Ημερομηνία : 18 Νοέμ 2017, 07:34

Πρόσφατα Θέματα

Tελευταία άρθρα του blog

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 61 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 07 Οκτ 2011, 22:15 
Aρθρογράφος
Aρθρογράφος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 25 Ιουν 2010, 14:10
Δημοσ.: 1451
Έχω την αίσθηση ότι από το δημοψήφισμα νικητής, βγαίνει κατά κανόνα αυτός που το διενεργεί,και όχι αυτός που το ασκεί.Ο λόγος που το καθυστερούν,εκτός του μαγειρέματος του περιεχομένου,είναι για να το παρουσιάσουν σαν μία ακόμη κατάκτηση του λαού και της δημοκρατίας βεβαίως....Επίσης θα το χρησιμοποιήσουν ως αντίδοτο κατά των εκλογών,όταν τα πράματα θα φτάσουν στο "απροχώρητο".Πίσω από το δημοψήφισμα θα οχυρωθούν για να αντέξουν άλλα δύο χρόνια στην εξουσία. Οπότε,αν τα δύο πρώτα τους ήταν έτσι,φαντάζεστε πως θα είναι τα επόμενα δύο τους....

Κορυφή
 Προφίλ  
Thanks          Απάντηση με παράθεση  

pros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Οκτ 2011, 19:50 
Γενικοί συντονιστές
Γενικοί συντονιστές
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 11 Απρ 2009, 14:20
Δημοσ.: 12026
Τοποθεσια: Στο δικό μου παραμύθι....
Kώστα,δεν ειπε κανείς να κάτσει με σταυρωμένα να χέρια.Να το απαιτείς ναι,αλλά με την απαίτηση ,ετσι οπως λειτουργεί το πολιτικό σύστημα δεν θα βγει τίποτα,και 1 εκατομμύριο υπογραφές να μαζέψεις που απαιτουν δημοψήφισμα και πάλι δεν πιστεύω οτι θα γίνει τίποτα,γιατι απλά μας έχουν γραμμένους.Γιατι δεν τους συμφέρει να γίνει δημοψήφισμα,εκτος αν είναι σίγουροι οτι θα βγει αυτό που θέλουν.

Πρέπει να προχωρήσουμε και πιο πέρα απο την απαίτηση.Με ποιο τρόπο;
Δεν ξέρω,ισως πρέπει να αρχίζουμε να προσεγγίζουμε με άλλο τρόπο αυτούς που την φωνή τους την ακούνε αυτοι οι κάποιοι που μας κυβερνάνε,πέρα απο το γιαούρτωμα...

Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσειςΠριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Κορυφή
 Προφίλ  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 10 Οκτ 2011, 23:39 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 10 Αύγ 2009, 11:24
Δημοσ.: 7864
dominique έγραψε:
Kώστα,δεν ειπε κανείς να κάτσει με σταυρωμένα να χέρια.Να το απαιτείς ναι,αλλά με την απαίτηση ,ετσι οπως λειτουργεί το πολιτικό σύστημα δεν θα βγει τίποτα,και 1 εκατομμύριο υπογραφές να μαζέψεις που απαιτουν δημοψήφισμα και πάλι δεν πιστεύω οτι θα γίνει τίποτα,γιατι απλά μας έχουν γραμμένους.Γιατι δεν τους συμφέρει να γίνει δημοψήφισμα,εκτος αν είναι σίγουροι οτι θα βγει αυτό που θέλουν.

Πρέπει να προχωρήσουμε και πιο πέρα απο την απαίτηση.Με ποιο τρόπο;
Δεν ξέρω,ισως πρέπει να αρχίζουμε να προσεγγίζουμε με άλλο τρόπο αυτούς που την φωνή τους την ακούνε αυτοι οι κάποιοι που μας κυβερνάνε,πέρα απο το γιαούρτωμα...

Πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό... :hmmm

Ακόμη κι εσύ !!! :slap

Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία!\nΤο θέμα λοιπόν, δεν είναι να έχεις γνώμη...Το θέμα είναι, να έχεις γνώση!\n\nΈχουν αγιοποιήσει την άποψη κι ο καθένας έχει ταμπουρωθεί πίσω από τη δική του... καθώς "ως γνωστόν"..."κάθε άποψη είναι σεβαστή"! \nΌχι, ρε φίλε! Εγώ δεν πρόκειται να σεβαστώ την άποψή σου..."γιατί έτσι"!

Κορυφή
 Προφίλ  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Οκτ 2011, 20:36 
Γενικοί συντονιστές
Γενικοί συντονιστές
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Ο πνιγμένος απο τα μαλλιά πιάνεται (να πω και εγω μια παροιμια....).

Απλα το βλέπω ρεαλιστικά....γιατι στου κουφου την πόρτα..οσο θελεις βρόντα( για τους πολιτικούς αυτο)για αυτο και πρέπει να αλλάξουμε τακτική..γιατι το εξυπνο πουλι απο την μυτη πιάνεται...και με τόσα ψέμματα που λένε..εχουν και μεγάλη μύτη.

Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσειςΠριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Κορυφή
 Προφίλ  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Οκτ 2011, 11:16 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
dominique έγραψε:
Απλα το βλέπω ρεαλιστικά....

Κι εγώ προσπαθώ...

Παράθεση:
γιατι στου κουφου την πόρτα..οσο θελεις βρόντα( για τους πολιτικούς αυτο)

Μη λες για τους πολιτικούς...

Μίλα για σένα! Την κουφαμάρα από που την απέκτησες ! :hmmm

Παράθεση:
για αυτο και πρέπει να αλλάξουμε τακτική..

Ακριβώς ! Αλλά καλό είναι να κάνουμε τα προφανή και λογικά πρώτα...και μετά την ψάχνουμε για άλλα...

Πάντως, συμφωνείς ότι πρέπει να κάνουμε κάτι ! Σωστά ?

Γιατί αν δεν είναι έτσι...Να ανοίξουμε άλλη κουβέντα ! :cooll

Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία!\nΤο θέμα λοιπόν, δεν είναι να έχεις γνώμη...Το θέμα είναι, να έχεις γνώση!\n\nΈχουν αγιοποιήσει την άποψη κι ο καθένας έχει ταμπουρωθεί πίσω από τη δική του... καθώς "ως γνωστόν"..."κάθε άποψη είναι σεβαστή"! \nΌχι, ρε φίλε! Εγώ δεν πρόκειται να σεβαστώ την άποψή σου..."γιατί έτσι"!

Κορυφή
 Προφίλ  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 12 Οκτ 2011, 18:37 
Γενικοί συντονιστές
Γενικοί συντονιστές
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Παράθεση:
Μίλα για σένα! Την κουφαμάρα από που την απέκτησες !

Είναι δώρο με την στραβομάρα..πακέτο 2 σε 1..το έχουν μοιράσει σε όλους..σαν ενα παραπέτασμα μπροστα στα αυτιά και τα μάτια..για να βλέπουμε και να ακούμε μόνο οσα τους συμφέρουν...και δίνουν και προσφορές... η πιο περιζήτη η λησμοσύνη..για να ξεχνάμε και εύκολα αυτα που έχουν κανει ή δεν έχουν κάνει.

Ναι ο καθένας ας κάνει αυτό που μπορέι,αλλος βάζει πετραδάκι και άλλος κοτρώνα...απο το να μην κάνει τίποτα,εστω και μια κουβέντα σε φίλους να τους βάλει τον σπόρο στην σκέψη τους καλό είναι....αλλα δυστυχώς δεν έχουμε χρόνο για να γίνουν τα προφανή,αφου και η ιστορία μας έχει διδάξει οτι δεν χαμπαριάζουν με τα προφανή...απλά καταθέτω την άποψη μου.

Κορυφή
 Προφίλ  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Οκτ 2011, 17:57 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
dominique έγραψε:
Παράθεση:
Μίλα για σένα! Την κουφαμάρα από που την απέκτησες !

Είναι δώρο με την στραβομάρα..πακέτο 2 σε 1..το έχουν μοιράσει σε όλους..σαν ενα παραπέτασμα μπροστα στα αυτιά και τα μάτια..για να βλέπουμε και να ακούμε μόνο οσα τους συμφέρουν...και δίνουν και προσφορές... η πιο περιζήτη η λησμοσύνη..για να ξεχνάμε και εύκολα αυτα που έχουν κανει ή δεν έχουν κάνει.

Ναι ο καθένας ας κάνει αυτό που μπορέι,αλλος βάζει πετραδάκι και άλλος κοτρώνα...απο το να μην κάνει τίποτα,εστω και μια κουβέντα σε φίλους να τους βάλει τον σπόρο στην σκέψη τους καλό είναι....αλλα δυστυχώς δεν έχουμε χρόνο για να γίνουν τα προφανή,αφου και η ιστορία μας έχει διδάξει οτι δεν χαμπαριάζουν με τα προφανή...απλά καταθέτω την άποψη μου.

:051

Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 61 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Παραπλήσια θέματα
ΟΧΙ ΣΤΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΤΩΡΑ
Δ. Συζήτηση: Βιντεάκια για την αρχαία και νεότερη Ελλάδα
Συγγραφέας: emman
Απαντησεις: 0
ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ TO ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ...
Δ. Συζήτηση: Η Κύπρος
Συγγραφέας: KostasL
ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ)!!!
Δ. Συζήτηση: Το παρακράτος και η διαβρωμένη πολιτική
ΟΥΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ, ΟΥΤΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΘΝΙΚΗ!
Δ. Συζήτηση: Διαφορες συζητήσεις και θέματα.
ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ: ΚΑΙ ΤΩΡΑ, ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;
Δ. Συζήτηση: Ειδησεις απο την Ελλάδα
Συγγραφέας: Spartan
Απαντησεις: 6

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση