Ελεος...κατέστρεψαν πάλι φάτνη

1
Κατέστρεψαν τη ..φάτνη, στην Άρτα


Πριν ακόμα προλάβει να ολοκληρωθεί η τοποθέτηση του χριστουγεννιάτικου στολισμού στο Δήμο της Άρτας, δυστυχώς, άγνωστοι προέβησαν σε βανδαλισμούς καταστρέφοντας ομοίωμα απ’ τη φάτνη που έχει τοποθετηθεί στην κεντρική πλατεία της πόλης, καθώς και...

σημαντικό αριθμό χριστουγεννιάτικων στολιδιών (περίπου δέκα) στον πεζόδρομο της Σκουφά.
Δολιοφθορές σημειώθηκαν και σε κολωνάκι που συνοδεύει μία από τις μπάρες που έχουν τοποθετηθεί στους κεντρικούς πεζόδρομους της πόλης και συγκεκριμένα στην οδό Παντοκράτορος.

Δεν μπορώ αληθινά να καταλάβω τι είδους "μαγκιά" είναι αυτή. Ξέσπασες στους μάγους με τα δώρα ή στα αρνάκια και τι κατάλαβες δηλαδή;
Θέλεις φίλε να αντιδράσεις σε όσα σε καταπιέζουν; Θέλεις να διαμαρτυρηθείς για το ότι αυτή η πόλη σε "πνίγει"; Μάλιστα, σε καταλαβαίνω απόλυτα, κι εγώ έτσι ακριβώς νοιώθω!!!
Πές μου, λοιπόν, πού ακριβώς μένεις, για να έρθω να σπάσω τα φώτα από την είσοδο της πολυκατοικίας σου, να γράψω συνθήματα στον τοίχο του σπιτιού σου και να βραχυκυκλώσω τα φωτάκια από το χριστουγεννιάτικο δέντρο που στόλισε η μαμά σου, λίγο πριν σε χαρτζηλικώσει για να πάρεις το σάντουιτς από τα Goody's...
Έτσι, για συμπαράσταση στον αγώνα σου...

http://aletri.blogspot.com/2009/12/blog-post_08.html
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ελεος...κατέστρεψαν πάλι φάτνη

3
Τι να πεις σε αυτα τα παιδια που τα Χριστουγεννα δεν σημαινουν τιποτα.......τι να πεις σε αυτα τα παιδια που επιβεβαιωνοντε μονο με το να καταστρεφουν.... οταν μιλας μαζι τους δεν καταλαβαινουν τιποτα γιατι ειναι σε πληρη αδρανεια ολες οι αισθησεις τους και το μονο που λειτουργει πανω τους ειναι το στομαχι τους ..... τα μυαλα τους εχουν κλειδωσει....ο Θεος να τα βοηθησει..... Μαζι σου Δομινικη......
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>

Re: Ελεος...κατέστρεψαν πάλι φάτνη

4
Διαμαρτύρομαι έντονα !

Σαν αμνός είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος σε θέματα φάτνης !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ελεος...κατέστρεψαν πάλι φάτνη

5
KostasL έγραψε:Διαμαρτύρομαι έντονα !

Σαν αμνός είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος σε θέματα φάτνης !
:χουχου :χουχου :χουχου

εσυ προσοχη αυτες τις μερες....οχι πολλα πολλα

παντως δεν ειναι πρωτη φορα που γινετραι κατι τετοιο και δεν θα ειναι και τελευταια...τα τελευται χρονια υπαρχουν τετοια ξεσπασματα και προσωπικα δεν καταλαβαινω τον λογο..παντως θα ηθελα να μιλησω με καποιον που εχει κανει κατι παρομοιο να μου εξηγησει...
αντιδραση στην κοινωνια ειναι??
και η φατνη τι τον φταιει?

προβλημα με τον Χριστιανισμο εχει?
να σεβεται τους υπολοιπους
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “O Aντιχριστιανισμός σε όλο του το μεγαλείο”