Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

10
Λέων έγραψε:O Στρατός αποτελείται από φαντάρους,λοχίες,υπολοχαγούς,μαγειρες....στρατηγούς, όλοι με έναν σκοπό!!
ΑΚΡΙΒΩΣ!
Και η συμβολή ΟΛΩΝ έχει σημασία στην τελική έκβαση του πολέμου... γιατί πως ν' αγωνιστεί π.χ. κάποιος στην πρώτη γραμμή, αν κάποιος άλλος στα μετόπισθεν δεν έχει φροντίσει για την προμήθεια των πρώτων υλών, την παραγωγή εφοδίων ή την μεταφορά τους?
ΟΛΟΙ είμαστε μέλη μιας αλυσίδας... και γι' αυτό πρέπει να είμαστε ενωμένοι και να συνεργαζόμαστε για το κοινό καλό! Αλλά δυστηχώς, αυτά στην σύγχρονη Ελλάδα είναι "ψιλά γράμματα".

Μακάρι να μην καταλήξουμε έτσι... μ.Χ.
[align=center]Επειδή η εγκληματικότητα καλπάζει, ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ + ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ...\nhttp://[color=#FF0000]securitygr.com[/color]/portal.php\n[color=#FF0000]Το εξειδικευμένο Ελληνικό Forum για θέματα Ασφαλείας![/color][/align]

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

11
Λέων έγραψε:Δεν συμφωνώ με την Ιφιγένεια για αυτά που μας λέει...Ο καθένας, έστω και ένα λιθαράκι να βάλει στην αφύπνιση των Ελλήνων, έστω και με μία συμμετοχή σε ένα φόρουμ,έστω και με 2 βιντεάκια στο youtube,έστω σε μία πορεία,με οποιονδήποτε τρόπο αρκεί να βάζει το λιθαράκι του..Εγώ που δεν έχω συμμετάσχει σε πορεία είμαι ψευτοπατριώτης;
O Στρατός αποτελείται από φαντάρους,λοχίες,υπολοχαγούς,μαγειρες....στρατηγούς, όλοι με έναν σκοπό!!
Δεν θεωρώ ψευδοπατριώτες οσους δεν συμμετέχουν σε πορειες και διαδηλώσεις,ο καθένας βοηθάει με τον τρόπο του και πολύ περισσότερο στην καθημερινοτητά του,αυτό θεωρώ πιο σημαντικό,απλά θα έρθει η ωρα που ισως και να ήρθε που να χρειάστει να κάνουμε κατι περισσότερο απο βίντεο και φόρουμ.Αυτο μπορει να είναι διαφορετικο για τον καθένα,για αλλον μπορεί να είναι να γράφει αφυπνιστικά κείμενα,για άλλον να συμμετέχει σε πορείες,για άλλον να βγαίνει μπροστα και να αποτελεί τον ηγέτη,για αλλον να παρέχει υποστηριξη,για άλλον αν μοιραζει φυλλάδια,ο καθένας μας πρέπει να βρεί τον ρόλο του,απλά μόνο μέσα απο τους υπολογιστές δεν μπορούμε να φτάσουμε μακριά,ούτε να υπερβούμε τα όρια.

Το λιθαράκι όπως είπες,αρκεί να το βάζει και αμα μπορεί και πιστεύω οτι μπορούμε να κανουμε και πολλά περισσότερα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

12
Λέων έγραψε:Δεν συμφωνώ με την Ιφιγένεια για αυτά που μας λέει...Ο καθένας, έστω και ένα λιθαράκι να βάλει στην αφύπνιση των Ελλήνων, έστω και με μία συμμετοχή σε ένα φόρουμ,έστω και με 2 βιντεάκια στο youtube,έστω σε μία πορεία,με οποιονδήποτε τρόπο αρκεί να βάζει το λιθαράκι του..Εγώ που δεν έχω συμμετάσχει σε πορεία είμαι ψευτοπατριώτης;
O Στρατός αποτελείται από φαντάρους,λοχίες,υπολοχαγούς,μαγειρες....στρατηγούς, όλοι με έναν σκοπό!!
Καλά τα λες αλλά μην περιμένεις και πολλά, από ένα στρατό μαγείρων !


Ξέρετε τι λέω όμως ?

Εάν υπήρχαν οι στρατηγοί που θα ενέπνεαν τους μάγειρες και θα τους εκπαίδευαν και θα τους οδηγούσαν, ...θα μπορούσαν να γίνουν θαύματα !

Υπάρχουν ακόμα μεγάλοι Έλληνες, για να ηγηθούν...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα απο EMAIL”