Re: Προφητείες - Που βρισκόμαστε και τι να περιμένουμε?

10
Πάντως πιστεύω οτι μέχρις στιγμής υπάρχουν ενδείξεις,οχι ατράνταχτες αποδείξεις για το ποιος είναι.

Δείτε και αυτό

ΙΝΔΙΑ: Το μεγαλύτερο πρόγραμμα βιομετρικών ταυτοτήτων στον κόσμο είναι γεγονός.

Εικόνα

Η Ινδία έχει ξεκινήσει ένα πανεθνικό πρόγραμμα που θα περιλαμβάνει τη χορήγηση ενός μοναδικού αριθμού αναγνώρισης (UID) για κάθε ένα από τα 1.2 δισεκατομμύρια κατοίκους της.


phpBB [video]



Η Jahangirpuri είναι μία από τις μεγαλύτερες παραγκουπόλεις στην ινδική πρωτεύουσα, το Δελχί, ​​η περιοχή που μένουν κυρίως ρακοσυλλέκτες και εργάτες σκουπιδιών.

Πολλοί από αυτούς όμως βρίσκονται έξω από ένα μικρό γραφείο, περιμένοντας υπομονετικά.

Καθώς κάθε ένας από αυτούς πηγαίνει στο εσωτερικό, δύο νεαροί άνδρες και γυναίκες εισάγουν τα στοιχεία τους σε έναν υπολογιστή, πριν τους φωτογραφήσουν και σαρώσουν τα δακτυλικά τους αποτυπώματα και την ίριδα.



Σύμφωνα με το πρόγραμμα, κάθε ένας από τους αριθμούς αναγνώρισης θα πρέπει να συνδέεται με τα βιομετρικά δεδομένα του παραλήπτη χρησιμοποιώντας τρεις διαφορετικές μορφές πληροφόρησης - δακτυλικά αποτυπώματα, σάρωμα ίριδας , και εικόνες του προσώπου. Και τα δέκα δάκτυλα του χεριού θα πρέπει να καταγράφονται, και τα δύο μάτια να σαρώνονται.

Το έργο κατευθύνεται από την Αρχή ταυτοποίησης της Ινδίας (UIDAI), με την αιτιολογία ότι το κάνουν για την πρόληψη της κλοπής ταυτότητας και της κοινωνικής απάτης.

Υπάρχουν ανησυχίες για το κόστος του προγράμματος, τις επιπτώσεις του στην εθνική ασφάλεια και φόβοι ότι τα δεδομένα θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν από διάφορα πρόσωπα.

«Λένε ότι έτσι θα έχουν την ευκαιρία να μειώσουν τη διαφθορά και τη διαρροή. Ποιοι είναι οι άνθρωποι που πρόκειται να το ελέγξουν αυτό; Η υπόθεση είναι ότι η τεχνολογία είναι ουδέτερη και δεν μπορεί να χειραγωγηθεί», λέει ο Usha Ramanathan, ένας ανεξάρτητος νομικός ερευνητής ο οποίος έχει ξεκινήσει εκστρατεία εναντίον το UID.

"Όμως ότι κάνει η τεχνολογία εξαρτάται από το ποιος την ελέγχει. Ενώ το όλο σύστημα είναι διεφθαρμένο, συγκεντρώνονται τα στοιχεία και τα παραδίδουμε στους ίδιους ανθρώπους. Τι νόημα έχει;"

ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ




Στο κάθε κράτος θα φέρουν τις κατάλληλες συνθήκες για να το προωθήσουν,σε άλλους θα είναι οι κλοπές,σε άλλους η οικονομική κριση.
Αλλωστε δεν πιστεύω οτι δεν υπάρχει κράτος που ο κάθε πολίτης να μην έχει τον δικό του μοναδικό άριθμο.


ΚΑΙ ΕΚΑΜΝΕ ΠΑΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΤΩΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΟΥΣ
ΝΑ ΛΑΒΩΣΙ ΧΑΡΑΓΜΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΧΕΙΡΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ Η ΕΠΙ ΤΩΝ ΜΕΤΩΠΩΝ ΑΥΤΩΝ
ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΥΝΑΤΑΙ ΜΗΔΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΗ Η ΝΑ ΠΩΛΗΣΗ ΕΙΜΗ Ο ΕΧΩΝ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ Η ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ Η ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟΝ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Προφητείες - Που βρισκόμαστε και τι να περιμένουμε?

11
Ε! Κι εγώ θέλω!
Εγώ δεν θέλω. Ξερουμε ήδη ποιος ειναι και αν κουτησει να εμφανιστεί αυτός ή άλλος ανταλλακτικος της τελευταίας στιγμής, θα φάει πολλές ντομάτες.

