Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

10
Sarotos έγραψε: απο την στιγμη που λεει δημοσιως πως αυτα που λεει ο λιακοπουλος ειναι αληθειες, ενω στην πραγματικοτητα αυτα που λεει ο λιακοπουλος ειναι βλασφημιες και αιρεσεις, ειναι πλανεμενος και πλανα κοσμο.

τι αλλο δηλαδη θελεις να ακουσεις ?

ποσο πιο ξεκαθαρα μπορω να στο πω ?

ειναι σε τετοια ηλικια φιλε λαπτονα, που η κριση του ειναι τραγικα μειωμενη και αδυνατη.
δεν καταλαβαινει ο πατερ με λιγα λογια..
θες παραδειγμα ?

ιδου:

phpBB [video]
Sarotos δεν νομίζω ότι εδώ ο Πάτερ Σάββας τα έχει χάσει επειδή λέει αυτά. Είναι βέβαια γραφικός εδώ στο σημείο να διακωμωδείται, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τα έχει χάσει.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

11
LAPTONAS έγραψε:
dimitrios έγραψε:ακουσα τελευταια μια ομιλια..δεν θυμαμαι μαλλον..απο νικολαο .σωτηροπουλο ανεβασμενο απο τον χρηστη ελλας -ορθοδοξια που μιλα για τον λιακοπουλο..ναι τωρα θυμηθηκα ναι προσφατο βιντεο..που λεει ο κυριος σωτηροπουλος..οτι ο π.σαββας αχιλλεως χρησιμοποιηθηκε...δηλαδη τον ξεγελασε ο λιακοπουλος..μην ξεχναμε πως αυτοι οι ανθρωποι ειναι αγαθοι και οχι πονηροι ο καθενας μπορει να τους εκμεταλευτη...τωρα αν ο καθενας το κανει για την κονομα η ειναι σε πλανη..ο θεος βλεπει..η θεια δικη..υπαρχει..η νεμεσης και το καρμα...η ψυχη του λιακοπουλου ξερει..!!!!αξιζει να την δεις...ολα τα εχει δωσει στους ενωριτες του..παραδειγμα για μιμηση ο π.σαββας αχιλλεως και πραγματικα κοτσια να τα βαζει με ΔΑΙΜΟΝΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΑΝ ΑΓΙΟΣ...(ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ)http://www.youtube.com/watch?v=c5__ZyqdmqM

Αν μπορούσες να βρεις αυτή την ομιλία θα σου ήμουν ευγνώμων.

Πάντως ο Πάτερ Σάββας Αχιλλέας τον στήριζε τον Λιακόπουλο πλήρως ως και πριν από 4 μήνες, στο σημείο που παραδέχτηκε ότι το τελευταίο του βιβλίο το οποίο συζητάμε τελευταία λέει μέσα πράγματα που ο ίδιος άκουσε πρώτη φορά.. Θα μου έκανε μεγάλη εντύπωση αν ξαφνικά έπαυε να τον στηρίζει.

phpBB [video]
ε καλα ..και οι πλανες μεσα στο παιχνιδι ειναι....απο κει και περα δεν λενε οτι ειμαστε και σατανιστες...απλα εχει αλλες θεωριες..ποιος ξερει...ξερω γω..ρε παιδια..μπορουν να μας εχουν κρυψει και πραγματα...στην τελικη με τοσα δαιμονια που παλευει μια ζωη καποιο του αιτσχαιμερ μπορει να ηρθε...εγω τον κρινω απο την ουσια το εργο του...τα κονημησε??οχι...βοηθησε κοσμο ??ναι...τωρα αν λεει οτι ειναι ωραιος ο λιακοπουλος τι να πω...επισημα τον εχει αφοριση η εκλησια τον λιακοπουλο???

