ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΛΙΑ..ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΩΣ ΔΙΚΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ

1
ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΛΙΑ..ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΩΣ ΔΙΚΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ..


Φίλος που βρέθηκε τις προάλλες στα δικαστήρια για υπόθεση που είχε με ασφαλιστική εταιρεία,μου διηγήθηκε την εξής ιστορία:

Διαβάστε να δείτε πως δικάζονται οι κλέφτες λαθρομετανάστες.

Είχα πάει στα δικαστήρια για μια προσωπική μου αντιδικεία με ασφαλιστική εταιρεία και επειδή το νούμερο που είχαμε (για να εκδικαστεί επιτέλους η υπόθεση μετά από 2 αναβολές και μια έφεση)
περιμέναμε στα σκαλάκια,ώσπου είδαμε να φέρνουν οι αστυνομικοί στο ίδιο κτίριο 4 αλλοδαπούς (μάλλον Αλγερινούς) με χειροπέδες.
Λέω στη γυναίκα μου,δεν πάμε στην αίθουσα να δούμε τι έκαναν.
Μου απαντάει καταφατικά και ελέω περιέργειας μπήκαμε μέσα.


Αρχίζει η δίκη.

Πρώτα απαγγέλλονται οι κατηγορίες..
για 3 παραβιασμένα αυτοκίνητα και μερικές ληστείες του δρόμου δηλ.επίθεσεις σε γυναίκες για αλυσίδες.Και ψευδή στοιχεία.Είχαν πλαστά διαβατήρια Παλαιστινίων.

Ακούγονται οι 2 μάρτυρες μπλα μπλα μπλα..και ένας αστυνομικός..μπλα μπλα...μπλα..
Μιλάει η δικηγόρος των μεταναστών (γνωστή και για τους αγώνες της υπέρ των "κακόμοιρων")
και σειρά παίρνει ο εισαγγελέας.

{Λέω στη γυναίκα μου..Τώρα την γαμήσανε..όλα είναι εις βάρος τους.Θα τους σκίσει.
Μου λέει αυτή: Με όλα αυτά σίγουρα θα τους απελάσουν.}


Αρχίζει ο εισαγγελέας..να τους ρωτάει...(ούτε να είχαν συνεννοηθεί μεταξύ τους δεν θα τα έλεγε αυτά)

Εισ...Πεινούσατε για αυτό κλέβατε?
Αλλοδαποί..μετέφραζε η δικηγόρος..Ναι..

Εισ...Δεν έχετε που να μείνετε? Είστε άστεγοι?
Αλλοδαποί..μετέφραζε η δικηγόρος...Ναι

Εισ...Τα κάνατε όλα αυτά για μπορέσετε να επιβιώσετε?
Αλλοδαποί..μετέφραζε η δικηγόρος...Ναι

Γυρνάω κοιτάω την γυναίκα μου,είχαμε μείνει μαλάκες και οι 2...Και βάζουμε τα γέλια δυνατά..

Γυρνάει ο απίθανος που εκτελεί χρέη νομοφύλακα και υποτίθεται πως προστατεύει τα θύματα των ξυλοδαρμών και των σπασμένων αυτοκινήτων..και μας λέει..

ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΑΤΕ ΕΚΕΙ ΠΙΣΩ?

Γυρνάω τον κοιτάω στα μάτια ειρωνικά του γύρισα την πλάτη επιδεικτικά εγώ και η γυναίκα μου και φύγαμε.
Τι άλλο θα έπρεπε να ακούσουμε για να καταλάβουμε την δίκη παρωδία?

Βγαίνοντας έξω μας πλησίασε ένας αστυνομικός που παρακολουθούσε την δίκη και μας λέει..

ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

Εμείς τους πιάνουμε κι αυτοί τους αφήνουν ελεύθερους να συνεχίζουν ακάθεκτοι.

Τώρα θα φάνε 1-3 μήνες με αναστολή,θα πάρουν ένα χαρτί για να φύγουν από την Ελλάδα και αυτή ήταν η τιμωρία τους.
Τα παλικάρια αυτά,θα πάνε να αγοράσουν νέα πλαστά διαβατήρια και θα συνεχίσουν να είναι είτε Παλαιστίνιοι ή ακόμα και Ιρακινοί.
Πιο εύκολα θα τιμωρούσε εσάς που γελάσατε,παρά αυτούς.

Μετά από λίγο βγήκε η απόφαση του δικαστηρίου.Ήταν ακριβώς όπως μας είπε ο αστυνομικός.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

eglimatikotita
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΛΙΑ..ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΩΣ ΔΙΚΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ

2
Αναρωτιέμαι αν ήταν Ελληνες, οι ερωτήσεις των "δικαστών" θα ήταν οι ίδιες.
Επίσης, θα είχαν την ίδια δικηγόρο;
Οι ποινή θα ήταν ίδια;

Το αυτονόητο λέει, ΟΧΙ........ Παράδοξοοοοοο.....
Οπότε, βράστα κι άστα. Θα γίνουμε μετανάστες στη χώρα μας, λόγω "διεθνισμού".

Re: ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΛΙΑ..ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΩΣ ΔΙΚΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ

3
ολα αυτα ειναι δρομολογημενα.Η νεα ταξη για να λειτουργησει πρεπει να εχουν τσακιστει λαοι,θρησκειες και εθνη.Εξαλλου στο οραμα του Ναβουχοδονοσωρα που εξηγησε ο Προφητης Δανιηλ η τελευταια αυτοκρατορια θα αποτελειται απο σιδερο και πηλο αναμεμιγμενα,δηλωνοντας οτι οι ισχυροι (σιδερο) θα τσακιζουν τους αδυνατους (πηλος),αλλα και οτι οπως αυτα τα 2 υλικα δεν μπορουν ποτε να ομογενοποιηθουν, ετσι και στις εσχατες εκεινες μερες(τωρα δηλαδη) οι λαοι θα μενουν μαζι αλλα δεν θα μπορουν ποτε να γινουν το ιδιο. Υπομονη και θαρρος,ερχεται ο χρονος ο ορισμενος απο τον Θεο να λυθει το Θηριο, και αυτοι που θα το αντιμετωπισουν θα εχουν μισθο ιδιο με αυτον των πρωτων Μαρτυρων.Τα λεμε

Re: ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΛΙΑ..ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΩΣ ΔΙΚΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ

4
Αυτές οι δίκες παρωδίες δεν γίνονται την μπανανία μόνο στην Ελλαδα γίνονται,

Και στους θεσμούς ακόμα διέλυσαν τα κοπρόσκυλα. :esc2 :esc2
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το μεταναστευτικό ζήτημα”

cron