Βίοι αγίων σε βιντεο

1
ΑΓΙΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΣ ΚΑΙ ΙΟΥΣΤΙΝΗ

Εορτάζουν 2 Οκτωβρίου.Ο άγιος Κυπριανος ήταν μέγας μάγος ,έζησε τον 3ο αιώνα μ.Χ. και αποτυχάνοντας να μαγέψει την Ιουστίνη,γνώρισε τον Χριστό ,εκαψε τα βιβλία μαγείας,εγινε Επίσκοπος και εντέλλει μαρτύρησε μαζί με την Ιουστίνη δια αποκεφαλισμού το 268 μ.Χ.


phpBB [video]
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Βίοι αγίων σε βιντεο

2
Η ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΑ Η ΑΙΓΥΠΤΙΑ

Εορτάζει στις 1 Απριλίου,έζησε στα χρόνια του αυτοκράτορα Ιουστινιανού.
Υπήρξε ιερόδουλη και με την βοήθεια της Παναγιάς μεταστράφηκε, έγινε ασκήτρια της ερήμου πολεμώντας τους λογισμούς της και τον διάβολο 17 χρόνια.


phpBB [video]
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Βίοι αγίων σε βιντεο

3
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΣ -23 Aπριλίου


Ο αξιωματούχος Γεώργιος, που λόγω προσόντων του και προσφοράς του έφθασε πολύ νέος στα ύπατα της στρατιωτικής ιεραρχίας, ως χριστιανός της ουσίας υπεραμύνεται με ηθικό σθένος των χριστιανών και του δικαίου εις βάρος της καρριέρας του και της ζωής του. Παντοτεινό ζωντανό παράδειγμα επιφανούς και ταλαντούχου. Ό,τι έχει προσφέρεται στο βωμό της Πίστεως των πτωχών και αδυνάτων. Η τόλμη του τον φέρνει σε σύγκρουση με το μεγάλο χριστιανομάχο. Το μαρτύριο και τα θαύματα του Αγίου ραγίζουν καρδιές.
ΟΡΘΟΔΟΞΟΝ ΙΔΡΥΜΑ "Ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΑΡΝΑΒΑΣ"

phpBB [video]
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Βίοι αγίων σε βιντεο

4
Άγιος Σεραφείμ του Σαρώφ, η ζωή του


phpBB [video]
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Βίοι αγίων σε βιντεο

6
Τα παραπάνω βιντεο δυστυχώς τα αφαίρεσαν λόγω δικαιωματων απο την ΕLPIS FILM
Αυτά τα βιντεο κατα την γνώμη μου πρέπει να κυκλοφορούν ελεύθερα.

Eπεξεργασία:Tα βιντεο μπορείτε να τα βρείτε εδω

http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 61&t=15228
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Βίοι αγίων σε βιντεο

7
dominique έγραψε:Τα παραπάνω βιντεο δυστυχώς τα αφαίρεσαν λόγω δικαιωματων απο την ΕLPIS FILM
Αυτά τα βιντεο κατα την γνώμη μου πρέπει να κυκλοφορούν ελεύθερα.
Ναι και ηθελα να τα κατεβασω για να μην τα αγορασω αυτα που ανέβασα τα ιχνη του χριστου το πηρα από το άγιο Όρος γραμμενο παρακαλω και μου λέει στο youtoube ότι

STA IXNH TOY XRISTOY Title1
Το βίντεό σας μπορεί να περιλαμβάνει το ακόλουθο περιεχόμενο που προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα:
Αναγνωρισμένες αξιώσεις
• "Choir of Monks of The Simonos Petra Monastery-Doxastikon and Theotokion of Polyeleos", Ηχογράφηση διαχείριση από:
Believe
WMG

Αν μου στειλουν email θα τους πω ότι το πηρα γραμενο από άγιο Όρος, ε ναι δηλαδή. Αυτοι μπορουν να τα γραφουν και να τα πουλανε, και εμείς δεν μπορούμε να τα ανεβασουμε στο youtube να τα δει ο κοσμος, τι να πω. Και ο προφητης ηλιας μου λέει ότι

Profhths Hlias Title1
Το βίντεό σας μπορεί να περιλαμβάνει το ακόλουθο περιεχόμενο που προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα:
Αναγνωρισμένες αξιώσεις
• Οπτικό περιεχόμενο διαχείριση από:
Tseries Music

:no :no :no :hmmm

Εγώ θα ανεβασω και τα υπόλοιπα 3,4 που έχω και ας κάνουν ότι θελουν, αλλά θα τους την πω όμως. :006
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια για την θρησκεία.”