Ημερομηνία : 21 Ιουν 2019, 00:30

Πρόσφατα Θέματα

Tελευταία άρθρα του blog

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 40 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάργμα της αποκαλυψης ;
ΝΑΙ 
ΟΧΙ 
Μπορείτε να επιλέξετε 1 επιλογή

Εμφάνιση αποτελεσμάτων
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 12:19 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 10 Αύγ 2009, 11:24
Δημοσ.: 7864
emman έγραψε:
dominique έγραψε:
Παιδια σκεφτηκατε ποτε γιατι στο δεξιο χερι ή στο μετωπο???

Συμφωνα με τους ορθόδοξους γιατί με το δεξί κάνουμε τον σταυρό και ξεκινάμε απο το μέτωπο!

Αλλοι λένε πως οταν βάλεις το χάργμα αν το μετανιώσεις μετά ο μονος τρόπος θα είναι ή να κόψεις το μετωπό σου ή το δεξί σου χέρι........ πράγμα δύσκολο!!!!!

Σύμφωνα με το παραπάνω καταλαβαίνουμε ότι δεν θα είναι ένα απλό τσιπάκι αλλά κάτι άλλο...........γιατί το τσιπάκι ότι ώρα θέλεις το βγάζεις και το πετάς!!!!

Απλά στο μέτωπο ή στο δεξί χέρι θα είναι πιο πρακτικό ! :hmmm

Η πηγή του "δεξιού χεριού και μετώπου" είναι η Αποκάλυψη. Ο χρόνος θα μας δείξει εάν και γιατί θα είναι εκεί το χάραγμα !

Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία!\nΤο θέμα λοιπόν, δεν είναι να έχεις γνώμη...Το θέμα είναι, να έχεις γνώση!\n\nΈχουν αγιοποιήσει την άποψη κι ο καθένας έχει ταμπουρωθεί πίσω από τη δική του... καθώς "ως γνωστόν"..."κάθε άποψη είναι σεβαστή"! \nΌχι, ρε φίλε! Εγώ δεν πρόκειται να σεβαστώ την άποψή σου..."γιατί έτσι"!

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  

pros

Θέμα δημοσίευσης: Re: Θεωρείτε το επερχόμενο chip ως το χάραγμα της αποκαλυψης ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 13:58 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 21 Σεπ 2009, 21:41
Δημοσ.: 3380
Την αποκαλυψη θα πρεπει να την μελεταμε και να μεταφραζουμε αυτα που λεει και οχι να τα περνουμε αυτουσια.
Μπορει το chip να ειναι κατω απο το δερμα στο δεξι χερι,στο μετωπο και αλλου.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 14:10 
Γενικοί συντονιστές
Γενικοί συντονιστές
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 11 Απρ 2009, 14:20
Δημοσ.: 12064
Τοποθεσια: Στο δικό μου παραμύθι....
στο μετωπο νομιζω οτι ειναι για να μην μπορουμε να σφραγιστουμε με σταυρο,οπως λεει στην αποκαλυψη θα σφραγιστουν 144.000..

στο αριστερο χερι γιατι να μην ειναι πρακτικο???

Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 14:22 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
dominique έγραψε:
στο μετωπο νομιζω οτι ειναι για να μην μπορουμε να σφραγιστουμε με σταυρο,οπως λεει στην αποκαλυψη θα σφραγιστουν 144.000..

στο αριστερο χερι γιατι να μην ειναι πρακτικο???

Εμένα με βολεύει στο δεξί ! Όπως και τους περισσότερους !

Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία!\nΤο θέμα λοιπόν, δεν είναι να έχεις γνώμη...Το θέμα είναι, να έχεις γνώση!\n\nΈχουν αγιοποιήσει την άποψη κι ο καθένας έχει ταμπουρωθεί πίσω από τη δική του... καθώς "ως γνωστόν"..."κάθε άποψη είναι σεβαστή"! \nΌχι, ρε φίλε! Εγώ δεν πρόκειται να σεβαστώ την άποψή σου..."γιατί έτσι"!

