Re: Προφητείες για τον ΄΄εντολέα του Χριστού΄΄

38
emman έγραψε:Δεν με πείθουν τα παραπάνω και περισσότερο δεν αναφέρουν Παλαιολογος....
Μα δεν τα αναφέρω για να σε πείσουν αγαπημένε μου φίλε.

Στο παρόν θέμα δίδονται προφητικές ρήσεις απο αγίους για το μελλοντικό
πρόσωπο,του κεχρισμένου και εκλεκτού βασιλέως.

Ο Καιρός ήλθεν.
Εικόνα

Re: Προφητείες για τον ΄΄εντολέα του Χριστού΄΄

39
Θα πω και εγω κατι... τελικα αυτος ο βασιλεας θα ερθει και η βασιλεια του θα σταθει πανω σε πολυ αιμα.......θα ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να πουν για αλλη μια φορα οτι η χριστιανοσυνη βασιλευσε και θα βασιλευει πανω σε αιμα αθωων.....για σκεφτητε και αυτη την αποψη........εγω ενα πραγμα ξερω δικαιωσυνη πιστη προσευχη και αγαπη........αγαπατε αλληλους ως εαυτον!!!!!!Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ηρθε και εδωσε το δικο του αιμα για να μας σωσει και εκει πανω στο σταυρο του μαρτυριου ειπε τετελεσται...απο εκει και μετα εχουμε τον θειο λογο και το Αγιο Πνευμα να μας καθοδηγει!!....
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>

Re: Προφητείες για τον ΄΄εντολέα του Χριστού΄΄

40
Στο παρόν θέμα δίδονται προφητικές ρήσεις απο αγίους για το μελλοντικό
πρόσωπο,του κεχρισμένου και εκλεκτού βασιλέως.

Να υποθέσω ότι αυτός ο εκλεκτός βασιλέας θα έχει άμεση σχέση με τον Αντιχριστο.... :ex4


Ο Καιρός ήλθεν.
Σίγουρα ήλθε αλλα πριν έρθει ακόμα επίσημα πολλοί απο τώρα άρχισαν να τον αγιοποιουν και να τον θαυμάζουν :cooll


Περί δε των χρόνων και των καιρών, αδελφοί, δεν έχητε χρείαν να σας γράφη τις, 2 διότι σεις εξεύρετε ακριβώς, ότι η ημέρα του Κυρίου, ώς κλέπτης εν νυκτί, ούτω έρχεται. 3 Επειδή όταν λέγωσιν, Ειρήνη και ασφάλεια, τότε επέρχεται επ αυτούς αιφνίδιος όλεθρος, καθώς αι ωδίνες εις την εγκυμονούσαν· και δεν θέλουσιν εκφύγει. 4 Αλλά σεις, αδελφοί, δεν είσθε εν σκότει, ώστε η ημέρα να σας καταφθάση ως κλέπτης.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Προφητείες για τον ΄΄εντολέα του Χριστού΄΄