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

12
dimitrios έγραψε:επισημα τον εχει αφοριση η εκλησια τον λιακοπουλο???
Όχι δεν τον έχει αφορίσει η εκκλησία.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

13
http://www.youtube.com/watch?v=UoZ4qX4r4D8 εφοσον δεν υπαρχει αφορισμος...υπαρχει παραθυρακι...ελα μωρε τωρα χαχαχα...τι νεφελιν τι ελοχιμ..εκει κολησαμε τωρα...λες και τα βλεπουμε εμεις...ας υπαρχουν και γιγαντες και τιτανες...το θεμα ειναι ενα..το ΤΣΙΠΑΚΙ δεν γραφει πουθενα να βαλουμε κανα τσιπ η χαραγμα επανω μας...οποτε..ολα οκ..για μενα...η εκμπομπη ειναι αυτη,..αλλα ειναι μεγαλη δεν ξερω που μιλα για τον λιακοπουλο...

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

14
εγω ρε μαγκες εχω αλλη απορια..μια που ειμαστε εδω μια παρεα..αυτα για τα ελοχιμ τα εχω ακουσει πρωτη φορα..τον λιακοπουλο...μετα απο τον τουλατο..περι εξωγηινων σειριο και λοιπα...τωρα τα λεει ο σωρρας οτι οι εβραιοι που κακα τα ψεματα ελενχουν τα παντα και εχω αποδειξεις για αυτο...βαζω τελεια......Απο κει και περα Η ειναι σχεδιο..για να μας αλλαξουν την πιστη,..με σκοπο που???πιο χαλαροι με το 666??(μια που λεει και η αποκαλυψη και οι αξιοι θα πλανηθουν???)Η οντως οι εβραιοι βαλανε δικα τους...στην Αγια γραφη μας εχουν κρυψει περι μετασαρκωσης..ρυπαρων γενων...(μια που και η αποκαλυψη..του ιωαννη γραφτηκε μετα απο 2 αιωνες..)ετσι και αλλιως αυτοι οι 3 δεν μας αλλαζουν ουσιαστικα την πιστη..απλα πρωσθετουν στοιχεια...τι να πιστεψουμε???την απατη της εποχης μας???η οτι οι εβραιοι που εχουν τα σκηπτρα εδω και αιωνες..δεν μας δωσανε ολη την γνωση???βοηθηστε στην αναλυση..μια που ειμαστε ολοι εδω σοβαρα ατομα και ψαγμενα!!!ευχαριστω..

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

15
dimitrios έγραψε:εγω ρε μαγκες εχω αλλη απορια..μια που ειμαστε εδω μια παρεα..αυτα για τα ελοχιμ τα εχω ακουσει πρωτη φορα..τον λιακοπουλο...μετα απο τον τουλατο..περι εξωγηινων σειριο και λοιπα...τωρα τα λεει ο σωρρας οτι οι εβραιοι που κακα τα ψεματα ελενχουν τα παντα και εχω αποδειξεις για αυτο...βαζω τελεια......Απο κει και περα Η ειναι σχεδιο..για να μας αλλαξουν την πιστη,..με σκοπο που???πιο χαλαροι με το 666??(μια που λεει και η αποκαλυψη και οι αξιοι θα πλανηθουν???)Η οντως οι εβραιοι βαλανε δικα τους...στην Αγια γραφη μας εχουν κρυψει περι μετασαρκωσης..ρυπαρων γενων...(μια που και η αποκαλυψη..του ιωαννη γραφτηκε μετα απο 2 αιωνες..)ετσι και αλλιως αυτοι οι 3 δεν μας αλλαζουν ουσιαστικα την πιστη..απλα πρωσθετουν στοιχεια...τι να πιστεψουμε???την απατη της εποχης μας???η οτι οι εβραιοι που εχουν τα σκηπτρα εδω και αιωνες..δεν μας δωσανε ολη την γνωση???βοηθηστε στην αναλυση..μια που ειμαστε ολοι εδω σοβαρα ατομα και ψαγμενα!!!ευχαριστω..
προσπαθούμε όσο μπορούμε όλοι να βρούμε μία άκρη πάνω σε αυτό. Γιαυτό κι αναφέρω τον Πατήρ Αχιλλέα (να με συγχωράει μόνο), για να δω κατά πόσο είναι αξιόπιστος ο Λιάκο που τα λέει αυτά, αφού τον στηρίζει..