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 14:23 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 21 Σεπ 2009, 21:41
Δημοσ.: 3380
Μηπως ειναι θεμα συμβολισμου επηδη το δεξι χερι θεωρηται οτι ειναι το καλο,οπως λεμε π.χ. οτι πηρε τον δεξιο δρομο του καλου και οχι του κακου που υποτηθεται οτι ειναι ο αριστερος.
Δηλαδη να θελουν να χτυπησουν το καλο και να του επιβληθουν,μην ξεχνας οτι και τον σταυρο μας τον κανουμε με το δεξι.

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 14:37 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Minoan Power έγραψε:
Μηπως ειναι θεμα συμβολισμου επηδη το δεξι χερι θεωρηται οτι ειναι το καλο,οπως λεμε π.χ. οτι πηρε τον δεξιο δρομο του καλου και οχι του κακου που υποτηθεται οτι ειναι ο αριστερος.
Δηλαδη να θελουν να χτυπησουν το καλο και να του επιβληθουν,μην ξεχνας οτι και τον σταυρο μας τον κανουμε με το δεξι.

Μπορεί !

Αν και νομίζω ότι κυριολεκτεί όταν λέει μέτωπο ή δεξί χέρι ! Και όταν λέει ότι δε θα μπορείς να αγοράσεις ή να πουλήσεις χωρίς αυτό !

Συμβολισμούς γεμάτη η Αποκάλυψη αλλά εδώ κυριολεκτεί νομίζω !

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 14:56 
Γενικοί συντονιστές
Γενικοί συντονιστές
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 11 Απρ 2009, 14:20
Δημοσ.: 12064
Τοποθεσια: Στο δικό μου παραμύθι....
Εγω λεω για αυτο το κανουν στο δεξι Μινωα,οχι επειδη μας βολευει,δηλαδη αν τους πω εμενα με βολευει στο αριστερο θα μου βαλουν το τσιπ στο αριστερο???

Αλλωστε σε διαφημισεις στο εξωτερικο που εχω δει ,λενε give us your right hand!

Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 15:09 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
dominique έγραψε:
Εγω λεω για αυτο το κανουν στο δεξι Μινωα,οχι επειδη μας βολευει,δηλαδη αν τους πω εμενα με βολευει στο αριστερο θα μου βαλουν το τσιπ στο αριστερο???

Αλλωστε σε διαφημισεις στο εξωτερικο που εχω δει ,λενε give us your right hand!

That's right ! :cooll

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2009, 18:32 
Πρώην μέλος
Πρώην μέλος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 24 Αύγ 2009, 23:32
Δημοσ.: 2644
σκεφτήκατε να το βάλουν μέσω τις πόσοις με νανορομπότ.....

Κορυφή
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 40 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Παραπλήσια θέματα
Πατήρ Σάββας - Το χάραγμα του αντίχριστου
Δ. Συζήτηση: Αντίχριστος - 666 - χξς\'
Συγγραφέας: Λέων
Απαντησεις: 0
Tο επερχόμενο κραχ της Δύσης. Από έναν Αμερικανό αναρχικό...δισεκατομμυριούχο. Δείτε το.
Δ. Συζήτηση: Γενικά θέματα
Συγγραφέας: Spartan
Απαντησεις: 5
Το επερχόμενο σοκ θα είναι.... πολύ μεγάλο και μη αντιμετωπίσιμο..
Δ. Συζήτηση: Ειδησεις απο την Ελλάδα
Συγγραφέας: evaggelia
Απαντησεις: 2
Το χάραγμα της νέας τάξης πραγμάτων - Η Ελλάδα στο στόχαστρο της νέας παγκόσμιας κυβέρνησης
Δ. Συζήτηση: Βιντεάκια για τη Νέα Τάξη
Συγγραφέας: KostasL
RFID τσιπ-Το χάραγμα του Θηρίου 666...
Δ. Συζήτηση: Νέα Εποχή. Πρόσωπο και Προσωπείο
Συγγραφέας: evaggelia

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση