Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

1
Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου
Ντροπή και αγανάκτηση κατακλύζει τη ψυχή μου.

Ντροπή για όλους τους Πατριώτες-αγωνιστές του Youtube-Διαδικτύου, που η δράση τους και ο αγώνας τους περιορίζεται στην δημιουργία βιντεακίων, στα συνθήματα και στους αγώνες του πληκτρολογίου. Μπράβο σας!

Ντροπή για όλους εσάς που μόνο στα λόγια έχετε τα κότσια να αγωνίζεσθε για την Πατρίδα!

Ντροπή! διότι γνωρίζω αρκετούς, που βρίσκουν προφάσεις προκειμένου να μην βγουν στους δρόμους να ενισχύσουν την προσπάθεια όλων όσων απαιτούν να ακουστεί η κραυγή πόνου και απελπισίας ενάντια στον αφελληνισμό και την ολέθρια καταστροφή της Ελλάδας. Μπράβο σας!

Στις πορείες των τελευταίων ημερών έζησα πολύ συγκινητικές στιγμές που έχουν μείνει βαθιά χαραγμένες στην καρδιά μου.

Στην πορεία των Ιμίων είδα μία μητέρα με τον δεκαπεντάχρονο γιό της να κρατά όλο υπερηφάνεια την Ελληνική Σημαία που ήταν πολύ μεγαλύτερη από το μπόι της.

Στην πορεία κατά του Δημοψηφίσματος είδα μια 85 γιαγιά να διαδηλώνει γεμάτη χαρά κυματίζοντας την Σημαία μας.
Είδα στην πρώτη γραμμή της πορείας τα εικοσάχρονα καμάρια μας με μία απερίγραπτη φλόγα στη ματιά, με πάθος να φωνάζουν για ότι δικαιωματικά μας ανήκει. Είδα τον αγαπημένο μας Συναγωνιστή, έτοιμο να ανέβει στη ταράτσα του Πανεπιστημίου για να υπερασπιστεί το Εθνικό μας Σύμβολο.

Και λέω για άλλη μία φορά, ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!
Αυτά είχα να σας πω, και να συμπληρώσω ότι δεν έχω σκοπό να αγωνιστώ για τους καναπεδάκιδες ιδεολόγους ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ!

Όσο για το αν σας είμαι αρεστή, συμπαθής ή αποδεκτή ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΣΩΣ!

Και για άλλη μία φορά... ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!

Ιφιγένεια
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

3
Η Ιφιγένεια μια χαρά τα λέει,το θέμα είναι οτι θα ξυπνήσει μόνο αυτούς που είναι ήδη μισοξυπνημένοι,οι κοιμισμένοι θέλουν πολύ ταρακούνημα ακόμα για να ξυπνήσουν απο τον βαθύ τους ύπνο.
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

4
Ας κοιτάξει, ο καθένας μας, τον εαυτό του στον καθρέπτη...


Βέβαια, υπάρχουν και χειρότεροι...


Οι ψευτοπατριώτες του διαδικτύου, που όλη την ώρα, κατηγορούν αυτούς που βγαίνουν στους δρόμους, τρέχουν στις εκδηλώσεις, στις πορείες...

Με κίνδυνο στοχοποίησης, διώξεων, κοινωνικής και οικονομικής εξοντώσεως, ακόμα και με κίνδυνο της ζωής τους...


Ο αμνός ντρέπεται...αλλά δε μπορεί να σηκώσει τη ντροπή ολονών...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

5
Φιλούμενος έγραψε:Η Ιφιγένεια μια χαρά τα λέει,το θέμα είναι οτι θα ξυπνήσει μόνο αυτούς που είναι ήδη μισοξυπνημένοι,οι κοιμισμένοι θέλουν πολύ ταρακούνημα ακόμα για να ξυπνήσουν απο τον βαθύ τους ύπνο.
Η Ιφιγένεια τα λέει για κάποιους δήθεν ξυπνημένους...και δήθεν πατριώτες...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

6
Μην ξεχνας Κώστα οτι υπάρχουν και λύκοι ντυμένοι με προβιά προβάτου,αυτο για τους δήθεν πατριώτες...

Και όταν λες κατηγορούν αυτούς που βγαίνουν στους δρόμους?
Ποιους ήθελες να κατηγορούν,αυτους που κάθονται σπίτι τους?Αυτοι μια χαρά κάνουν αυτό που θέλουν εκείνοι.
Αλλά δεν έιναι μόνο το να βγαίνεις στους δρόμους στην καθημερινοτητας μας σκέψου πόσα μας έχουν πασαρει και τα έχουμε δεχτει αδιαμαρτύρητα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

7
Από το να παραμένει όμως κάποιος ολότελα αδρανής... κάτι είναι κι αυτό, μια μορφή αντίδρασης, που βοηθά στην αφύπνιση!
Γι αυτό, εδώ και χρόνια, έχω καθιερώσει όπου με καλούν (σε γιορτή φίλου, γενέθλια κλπ), να προσφέρω σαν δώρο κάποιο βιβλίο συνοδευόμενο από ένα... ξυπνητήρι!
[align=center]Επειδή η εγκληματικότητα καλπάζει, ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ + ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ...\nhttp://[color=#FF0000]securitygr.com[/color]/portal.php\n[color=#FF0000]Το εξειδικευμένο Ελληνικό Forum για θέματα Ασφαλείας![/color][/align]

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

8
HDI έγραψε:Από το να παραμένει όμως κάποιος ολότελα αδρανής... κάτι είναι κι αυτό, μια μορφή αντίδρασης, που βοηθά στην αφύπνιση!
Γι αυτό, εδώ και χρόνια, έχω καθιερώσει όπου με καλούν (σε γιορτή φίλου, γενέθλια κλπ), να προσφέρω σαν δώρο κάποιο βιβλίο συνοδευόμενο από ένα... ξυπνητήρι!


Ωραίος!!! :541
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Οι ΨΕΥΤΟΠΑΤΡΙΩΤΕΣ του Youtube-Διαδικτύου

9
Δεν συμφωνώ με την Ιφιγένεια για αυτά που μας λέει...Ο καθένας, έστω και ένα λιθαράκι να βάλει στην αφύπνιση των Ελλήνων, έστω και με μία συμμετοχή σε ένα φόρουμ,έστω και με 2 βιντεάκια στο youtube,έστω σε μία πορεία,με οποιονδήποτε τρόπο αρκεί να βάζει το λιθαράκι του..Εγώ που δεν έχω συμμετάσχει σε πορεία είμαι ψευτοπατριώτης;
O Στρατός αποτελείται από φαντάρους,λοχίες,υπολοχαγούς,μαγειρες....στρατηγούς, όλοι με έναν σκοπό!!
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα απο EMAIL”

cron