Re: Ο αμνός και οι μετανάστες...

10
dominique έγραψε:
Υ.Γ. Αμνε ,αφου δεν απάντησες στο σχόλιο του Μινω,το εκλαμβάνω ως ναι! :cooll

Να απαντήσω σε ποιό σχόλιο ?
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ο αμνός και οι μετανάστες...

11
King Minos έγραψε: Ο αμνος νομιζω οτι το προβλημα του ειναι το χρωμα κατα την κριση μου και ερωτευμενος με την αλβανιδουλα συναδελφο του. :cooll
Και το μεγαλύτερο κακό κατα την γνώμη μου είναι ο τρόπος με τον οποίο συμπεριφέρονται οι κυβερνώντες στους μετανάστες και πως στους Ελληνες.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο αμνός και οι μετανάστες...

12
King Minos έγραψε: Ο αμνος νομιζω οτι το προβλημα του ειναι το χρωμα κατα την κριση μου και ερωτευμενος με την αλβανιδουλα συναδελφο του. :cooll
Αυθαίρετα συμπεράσματα... :cooll

Δε στηρίζεσαι στα λεγόμενα μου...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ο αμνός και οι μετανάστες...

13
dominique έγραψε:
King Minos έγραψε: Ο αμνος νομιζω οτι το προβλημα του ειναι το χρωμα κατα την κριση μου και ερωτευμενος με την αλβανιδουλα συναδελφο του. :cooll
Και το μεγαλύτερο κακό κατα την γνώμη μου είναι ο τρόπος με τον οποίο συμπεριφέρονται οι κυβερνώντες στους μετανάστες και πως στους Ελληνες.
Και κυρίως με την πρόθεση να δώσουν δικαίωμα ψήφου σε αυτούς, κινούμενοι από σκοτεινά κίνητρα !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ο αμνός και οι μετανάστες...

14
Δε στηρίζεσαι στα λεγόμενα μου...
Ας στηριχτω λοιπον.
Ας συμφωνησουμε αμνε οτι αλβανοι και οι αλλοι εγχρωμοι ειναι ξενοι σωστα;
1) Αναφερεις για καλα και κακα παραδειγματα και τους διαχωριζεις λογω χρωματος.(αυτο καταλαβαινω διοτι δεν το διευκρινιζεις).
Καλα παραδειγματα δεν εχουν μονο οι αδερφοι Σερβοι και οι αλλοι οι αλβανοι αλλα και οι πακιστανοι και οι αλλοι ,διοτι εχουν ανοιξει μαγαζια με κινητη τηλεφωνια κυριως, μαγαζια με μπαχαρικα και μαγαζακια με φωτοτυπιες.Εδω λοιπον εγω δεν βλεπω κατι κακο ενω αντιθετως οι τυποι που κλεψανε τους αστυνομικους και ηταν η αιτια να σκοτωθει ενας ομοεθνης τους (ή βορειοηπειρωτης κατα αλλους) πατερας ενος μωρου ηταν αλβανοι.Αυτο ειναι κακο παραδειγμα και μαλιστα πολυ κακο.
2) Δεν μπορω να βρω συσχετιση Σερβων και αλβανων οι Σερβοι ειναι αδερφια σιγουρα αλλα οι αλβανοι οχι.Μην ξεχνας στην προσφατη ιστορια τον αδικο πολεμο στην Σερβια και τους λογους αυτου.
3) Μεταναστευτικη πολιτικη σιγουρα δεν υπαρχει στην Ελλαδα και εδω θα ειμαι μαζι σου οπως και οτι αυτοι ειναι κινούμενοι από σκοτεινά κίνητρα.Ομως αυτο ισχυει για ολους τους μεταναστες ανεξαιρετως.
4) Μου κανει εντυπωση η μεταστροφη σου αυτη σε αυτο το θεμα διοτι μας εχεις μαθει αλλιως βαση των ποστ και απο τις διαμαχες οπου ειχες κατα καιρους απο διαφορα μελη του φορουμ.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Ο αμνός και οι μετανάστες...

15
King Minos έγραψε:1) Αναφερεις για καλα και κακα παραδειγματα και τους διαχωριζεις λογω χρωματος.(αυτο καταλαβαινω διοτι δεν το διευκρινιζεις).
Ανέφερα γιατί τους θεωρώ καλά παραδείγματα...Και φυσικά δεν είπα τίποτα για χρώμα...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ο αμνός και οι μετανάστες...

16
Σε όλους τους λαούς υπάρχουν καλά παραδείγματα,προσωπικά δεν τους διαχωρίζω,απλά η εγκληματική συμπεριφορά τους είναι αποτέλεσμα της κατάστασης στην οποία ζουν,χωρις να θέλω να τους δικαιολογήσω,έχουν πέσει και αυτοί θύματα των "μεγαλων" που προκαλουν τους πολέμους για να μην το πάω παραπέρα..οτι τους δινουν λεφτα για να φύγουν γιατι ποτε δεν καταλαβα που τα βρισκουν και ερχονται αφου με τοσα λεφτα θα ζουσαν στις χωρες τους σαν βασιλιαδες!
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το μεταναστευτικό ζήτημα”

cron