''Φωτιά'' άναψε ο πατέρας Ελπίδιος στους αναλαμπιστές!

1
http://www.pentapostagma.gr/2013/08/pat ... fiths.html


Διαβάστε τα σχόλια και φρίξτε!!!Τόσο πολύ έχει περάσει στο μεδούλι των περισσότερων η πλάνη της αναλαμπής,που αμφισβητούν την ίδια την Αποκάλυψη και τον πατέρα Ελπίδιο που απλώς λέει ό,τι και αυτή!Δηλαδή,οτι μετά τον πόλεμο στην Συρία,εμφανίζεται ο Αντίχριστος και οι 2 προφήτες!.

Re: ''Φωτιά'' άναψε ο πατέρας Ελπίδιος στους αναλαμπιστές!

2
Κοιταξε μια μεγαλη φωτια που μας αναψε http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qkOh3Q95Zs
καί συγκόψουσι τάς μαχαίρας αυτών είς άροτρα καί τάς ζιβύνας αυτών είς δρέπανα, καί ού λείψετε έθνος επ έθνος μάχαιραν, καί ού μή μάθωσιν έτι πολεμείν (Προφητης Ησαιας β 4 )

Re: ''Φωτιά'' άναψε ο πατέρας Ελπίδιος στους αναλαμπιστές!

4
Γιώργος έγραψε:
george1 έγραψε:Κοιταξε μια μεγαλη φωτια που μας αναψε http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qkOh3Q95Zs
Eτσι θα γίνουν τα πράγματα,όπως μας τα λέει ο πατέρας Ελπίδιος....
Εχουν Πνευμα Αγιο και οι καθολικες ψευδοπροφητισες ;;;;;;;

Υπαρχει ενα πολυ ωραιο βιβλιο επι του θεματος αυτου, απο το αρχ. Χαραλαμπο Βασιλοπουλο με τιτλο,

ΟΙ ΦΩΤΙΣΜΕΝΕΣ ΞΕΣΚΕΠΑΖΟΝΤΑΙ
καί συγκόψουσι τάς μαχαίρας αυτών είς άροτρα καί τάς ζιβύνας αυτών είς δρέπανα, καί ού λείψετε έθνος επ έθνος μάχαιραν, καί ού μή μάθωσιν έτι πολεμείν (Προφητης Ησαιας β 4 )

Re: ''Φωτιά'' άναψε ο πατέρας Ελπίδιος στους αναλαμπιστές!

6
Το Αγιο Πνευμα ο Χριστος το αφησε στην εκκλησια Του. Δεν το αφησε στους αιρετικους. Δεν ειπε καποιος οτι δεν θα σωθουν οσοι απο αυτους κρινει ο Θεος. Ο Θεος δεν θα αδικησει κανενα. Το Πνευμα το Αγιο ομως διδει το προφητικο χαρισμα εντος της εκκλησιας. Και ασφαλως δεν εχει προφητες μεσα στην αιρεση κατι που θα προκαλουσε συγχυση μεσα στους Χριστιανους περι της αληθους εκκλησιας.
καί συγκόψουσι τάς μαχαίρας αυτών είς άροτρα καί τάς ζιβύνας αυτών είς δρέπανα, καί ού λείψετε έθνος επ έθνος μάχαιραν, καί ού μή μάθωσιν έτι πολεμείν (Προφητης Ησαιας β 4 )

Re: ''Φωτιά'' άναψε ο πατέρας Ελπίδιος στους αναλαμπιστές!

7
Εγω δεν τα βλέπω σαν ''προφητεία'' αυτα που λέει η Μaria Divine Mercy,πιο πολύ σαν ''γνώση'' μου κάνει...Γνωρίζει δηλαδή πως θα εξελιχθούν τα πράγματα,με τον Αντίχριστο να εμφανίζεται μετά τον πόλεμο.....''Γνώση''!

Re: ''Φωτιά'' άναψε ο πατέρας Ελπίδιος στους αναλαμπιστές!

8
Πιο πανω ρωτησα, εχουν Πνευμα Αγιο και οι καθολικες ψευδοπροφητισες ;;;;Και η απαντηση σου ηταν, Γιατι να μην εχουν ;Και οι καθολικοι χριστιανοι ειναι. Νομιζω πιο ορθο και ταπεινο θα ηταν να πεις, εκανα λαθος.

Αδελφικα προς ολους, εχω να πω οτι η γνωμη μου για οσους αποδεχτηκαν τη θεωρια του 2018 ειναι η εξης. Η αποδοχη της αποψης αυτης δεν ηταν ενα τυχαιο γεγονος. Για να αποδεχτει κανεις μια τοσο χονδροειδη πλανη ( την οποια ουτε να την συζητησει δεν αποδεχεται κανεις μεγαλος θεολογος ) σημαινει οτι υπηρχαν καποιες επικινδυνες προυποθεσεις. Αυτες οι επικινδυνες προυποθεσεις πρεπει να εντοπιστουν ωστε να διορθοθουν, διοτι γινονται αιτια για νεα σοβαρα λαθη. Σχετιζονται σιγουρα με ελλειψη ορθης κατηχησης, αλλα και με υπερεκτιμηση των δυναμεων μας, με οτι αυτο συνεπαγεται..........
καί συγκόψουσι τάς μαχαίρας αυτών είς άροτρα καί τάς ζιβύνας αυτών είς δρέπανα, καί ού λείψετε έθνος επ έθνος μάχαιραν, καί ού μή μάθωσιν έτι πολεμείν (Προφητης Ησαιας β 4 )

Re: ''Φωτιά'' άναψε ο πατέρας Ελπίδιος στους αναλαμπιστές!

9
george1 έγραψε:Πιο πανω ρωτησα, εχουν Πνευμα Αγιο και οι καθολικες ψευδοπροφητισες ;;;;Και η απαντηση σου ηταν, Γιατι να μην εχουν ;Και οι καθολικοι χριστιανοι ειναι. Νομιζω πιο ορθο και ταπεινο θα ηταν να πεις, εκανα λαθος.

Αδελφικα προς ολους, εχω να πω οτι η γνωμη μου για οσους αποδεχτηκαν τη θεωρια του 2018 ειναι η εξης. Η αποδοχη της αποψης αυτης δεν ηταν ενα τυχαιο γεγονος. Για να αποδεχτει κανεις μια τοσο χονδροειδη πλανη ( την οποια ουτε να την συζητησει δεν αποδεχεται κανεις μεγαλος θεολογος ) σημαινει οτι υπηρχαν καποιες επικινδυνες προυποθεσεις. Αυτες οι επικινδυνες προυποθεσεις πρεπει να εντοπιστουν ωστε να διορθοθουν, διοτι γινονται αιτια για νεα σοβαρα λαθη. Σχετιζονται σιγουρα με ελλειψη ορθης κατηχησης, αλλα και με υπερεκτιμηση των δυναμεων μας, με οτι αυτο συνεπαγεται..........
Καράφλιασε ο george .. :0307
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iroas την 26 Φεβ 2014, 22:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες και Αποκάλυψη”