Για την ώρα μαυρίστε στις επερχόμενες εκλογές τους χιτλεροφασίστες του ΛΑ.Ο.Σ. και της Χρυσής Αυγής... εάν επιθυμείτε να επιβιώσετε.

Re: Προφητείες - Που βρισκόμαστε και τι να περιμένουμε?

12
Yermak,Επειδη ανεφερες οτι το 666, θα το δωσουν μονο στους Ελληνες και θα μας επιτεθουν εξαιτιας αυτου του γεγονοτος ,μπορεις να μας πεις που αναφερεται κατι τετοιο;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Προφητείες - Που βρισκόμαστε και τι να περιμένουμε?

13
Τα έχω βγάλει ρε δομινικη αυτά εδώ και καιρό.. Τα ξέχασες;
Και ο Ιωάννης Φουράκης και πολλοί μασόνοι και διάφοροι πέριξ του σουφικού ιερατείου (π.χ. Μαρκάτος) και διάφοροι προδότες μασόνοι αρχιερείς καταρχάς επιδιώκουν οι έλληνες να πάψουν να θεωρούν σατανικό και επικίνδυνο καθ'οποιονδήποτε τρόπο το 666 (και τα barcode και τις καρτες και τα τσιπ, ) (π.χ. διαδιδουν οτι το χ'ξ'ς' δεν ειναι ταχα το 666 αλλα το 616 ή αλλος τυχαίος αριθμός), και παράλληλα όχι μόνο να συμβεί αυτό αλλά οι έλληνες να το πάρουν το 666 και ως σημαία τους και ως αριθμό νίκης τους στην εκστρατεία τους στα ανατολικά .στην ασία ..δηλαδή στην ουσία εναντίον της Κίνας..τα έλεγε χύμα και στα ίσια ο Φουράκης αυτά στις ομιλίες του και στα βιβλία του ...αλλά και άλλοι προδότες..Ο Φουράκης τροφοδοτούνταν με πληροφορίες από την μονή της Μεγίστης Λαύρας στο Αγ.Ορος το σουφικό πλέον Αγ.Ορος με μια μονο μονή που αντιστέκεται εκεί στην εκτροπή και στην αποστασία , την μονή εσφιγμένου την οποία οι θεοσοφιστές μασόνοι και ο βοθρολυμαίος θέλουν να την καταστρέψουν πάσει θυσία..
Και άλλο πράγμα τι θέλουν να κάνουν αυτοί και άλλο αν θα το δεχτούνε οι έλληνες! Ειναι στο χέρι του καθενός ελληνα να υψώσει μια γεναία μούτζα εναντίον όλων αυτών των προδοτών εκτός και εντός ιερατείου..
Αλλά παράλληλα στην αντίσταση στο 666 ο ελληνας θα πρέπει να αντισταθεί και στην επέλαση του "888" με την έννοια της Κινεζικής εισβολής και οικονομικής γενοκτονίας που αυτή προκαλεί μεσω του ΔΝΤ και της Ε.Ε...
Ήδη έπρεπε να είχαμε φύγει προ πολλού από αυτούς τους εγκληματικούς για τη χώρα μας οργανισμούς και να είχαμε συστήσει άξονα και συμμαχία με τη Ρωσική Ομοσπονδία..με την ελλάδα ως αυτόνομο κράτος για την εσωτερική της πολιτική..
αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια..

Re: Προφητείες - Που βρισκόμαστε και τι να περιμένουμε?

14
Οχι δεν το εχω ξεχασει,αλλα εσυ ειπες οτι το 666 θα το δωσουν μονο σε μας και θα μας επιτεθουν ως αντιχριστους οι υπολοιποι και θα μας γενοκτονησουν,δεδομενου οτι αυτοι που τα λενε αυτα βασιζονται στην Αποκαλυψη,στην Αποκαλυψη δεν αναφερει κατι τετοιο,αναφερει ολους,μηδεις εξαιρουμενος,οποτε αυτοαναιρουνται.
Ηδη στην Ινδια τος φακελωσαν,1 δις!
Μολις γινει παγκοσμια οικομικη κριση και ο πολεμος και θα μας φερουν τον "σωτηρα" τοτε θα μας επιβαλει το 666,οχι πριν τον πολεμο.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Προφητείες - Που βρισκόμαστε και τι να περιμένουμε?

15
Όσον αφορά τους (γεωστρατηγικούς) αριθμούς τους αν και παλιότερα προωθούνταν το 666 ιδίως στην ελλάδα, σήμερα αντίθετα προωθείτε το 888 (ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΙΑ) ομως παντού και κάνουν στην πάντα τα άλλα νούμερα..για ριξε μια ματιά γύρω σου... μπορώ να σου βρώ πολλά παραδείγματα αλλά εφόσον ξέρω ότι είσαι καλό ψαχτήρι θα τα βρεις και μονη σου..αν εισαι ειλικρινής με την αληθινή τρέχουσα πλανητική εικόνα.. και αν θες να βρεις την αλήθεια δηλαδη...

Σου δίνω 2 παραδείγματα για ξεκίνημα και απο εκεί και πέρα μπορείς να βρεις και μόνη σου χιλιάδες.. σε διαφημίσεις πίτσας, στον ΟΤΕ (11-888) , κλπ κλπ..
Εικόνα
Εικόνα

Re: Προφητείες - Που βρισκόμαστε και τι να περιμένουμε?

17
dominique, πότε λες να έχουμε πόλεμο και πότε την εμφάνιση του Αντιχρίστου?
Δηλαδή μέσα σε πόσα χρόνια λες να ξεκινήσει το "Σφράγισμα"? (και φυσικα που το στηρίζεις αυτό).

Εμένα το "ένστικτό μου" και βίντεο όπως της ΙΝΔΙΑΣ που έβαλες με τις ταυτότητες, αλλά και το ΑΜΚΑ, η Κάρτα του Πολίτη και η Φοροκάρτα και άρθρα όπως αυτό εδώ-->

ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΕΤΡΗΤΑ ΑΠΟ 01/04/2011 ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3.000 ΕΥΡΩ
http://www.youtube.com/watch?v=4dbLES6gNJE

Όχι μετρητά για συναλλαγές πάνω από 100 ευρώ, λένε βουλευτές του ΠΑΣΟΚ!
http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=175823

Πράσινο φως για το ηλεκτρονικό εισιτήριο
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid= ... d=55717008

μου δείχνει οτι πόλεμος θα γίνει οπωσδήποτε μετά τους ολυμπιακούς (ίσως να αποτελέσουν και οι Ολυμπιακοί το έναυσμα με καμια τρομοκρατική επίθεση φτιαχτή). Νομίζω οτι οι Ολυμπιακοί Αγώνες στο Λονδίνο το 2012 θα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να "δει" τον αντιχριστο όλος ο κόσμος (να τον γνωρίσουν όσοι δεν τον ξέρουν).

Παρατηρούμε δηλαδή εμπράκτως την "άμεση" επιβολή με τον ένα η τον άλλο τρόπο της "καταγραφής στην Παγκόσμια Βάση δεδομένων" όσο περισσότερων γίνεται. Σαν "απογραφή" ένα πράμα του "πριν" και του "μετα" την δολοφονία των 2/3 του πληθυσμού της γής (αν και το "πριν" το έχουμε ήδη με την τελευταία απογραφή - τουλάχιστον στην Ελλάδα). Δεν τους πολυ-νοιάζει νομίζω να "τελειώσουν" την "αριθμοποίηση" των ανθρώπων. Ούτως ή άλλως επειδή ο κόσμος είναι 7 δισεκατομύρια - αριθμός πολύ μεγάλος - μετά τον πόλεμο θα μείνουν λιγότεροι - περίπου 2.3 δισεκατομύρια και θα πάρει λιγότερο χρόνο να φακελωθούν.

Γενικά για την εμφάνιση του αντιχρίστου και για την επιβολή του σφραγίσματος, "νιώθω" οτι μέσα στα επόμενα πέντε χρόνια θα έχουμε οπωσδήποτε εξελίξεις σοβαρές. Μάλιστα το τέλος του 2012 θα είναι σημαντικό και ίσως με πόλεμο παγκόσμιο. (τι δηλαδή, τσάμπα τόσο καιρό μας πιπιλάνε τα αυτιά και προπαγανδίζουν με τις ταινίες κλπ???)

Επίσης λέτε να μας "κάνουν καμία επίθεση" οι "εξωγήινοι" (ΚΑΙ στο θέμα "εξωγήινος" έχει πέσει τρελή προπαγάνδα, εδώ και πολλά χρόνια...)?


Yermak, νιώθω να έχεις ένα "μένος" με τους Κινέζους και δεν μπορώ να καταλάβω το "γιατί".
Μήπως μπορείς να μου υποδείξεις το λινκ που θα ενημερωθώ για τις απόψεις σου συνοπτικά στην αρχή και εκτεταμένα στην συνέχεια?
Ενω μου φαίνονται "περίεργα" και πρωτάκουστα όσα λες, δεν θα ήθελα να τα απορρίψω (λόγω του ότι δεν πιστεύω σε "εκτός Ορθοδόξου θρησκείας" προφητείες κλπ) χωρίς πρώτα να διαβάσω πληροφορίες σχετικά με αυτά.

