Re: Προφητείες, ο 3ος Παγκόσμιος, η 2α Παρουσία και ο αντίχριστο

11
emman έγραψε: Επίσης, ο Πάτερ Παϊσιος είχε πει πως όταν οι Τούρκοι αρχίσουν και κτίζουν φράγματα στον Ευφρατη ποταμό τότε η χρονιά που θα πάρουμε τα εδάφη μας πίσω είναι πολύ κοντά.Όταν ακούσετε , ότι τα νερά του Ευφράτη τα κόβουν ψηλά οι Τούρκοι με φράγματα , να ξέρετε ότι ήδη μπήκαμε στην προετοιμασία του Αρμαγεδώνα ,και ότι διακόσια εκατομμύρια στρατός θα διαβή τον Ευφράτη για την Μέση Ανατολή ….
Προφανώς εννοεί τους Κινέζους αφού μόνο αυτοί έχουν τόσο μεγάλο στρατό
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GAP
http://filoumenos.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=956

Ο αργός θάνατος του Ευφράτη

http://filoumenos.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=2171

Να και κάποιες προφητείες που επαληθεύονται.
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...

Re: Προφητείες, ο 3ος Παγκόσμιος, η 2α Παρουσία και ο αντίχριστος

12
Εχω να ρωτησω κατι... Η αποκαλυψη μεσα λεει οτι θα εμφανιστουν πολυ ψευδοπροφητες..
τωρα πως μπορουμε να καταλαβουμε εαν ολοι αυτα οι γεροντες ειναι του συστηματος η οχι? Γιατι να μη να μην πιστεψουμε αυτο που ειπε η αποκαλυψη??

Ο στρατηγος γραψας εχει φυγει απο το σωμα και η εγνατια οδος εχει γινει. τπτ ομς δεν συνεβει με τους τουρκους.

Re: Προφητείες, ο 3ος Παγκόσμιος, η 2α Παρουσία και ο αντίχριστος

13
xrisos έγραψε:Εχω να ρωτησω κατι... Η αποκαλυψη μεσα λεει οτι θα εμφανιστουν πολυ ψευδοπροφητες..
τωρα πως μπορουμε να καταλαβουμε εαν ολοι αυτα οι γεροντες ειναι του συστηματος η οχι? Γιατι να μη να μην πιστεψουμε αυτο που ειπε η αποκαλυψη??

Ο στρατηγος γραψας εχει φυγει απο το σωμα και η εγνατια οδος εχει γινει. τπτ ομς δεν συνεβει με τους τουρκους.

Φιλε μου θέλει πολυ προσοχή σε όλα.

Όμως ο καιρός θα δείξει.

Η εγνατία ακόμα δεν τελίωσε οριστικά,ο γράψας δεν ξέρω που κολάει,όμως μπορείς να δείς οτι τα περισσότερα απο αυτά που ανέφεραν οι μεγάλοι πατέρες πραγματοποιουνται...
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Προφητείες, ο 3ος Παγκόσμιος, η 2α Παρουσία και ο αντίχριστος

14
Παντως αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι απο την ελλαδα δεν πεθανει κοσμος γιατι δεν θα συμμετεχει στον πολεμο...αυτο τουλαχιστον καλο ειναι.
Εγω πιστευω η μειωση του πληθυσμου θα γινει με τον παγκοσμιο πολεμο, υστερα να λιμοκτονησουμε (γτ οπως ολοι ελεγαν εαν γινει παγκοσμιος πολεμος ο αμεσως επομενος θα ειναι με ροπαλα ) , οποτε θα μπουμε ολοι σε παγκοσμια κυβερνηση και ετσι ο χρονος θα αρχισει να κυλα αντιστροφα.

Re: Προφητείες, ο 3ος Παγκόσμιος, η 2α Παρουσία και ο αντίχριστος

15
Υπάρχουν προφητείες που ταιριάζουν με την Αποκάλυψη, και άλλες που δεν "κουμπώνουν" όσο και να τις τραβάς....
Μας βολεύει σαν έλληνες να πιστευουμε για επίγειες δόξες και αυτοκρατορίες...
όμως ας μην ξεχνάμε ποτέ τα λόγια του γλυκύτατού μας Ιησού: "Η Βασιλεία η Εμή ουκ εστιν του κόσμου τούτου".
Ανοιχτά μάτια, Προσευχή, Προσοχή και προπαντώς ταπεινοφροσύνη χρειαζόμαστε για να μην πάθουμε στις μέρες μας ότι οι εβραίοι τότε...
Το στερεμα του Ευφρατη είναι γραμμένο στην Αποκάλυψη. Η πραγματοποίησή του μας φέρνει πιό κοντα στον Αρμαγεδώνα. Αλλά πριν από αυτό εχουν να συμβούν γεγονότα. Γεγονότα που ήδη ξεκίνησαν...
Ας είμαστε ετοιμοι λοιπόν να ομολογήσουμε τον Κύριό μας με όποιο κόστος...αυτό είναι το βασικότερο...Η ώρα δείχνει να πλησιάζει επικίνδυνα...η ώρα που περίμεναν όλοι οι Χριστιανοί από ιδρύσεως της Εκκλησίας Του την ημερα της Πεντηκοστής...Γιατί μετα από τον αντίχριστο έρχεται ο Χριστός...και αυτό ειναι τελικά το σημαντικό...
"όταν δε ιδήτε πάντα ταυτα γενόμενα, ανακύψατε τας κεφαλάς υμών ότι εγγύς η απολύτρωις υμών"...
Ουκ αρνησόμεθά σε φίλη Ορθοδοξία,\nου ψευσόμεθά σε πατροπαραδοτον σέβας,\nεν σοι εγεννήθημεν, εν σοι ζώμεν, εν σοι κοιμηθησόμεθα.\nΕι δε και καλέσει καιρός,\nκαι μυριάκις υπερ σου τεθνηξόμεθα.\n ΙΩΣΗΦ ΒΡΥΕΝΙΟΣ

Re: Προφητείες, ο 3ος Παγκόσμιος, η 2α Παρουσία και ο αντίχριστος

16
xrisos έγραψε: Ο στρατηγος γραψας εχει φυγει απο το σωμα και η εγνατια οδος εχει γινει. τπτ ομς δεν συνεβει με τους τουρκους.
αυτα εννοώ να προσεχουμε....
Ουκ αρνησόμεθά σε φίλη Ορθοδοξία,\nου ψευσόμεθά σε πατροπαραδοτον σέβας,\nεν σοι εγεννήθημεν, εν σοι ζώμεν, εν σοι κοιμηθησόμεθα.\nΕι δε και καλέσει καιρός,\nκαι μυριάκις υπερ σου τεθνηξόμεθα.\n ΙΩΣΗΦ ΒΡΥΕΝΙΟΣ

Re: Προφητείες, ο 3ος Παγκόσμιος, η 2α Παρουσία και ο αντίχριστος

17
ultimate έγραψε:Υπάρχουν προφητείες που ταιριάζουν με την Αποκάλυψη, και άλλες που δεν "κουμπώνουν" όσο και να τις τραβάς....
Μας βολεύει σαν έλληνες να πιστευουμε για επίγειες δόξες και αυτοκρατορίες...
όμως ας μην ξεχνάμε ποτέ τα λόγια του γλυκύτατού μας Ιησού: "Η Βασιλεία η Εμή ουκ εστιν του κόσμου τούτου".
Ανοιχτά μάτια, Προσευχή, Προσοχή και προπαντώς ταπεινοφροσύνη χρειαζόμαστε για να μην πάθουμε στις μέρες μας ότι οι εβραίοι τότε...
Το στερεμα του Ευφρατη είναι γραμμένο στην Αποκάλυψη. Η πραγματοποίησή του μας φέρνει πιό κοντα στον Αρμαγεδώνα. Αλλά πριν από αυτό εχουν να συμβούν γεγονότα. Γεγονότα που ήδη ξεκίνησαν...
Ας είμαστε ετοιμοι λοιπόν να ομολογήσουμε τον Κύριό μας με όποιο κόστος...αυτό είναι το βασικότερο...Η ώρα δείχνει να πλησιάζει επικίνδυνα...η ώρα που περίμεναν όλοι οι Χριστιανοί από ιδρύσεως της Εκκλησίας Του την ημερα της Πεντηκοστής...Γιατί μετα από τον αντίχριστο έρχεται ο Χριστός...και αυτό ειναι τελικά το σημαντικό...
"όταν δε ιδήτε πάντα ταυτα γενόμενα, ανακύψατε τας κεφαλάς υμών ότι εγγύς η απολύτρωις υμών"...
Εγω πιστευω οτι το μονο που πρεπει να πιστευουμε ειναι Η αποκαλυψη.
Απο κει και περα δεν την εχω διαβασει, αλλα ακουω για διαφορα γεγονοτα που αναφερονται οτι γινονται...
Μπορεις να μου πεις τ εννοεις οτι πριν τον ευφρατη θα γινουν πολλα πραγματα??

Re: Προφητείες, ο 3ος Παγκόσμιος, η 2α Παρουσία και ο αντίχριστος

18
xrisos έγραψε: Μπορεις να μου πεις τ εννοεις οτι πριν τον ευφρατη θα γινουν πολλα πραγματα??
Το στερεμα του Ευφρατη ήδη υφισταται....Όσον αφορα τον Αρμαγεδώνα ήταν το σχόλιο μου
Ουκ αρνησόμεθά σε φίλη Ορθοδοξία,\nου ψευσόμεθά σε πατροπαραδοτον σέβας,\nεν σοι εγεννήθημεν, εν σοι ζώμεν, εν σοι κοιμηθησόμεθα.\nΕι δε και καλέσει καιρός,\nκαι μυριάκις υπερ σου τεθνηξόμεθα.\n ΙΩΣΗΦ ΒΡΥΕΝΙΟΣ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες και Αποκάλυψη”

cron