Στο βιντεο που μου έδωσες ο Σωτηρόπουλος στο 1:00:00 αναφέρει ότι είναι πλάνος ο Λιάκο, αλλά δεν αναφέρει ότι κοροίδεψε ο Λιάκο τον Πάτερ Αχιλλέα......
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

16
LAPTONAS έγραψε:
dimitrios έγραψε:εγω ρε μαγκες εχω αλλη απορια..μια που ειμαστε εδω μια παρεα..αυτα για τα ελοχιμ τα εχω ακουσει πρωτη φορα..τον λιακοπουλο...μετα απο τον τουλατο..περι εξωγηινων σειριο και λοιπα...τωρα τα λεει ο σωρρας οτι οι εβραιοι που κακα τα ψεματα ελενχουν τα παντα και εχω αποδειξεις για αυτο...βαζω τελεια......Απο κει και περα Η ειναι σχεδιο..για να μας αλλαξουν την πιστη,..με σκοπο που???πιο χαλαροι με το 666??(μια που λεει και η αποκαλυψη και οι αξιοι θα πλανηθουν???)Η οντως οι εβραιοι βαλανε δικα τους...στην Αγια γραφη μας εχουν κρυψει περι μετασαρκωσης..ρυπαρων γενων...(μια που και η αποκαλυψη..του ιωαννη γραφτηκε μετα απο 2 αιωνες..)ετσι και αλλιως αυτοι οι 3 δεν μας αλλαζουν ουσιαστικα την πιστη..απλα πρωσθετουν στοιχεια...τι να πιστεψουμε???την απατη της εποχης μας???η οτι οι εβραιοι που εχουν τα σκηπτρα εδω και αιωνες..δεν μας δωσανε ολη την γνωση???βοηθηστε στην αναλυση..μια που ειμαστε ολοι εδω σοβαρα ατομα και ψαγμενα!!!ευχαριστω..
προσπαθούμε όσο μπορούμε όλοι να βρούμε μία άκρη πάνω σε αυτό. Γιαυτό κι αναφέρω τον Πατήρ Αχιλλέα (να με συγχωράει μόνο), για να δω κατά πόσο είναι αξιόπιστος ο Λιάκο που τα λέει αυτά, αφού τον στηρίζει..

Στο βιντεο που μου έδωσες ο Σωτηρόπουλος στο 1:00:00 αναφέρει ότι είναι πλάνος ο Λιάκο, αλλά δεν αναφέρει ότι κοροίδεψε ο Λιάκο τον Πάτερ Αχιλλέα......
αδερφε στο 1.08 λεπτο περι πατερα σαββα αχιλεως και λιακοπουλου!!!

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

17
έχεις δίκιο στο 1:08:54 ο Σωτηρόπουλος λέει ότι ο Λιάκο χρησιμοποιεί τον πάτερ Αχιλλέα. Βέβαια .... εγώ βρήκα στο τόμο 9 ολόκληρη την εισαγωγή γραμμένη από τον πάτερ Αχιλλέα... και πολλές συζητήσεις όπου τον στηρίζει. ..και επίσης αν πράγματι ήταν έτσι.... τότε γιατί δεν βγήκε ο Πάτερ Αχιλλέας να πει κάτι ; αντιθέτως συνεχίζει να τον στηρίζει.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

18
LAPTONAS έγραψε:έχεις δίκιο στο 1:08:54 ο Σωτηρόπουλος λέει ότι ο Λιάκο χρησιμοποιεί τον πάτερ Αχιλλέα. Βέβαια .... εγώ βρήκα στο τόμο 9 ολόκληρη την εισαγωγή γραμμένη από τον πάτερ Αχιλλέα... και πολλές συζητήσεις όπου τον στηρίζει. ..και επίσης αν πράγματι ήταν έτσι.... τότε γιατί δεν βγήκε ο Πάτερ Αχιλλέας να πει κάτι ; αντιθέτως συνεχίζει να τον στηρίζει.
λογαριαζεις..παντως για τα λεφτα δεν τα κανει ο πατερας αχιλλεας...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κληρικοί στην υπηρεσία του Χριστού και της Ελλάδας”