Re: Αν ό κόσμος μετανοήση, θα πάρουμε την Πόλι με Αγάπη... Αν δεν μετανοήση, θα την πάρουμε με αίμα....

10
Εαν παρουμε παραδειγμα τον βατοπεδινο και τη προφητεια του εκτος απο τα 700 εκατομμυρια νεκρων θα γινει η αποκαλυψη τουλαχιστον 30 χρονια μετα κι αν γινει αυτο τοτε ο αντιχριστος ειναι ακομα αγεννητος..

Οποτε αφου ο βατοπεδινος εκανε λαθος στη προφητεια προφανος εκανε λαθος και στο ποσοι θα πεθανουν..

11
Εναςαγνωστος έγραψε:Εαν παρουμε παραδειγμα τον βατοπεδινο και τη προφητεια του εκτος απο τα 700 εκατομμυρια νεκρων θα γινει η αποκαλυψη τουλαχιστον 30 χρονια μετα κι αν γινει αυτο τοτε ο αντιχριστος ειναι ακομα αγεννητος..

Οποτε αφου ο βατοπεδινος εκανε λαθος στη προφητεια προφανος εκανε λαθος και στο ποσοι θα πεθανουν..
Σωστή η σκέψη!

Re: Αν ό κόσμος μετανοήση, θα πάρουμε την Πόλι με Αγάπη... Αν δεν μετανοήση, θα την πάρουμε με αίμα....

12
!Ταβανι είναι τα 2,5 δις απώλειες,όσες γράφει η Αποκάλυψη (ταβάνι)!
Και γιατι τον έχει ονομάσει ο Κύριος μας ''βδελυγμα της ερημώσεως'',αν η ερήμωση γίνει πριν εμφανιστεί;;;Δεν μου κολλάει καλα αυτό το σενάριο....
Ποια σενάρια σου κολάνε ακριβως?
Αυτα που φανταζεσαι καθε τρείς και λιγάκι και πέφτεις συνεχώς έξω?

Αν θέλεις να καταλαβεις και να μάθεις κάποια πραγματα,διαβασε προσεκτικά την Αποκαλυψη.

Αν πάλι θελεις να τα κολλάς όπως σου κολλάνε δικό σου το προβλημα.

Εαν παρουμε παραδειγμα τον βατοπεδινο και τη προφητεια του εκτος απο τα 700 εκατομμυρια νεκρων θα γινει η αποκαλυψη τουλαχιστον 30 χρονια μετα κι αν γινει αυτο τοτε ο αντιχριστος ειναι ακομα αγεννητος..

Οποτε αφου ο βατοπεδινος εκανε λαθος στη προφητεια προφανος εκανε λαθος και στο ποσοι θα πεθανουν..
Το αν είναι αγέννητος ή όχι κανείς δεν το γνωρίζει.

Οσο για την Αποκάλυψη όταν θα γίνει ο 3ος Παγκοσμιος πόλεμος ακριβώς μετά απο τον πόλεμο της Πόλης,θα είμαστε ήδη στην Αποκαλυψη και μαλιστα σε προχωρημενο στάδιο.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Αν ό κόσμος μετανοήση, θα πάρουμε την Πόλι με Αγάπη... Αν δεν μετανοήση, θα την πάρουμε με αίμα....

13
Ωρα να σχολιασω και το αρχικο το κειμενο αφου με το ποσοι θα σκοτωθουν η οχι στο πολεμο μου διεφυγε τελιος.
Μου είπε η Παναγία πώς εκείνα πού είναι στα Ιερά Βιβλία των εκλεκτών του Υιού μου έρχονται όλα με τη σειρά να γίνουν. Τρίτος πόλεμος θα γίνη... Θα καταστραφούν τα τρία τέταρτα της ανθρωπότητας... Θα σωθή μόνο το ένα τέταρτο...
Αυτη η προφητρια σε σχεση με τους υπολοιπους προμηνηει τη καταστροφη την ολικη σχεδον κι ολας.
Συμβούλευε: Να έχουμε Αγάπη, ταπείνωση και υπομονή στους πειρασμούς.
Υπομονη?? Εγω νομιζα οτι επρεπε να τους αποφευγουμε οσους τουλαχιστον μπορουμε..
Νάστε προσεκτικές... Όχι κοντά μανίκια, όχι κοντά μαλλιά. Η Παναγία χωλιάσκεται...
Δε καταλαβαινω γιατι προσπαθει να επιβαλει πραγματα πχ οκ το κοντο το φορεμα και τα μακρια μαλλια αλλα μακρια μανικια ειδικα το καλοκαιρι??
παραξενο..

Η Ελλάδα, αν κρατήση την πίστι, θα σωθή από το κακό πού πρόκειται νάρθή. Αν όμως δεν κρατήσει την πίστη, θα καταστραφή... Θα πέσουν όλοι οι δαίμονες επάνω της... Θα ’ρθή το κακό και θα χωρίση το στάρι απ’ την ήρα, τα πρόβατα απ’ τα ερίφια..
Με λιγα λογια θα καταστραφουμε αφου τουλαχιστον το 50% για να μη πω παραπανω δεν πιστευει πλεον..
Αν ο κόσμος μετανοήση, θα πάρουμε την πόλι με Αγάπη... Αν δεν μετανοήση, θα την πάρουμε με αίμα....
Με αιμα?? παραξενα μας τα λεει γιατι να παρουμε κατι οπωσδηποτε με τη βια ασε που θα εχουμε ηδη καταστραφει..

Δεν με πειθει η προφητισσα οχι για το αν πιστευε η οχι αλλα για τη προφητεια της αν ειναι αλιθηνη φυσικα γιατι τωρα τελευταια πολλοι προφητες εχουν ξεπηδησει απο παντου που δε γνωριζαμε καν οτι υπηρχαν..

14
Δεν είναι μόνο αυτή η προφητισσα που λέει ότι θα πεθανουν τα 3/4 της ανθρωπότητας,είναι ο Αγιος Κωνσταντζας που αναφέρει ότι θα χαθεί το ήμισυ της ανθρωπότητας!Εγω παιδια ένα ξέρω,οτι το 2015 θα είναι έτος Αποκάλυψης!Τωρα,το τι ακριβώς μέσα από την Αποκάλυψη θα γίνει,ας περιμένουμε 7 μήνες να δούμε!

16
ΝΕΜΕΣΙΣ έγραψε:Και το βιολί, βιολάκι!
Nemesis,
που διαφωνείς;Οτι το 2015 θα είναι έτος Αποκάλυψης;Περίμενε λοιπόν 7 μήνες και θα το δείς!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες και Αποκάλυψη”