Αν και στο εν λόγω Thread που άνοιξα δήλωσα οτι θα ήθελα μόνο πληροφορίες σχετικές με την Ορθόδοξη Χριστιανική πίστη και δόγμα, εν τούτοις ας κάνουμε μια μικρή παρατυπία και ας αφήσουμε το Thread να εξελιχθεί ελεύθερα μόνο του. Είμαι περίεργος να ακούσω πληροφορίες σχετικά με τα πιστεύω σου (υπό μορφή Link αν είναι δυνατόν - σε περίπτωση που τα έχεις ξαναγράψει σε άλλο Thread).
Σε ποιό δόγμα (θρησκείας κλπ) ανήκουν και πού στηρίζονται αυτά που ισχυρίζεσαι? Περιληπτικά αν μπορείς, τι ισχυρίζεσαι?
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Προφητείες - Που βρισκόμαστε και τι να περιμένουμε?

18
omg.. Δεν είμαι εγώ που έχω το μένος..με τους Κινέζους
Οι ίδιοι οι Κινέζοι έχουν μένος με την υπόλοιπη ανθρωπότητα ακόμα και με την ίδια τους τη φυλή.
Απόδειξη οι μαζικές γενοκτονίες που έχουν διαπράξει στην ιστορία και προϊστορία οι Κινεζομογγολικές ορδές μεταξύ τους και εναντίον των αλλων φυλών και εναντίον των ελλήνων Γιουνάν Ασίας και ακόμα και πρόσφατα στην πρόσφατη ιστορία το ανθρωπόμορφο κτήνος ο Μαο δεν δίστασε να γενοκτονήσει 60 εκατομμύρια Κινεζομογγόλους για να περάσει τα σχέδια του..
Αν μελετήσεις τη ζωή των Κινέζων και την Κίνα θα διαπιστώσεις την βαρβαρότητα τους και οτι αυτα που λενε στη δυση οτι προκειται δήθεν για ενα σπουδαίο τάχα αρχ.πολιτισμό είναι μπαρούφες και επικίνδυνη στάχτη στα μάτια..
Ο σπουδαίος αρχ.πολιτισμός στην πραγματικότητα ήταν οι αρχ.ελληνες ίωνες Γιουνάν της Ασίας τους οποίους οι Κινέζοι εγενοκτόνησαν ολοσχερώς και κατέκλεψαν τον πολιτισμό τους..
Στην αρχαία ελληνική γλώσσα ο Κινέζος ή Σίνις (Σινα-Κίνα-Σινικό τείχος) σημαίνει: Ληστής-Καταστροφέας-Φθοροποιός-Γενοκτόνος.
Από αυτού προέρχεται και περιβόητη λέξη Σιών από το Σιν ή Σίνις με την προσθήκη ενός φωνήεντος.
Δεν είναι μένος λοιπόν δικό μου, αλλά είναι ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΑΜΝΗΣΙΑ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ, και είναι ανάκτηση της αρχαίας δικής μου μνήμης ....και οδυνηρή ανάμνηση των φριχτών γενοκτονιών που υπέστησαν οι αρχαίοι μου πρόγονοι από αυτούς τους Κινέζους εισβολείς, και αυτές καταγράφηκαν στη γλώσσα μας και τη μυθολογία μας..και στις μούμιες λευκών ανθρώπων και στις αρχ.ελληνικές πόλεις που βρέθηκαν από αρχαιολόγους στην Κίνα και που τις ξαναέθαψαν οι Κινέζοι.... οι οποίοι τώρα Κινέζοι πάνε να κατακτήσουν εξολοκλήρου τον πλανήτη με την οικονομική-πολιτική τους εισβολή στη δύση αλλά και με την συνεπαγόμενη πρόκληση του Τρίτου Παγκοσμίου Πολέμου.
Δηλαδή την κρίση που νιώθετε στο πετσί σας την προκαλεί η Κίνα και αυτή είναι η όλη αλήθεια..αλλά την προκάλεσε επίσης και η ανοησία σας που πηγαίνατε και αγοράζατε σαν υπνωτισμένοι ολα τα κινεζικα σαβουροπροϊοντα επειδή είναι φθηνά..και αφήσατε έτσι την ελληνική παραγωγικότητα και την ελληνική πρωτογενή οικονομία να πεθάνει..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες και Αποκάλυψη”

cron