41
Η Πόλις θα κατακαυτεί κι ίχνος δεν θα υπάρξει / πλέον ανθρώπου υλιστή, γιατί πολλά έχει πράξει.
• Μόνος θα μείνει ο Ναός της του Θεού Σοφίας / το στόλισμα της Νύμφης του Αγίας Εκκλησίας. Τρία
ημερονύκτια θα διαρκέσει η μάχη / όποιος εξέλθει ζωντανός μεγάλη τύχη θάχει!
• Κράτη ομού δέκα οκτώ με πείσμα αγριεμένα / θα σφάζωνται αλλόφρονα στο αίμα βουτηγμένα. Την τρίτη
ημέρα ακριβώς όσοι εξαντλημένοι / από την μάχη θ' αποζούν, θα δούνε ξαφνιασμένοι / εκεί ψηλά στον ουρανό
στα δεξιά τα μέρη / να λάμπει υπέρ τον ήλιον ένα μεγάλο αστέρι.
• Και από τ' αστέρι κάτωθεν ένας Σταυρός ν' αστράπτει, / πύρινος κατακόκκινος, κι' έκπληκτα τα Κράτη / θ’
ακούσουν εκ του ουρανού μια φωνή βροντώδη / αγγέλου απροσδόκητον και θα σταθούν στο πόδι.
• Τα όπλα θα πετάξουνε στη γη και τρομαγμένοι / τ' αστέρι θα κοιτάξουνε σαν απολιθωμένοι. Σταθείτε θ'
ακουστεί φωνή. Σταθείτε επί τόπου / Γιατί αρκετά εχύθηκε το αίμα του ανθρώπου. Σπεύσατε πάραυτα εκεί στα
δεξιά τα μέρη / το τόξο ακολουθήσατε που βγαίνει από τ’ αστέρι.
• Κι εκεί θα βρείτε άνθρωπον Άγιον / δικόν Μου. Ποιμένα αυτόν εξέλεξα δια το ποίμνιόν Μου. Τούτον και σεις
εκλέξατε ποιμένα να ποιμάνει / τα πρόβατα Μου, που γυρνούν έρημα δίχως στάνη.
Εικόνα

Re: Προφητείες για τον ΄΄εντολέα του Χριστού΄΄

42
Κράτη ομού δέκα οκτώ με πείσμα αγριεμένα

Αυξηθηκαν τα κράτη βλέπω..... σε προηγούμενη προφητεία που έβαλες έλεγε 7!!!

Και σε αυτην που έβαλα εγώ του Πατροκωσμά έλεγε ότι δεν θα φθάσουν στην πόλη.... στην μέση θα μάθουν ότι ο πόλεμος τέλιωσε!!!!!! :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Προφητείες για τον ΄΄εντολέα του Χριστού΄΄

43
Σε προηγούμενη προφητεία για να ΄΄βλέπεις΄΄δίκαια,
παρέθεσα τη προφητεία του Αγ.Μεθοδίου
όπου λέγει(και εγερθήσεται ο Μέγας Φίλιππος μετά γλωσσών δέκα οκτώ και συναχθήσονται εν τη Επταλόφω).

Η προφητεία του Ανωνύμου γράφει για επτά κράτη.
Εικόνα

Re: Προφητείες για τον ΄΄εντολέα του Χριστού΄΄

44
Σε προηγούμενη προφητεία για να ΄΄βλέπεις΄΄δίκαια,
παρέθεσα τη προφητεία του Αγ.Μεθοδίου
όπου λέγει(και εγερθήσεται ο Μέγας Φίλιππος μετά γλωσσών δέκα οκτώ και συναχθήσονται εν τη Επταλόφω).

Η προφητεία του Ανωνύμου γράφει για επτά κράτη.

Φίλε μου εγώ δίκαια τα βλέπω.... αν εσύ τώρα βάζεις προφητείες που δεν τις δέχεσαι όπως λές δεν φταίω εγώ.... εγώ απαντάω βάση αυτών που μας παραθέτεις.

Επίσης για να βλέπεις δίκαια και εσύ,καλό είναι να λες την γνώμη σου πάνω σε αυτά που παραθέτω και εγώ.... όπως π.χ για τον Πατροκοσμά που στο επισήμανα 2 φορές.


Εικόνα


Αυτή είναι η νέα εποχή!!!!!


Τέλος να ρωτήσω ποιος θα φέρει την ειρηνη στην γή βάση πάντα της αποκάλυψης :blue
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Προφητείες για τον ΄΄εντολέα του Χριστού΄΄

45
Τούτο εύχομαι ώστε δίκαια να τα ΄΄βλέπεις΄΄.

Παραθέτω τις προφητείες των αγίων μας
περί του εκλεκτου.και μόνον.

Σε τούτες σου κάνω γνωστό πως γνώμη οι Χριστιανοί δεν έχουν.
Αναγιγνώσκουν τις προφητείες,και αναμένουν την εκπληρωσή τους.

Ετσι πράττουν οι έχοντες νούν.
Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Προφητείες και Αποκάλυψη”

cron