέλους ο θεσμός των παρελάσεων να καταργηθεί αν θέλουμε να ατενίσουμε το μέλλον με αισιοδοξία.

Όσο θα κυριαρχούν οι σκοταδιστικές αντιλήψεις του Μεταξά και των Απριλιανών χουντικών στους κόλπους της πολιτικής ηγεσίας αυτής της χώρας τόσο θα διαιωνίζεται αυτό το αίσχος.

Εξάλλου είμαστε η μόνη ευρωπαϊκή χώρα που διατηρεί αυτό τον αναχρονιστικό θεσμό. Πουθενά στην Ευρώπη δεν γίνονται παρελάσεις.

Άν συνεχιστεί επ' αόριστον αυτός ο φαύλος κύκλος η Ελλάδα θα βρεθεί αποδυναμωμένη και απομονωμένη από την υπόλοιπη Ευρώπη.

Χυδαιότητες δεν εκστόμισε κανένας κατά του Τσάρλι, παρά μόνο την αλήθεια, πως είναι προδότης…
ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ;;;;

Όσον αφορά την εικόνα μας στο εξωτερικό δεν μπορώ να εκφραστώ όπως θα ήθελα γιατί φαντάζομαι δεν το επιτρέπουν οι κανόνες του φόρουμ…

Και φυσικά είμαστε πολύ μικροί για να κρίνουμε άντρες του μεγέθους του Μεταξά, τίμησε την χώρα του με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, λέγοντας ένα ισχυρό ΟΧΙ απέναντι στον φασισμό του 3ου ράιχ, δεν ήταν φασίστας αγαπητέ, ήταν πατριώτης, σε αντίθεση με τους σημερινούς δικτάτορες που στηθήκαν προσοχή στον φασισμό της Μέρκελ που μας εξευτελίζει κάθε μέρα, τώρα αν εσύ θες να πηγαίνεις κάθε τέσσερα χρόνια να ψηφίζεις δικτάτορες και προδότες αυτό είναι δικό σου θέμα, αλλά η χώρα τις καλύτερες μέρες της έζησε της ημέρες της ολιγαρχίας δυστυχώς………….
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Οργισμένη αντίδραση Παπούλια

17
Reptilian Pyramid έγραψε: Κάποια στιγμή θα πρέπει επιτέλους ο θεσμός των παρελάσεων να καταργηθεί αν θέλουμε να ατενίσουμε το μέλλον με αισιοδοξία.
Δηλαδή εσένα αυτό που σε εμποδίζει να ατενίσεις το μέλλον με αισιοδοξία είναι οι παρελάσεις....;;;
Εξάλλου είμαστε η μόνη ευρωπαϊκή χώρα που διατηρεί αυτό τον αναχρονιστικό θεσμό. Πουθενά στην Ευρώπη δεν γίνονται παρελάσεις.
Παρελάσεις σήμερα διεξάγονται διεθνώς στις εξής χώρες και πόλεις:

στην Μόσχα στην επέτειο της λήξης του δεύτερου παγκοσμίου πολέμου
στη Σόφια στην επέτειο του Αγίου Γεωργίου στις 6 Μαΐου
στο Λονδίνο στα γενέθλια του Βρετανού Μονάρχη
στο Παρίσι στην Γαλλική εθνική εορτή στις 14 Ιουλίου
στην Άγκυρα στις 30 Αυγούστου και στις 29 Οκτωβρίου
στην Βιέννη αρχές Σεπτεμβρίου
στην Μαδρίτη στην εθνική εορτή στις 12 Οκτωβρίου

πηγή:Βικιπαίδεια
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Οργισμένη αντίδραση Παπούλια

18
Το καταευχαριστήθηκα...που μου θέλουν και την αναγνώριση του λαου....σα δε ντρεπονται...
Σε λιγο ο Παπούλιας θα μας πει οτι εκανε και αντισταση 13 χρονων...το οτι παιρνει μια συνταξη-συνολικα παιρνει 5 παρακαλω- απο τους γερμανους ...αυτο δεν μας το λεει...να χαρω εγω αντισταση....ξεφτιλισμενο ανδρεικελο που αγεται και φερεται , εχει κανει το θεσμο του προεδρου να χασει εντελως την αξια του...αρκετα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ο εντός των πυλών ανθελληνισμός”

cron