ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ?

Μπορείτε να επιλέξετε 1 επιλογή

Re: ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ?

19
Μέρες αποκάλυψης ζούμε αρκετό καιρό τώρα,αλλά ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα,ακόαμ είμαστε σχετικά ελεύθεροι για αυτο έχουμε και την δυνατότητα να μιλάμε τώρα εδω.Αν εννοείται την αποκάλυψη με τον ερχομό του Αντιχρίστου,πιστευω δεν είμαστε και πολυ μακριά απο κάτι τέτοιο.
Και μια ερώτηση.
Έχει ακούσει κανεις οτι έχει αλλοιωθει η χρονολογία και οτι στην πραγματικότητα είμαστε 4-5 χρόνια μπροστά?

Re: ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ?

20
grecko έγραψε:Μέρες αποκάλυψης ζούμε αρκετό καιρό τώρα,αλλά ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα,ακόαμ είμαστε σχετικά ελεύθεροι για αυτο έχουμε και την δυνατότητα να μιλάμε τώρα εδω.Αν εννοείται την αποκάλυψη με τον ερχομό του Αντιχρίστου,πιστευω δεν είμαστε και πολυ μακριά απο κάτι τέτοιο.
Και μια ερώτηση.
Έχει ακούσει κανεις οτι έχει αλλοιωθει η χρονολογία και οτι στην πραγματικότητα είμαστε 4-5 χρόνια μπροστά?
ειχα δει σε ενα βιντεο στο youtube που ελεγε ενας ερευνυτης οτι ο χριστος γεννηθηκε 3 χρονια πριν απο αυτο που ξερουμε αρα τωρα εχουμε 2013...

εγω πιστευω οτι ο αντιχριστος εχει γεννηθη και ειναι εδω. αρα ειναι πολυ κοντα μας η αποκαλυψη
”Ελήλυθεν η ώρα ίνα δοξασθή ο υιός του ανθρώπου.” “Ελλάς γάρ μόνη ανθρωπογενεί, φυτόν Ουράνιον και βλάστημα θείον ηκριβωμένον. Λογισμόν αποτίκτουσα οικειούμενον επιστήμην.”

Re: ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ?

21
3-5 χρονια λενε καποιοι.
Ποτε θα γινει;
Ηδη ζουμε στα χρονια της Αποκαλυψεως.
Εχω την αισθηση οτι η μεγαλη αλλαγη θα πραγματοποιηθει στα τελη του 2012.
Βεβαια, με οδηγο τις Προφητειες Των Αγιων Πατερων, πρεπει να προηγηθουν καποιες αλλες καταστασεις για τις οποιες δινουν αρκετες πληροφοριες, ετσι ωστε να προετοιμαστει καταλληλα το εδαφος για την ελευση του εξω απο δω.
Ο Αχμαντινετζαν στην ομιλια του στα Ηνωμενα Εθνη (που σταματησαν να μεταφραζουν) ειπε για τον ΕΝΑ ΕΚΛΕΚΤΟ, που θα κατορθώσει να ολοκληρώσει το σχέδιο που έχει όριο εκπλήρωσης το 2015.....

phpBB [video]
Οι πρωτοι που θα τσιπαριστουν θα ειναι οι παππαδες!

Re: ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ?

25
Δ....αλλά ας μου πει κάποιος γιατί ως κοινός θνητός θα πρέπει να γνωρίζω;....Ισχύει κάποιο ραντεβού που εγώ αγνοώ;
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ?

27
Το ητοι ειναι δικο σας συμπέρασμα,δηλαδη οταν αναφέρετε επισης σε μικρους μεγαλους και σε δούλους προφήτες στο 11ο κεφαλαιο ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΗΣ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟΝ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΟΥΣ ΣΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΦΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΥΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΘΕΙΡΗΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΘΕΙΡΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΓΗΝ



οπως και στο 19ο
ΚΑΙ ΕΞΗΛΘΕΝ ΕΚ ΤΟΥ ΘΡΟΝΟΥ ΦΩΝΗ ΛΕΓΟΥΣΑ ΑΙΝΕΙΤΕ ΤΟΝ ΘΕΟΝ ΗΜΩΝ ΠΑΝΤΕΣ ΟΙ ΔΟΥΛΟΙ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΙ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ


Δηλαδη αυτοι που θα τους δωσει μισθο ειναι η κίτρινη φυλη?
λες να αναφέρεται σε παιδια και ενήλικες και σε απλους εργάτες?


Και μια αλλη παρατηρηση η ρομφαια του καθήμενου επι λευκού ιππου εξέρχεται εκ του στόματος του,αφου τα παίρνουμε όλα κυριολεκτικα δεν πιστευω να εννοει εδω οτι θα βγαινει σπαθι απο το στόμα του και θα τους σκοτώσει ολους ?
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”

cron