Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάργμα της αποκαλυψης ;

Μπορείτε να επιλέξετε 1 επιλογή

Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;

19
emman έγραψε:
dominique έγραψε:Παιδια σκεφτηκατε ποτε γιατι στο δεξιο χερι ή στο μετωπο???


Συμφωνα με τους ορθόδοξους γιατί με το δεξί κάνουμε τον σταυρό και ξεκινάμε απο το μέτωπο!

Αλλοι λένε πως οταν βάλεις το χάργμα αν το μετανιώσεις μετά ο μονος τρόπος θα είναι ή να κόψεις το μετωπό σου ή το δεξί σου χέρι........ πράγμα δύσκολο!!!!!


Σύμφωνα με το παραπάνω καταλαβαίνουμε ότι δεν θα είναι ένα απλό τσιπάκι αλλά κάτι άλλο...........γιατί το τσιπάκι ότι ώρα θέλεις το βγάζεις και το πετάς!!!!
Απλά στο μέτωπο ή στο δεξί χέρι θα είναι πιο πρακτικό ! :hmmm

Η πηγή του "δεξιού χεριού και μετώπου" είναι η Αποκάλυψη. Ο χρόνος θα μας δείξει εάν και γιατί θα είναι εκεί το χάραγμα !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;

20
Την αποκαλυψη θα πρεπει να την μελεταμε και να μεταφραζουμε αυτα που λεει και οχι να τα περνουμε αυτουσια.
Μπορει το chip να ειναι κατω απο το δερμα στο δεξι χερι,στο μετωπο και αλλου.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;

21
στο μετωπο νομιζω οτι ειναι για να μην μπορουμε να σφραγιστουμε με σταυρο,οπως λεει στην αποκαλυψη θα σφραγιστουν 144.000..

στο αριστερο χερι γιατι να μην ειναι πρακτικο???
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;

22
dominique έγραψε:στο μετωπο νομιζω οτι ειναι για να μην μπορουμε να σφραγιστουμε με σταυρο,οπως λεει στην αποκαλυψη θα σφραγιστουν 144.000..

στο αριστερο χερι γιατι να μην ειναι πρακτικο???
Εμένα με βολεύει στο δεξί ! Όπως και τους περισσότερους !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;

23
Μηπως ειναι θεμα συμβολισμου επηδη το δεξι χερι θεωρηται οτι ειναι το καλο,οπως λεμε π.χ. οτι πηρε τον δεξιο δρομο του καλου και οχι του κακου που υποτηθεται οτι ειναι ο αριστερος.
Δηλαδη να θελουν να χτυπησουν το καλο και να του επιβληθουν,μην ξεχνας οτι και τον σταυρο μας τον κανουμε με το δεξι.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;

24
Minoan Power έγραψε:Μηπως ειναι θεμα συμβολισμου επηδη το δεξι χερι θεωρηται οτι ειναι το καλο,οπως λεμε π.χ. οτι πηρε τον δεξιο δρομο του καλου και οχι του κακου που υποτηθεται οτι ειναι ο αριστερος.
Δηλαδη να θελουν να χτυπησουν το καλο και να του επιβληθουν,μην ξεχνας οτι και τον σταυρο μας τον κανουμε με το δεξι.
Μπορεί !

Αν και νομίζω ότι κυριολεκτεί όταν λέει μέτωπο ή δεξί χέρι ! Και όταν λέει ότι δε θα μπορείς να αγοράσεις ή να πουλήσεις χωρίς αυτό !

Συμβολισμούς γεμάτη η Αποκάλυψη αλλά εδώ κυριολεκτεί νομίζω !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;

25
Εγω λεω για αυτο το κανουν στο δεξι Μινωα,οχι επειδη μας βολευει,δηλαδη αν τους πω εμενα με βολευει στο αριστερο θα μου βαλουν το τσιπ στο αριστερο???

Αλλωστε σε διαφημισεις στο εξωτερικο που εχω δει ,λενε give us your right hand!
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;

26
dominique έγραψε:Εγω λεω για αυτο το κανουν στο δεξι Μινωα,οχι επειδη μας βολευει,δηλαδη αν τους πω εμενα με βολευει στο αριστερο θα μου βαλουν το τσιπ στο αριστερο???

Αλλωστε σε διαφημισεις στο εξωτερικο που εχω δει ,λενε give us your right hand!
That's right ! :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”

cron