Ημερομηνία : 13 Νοέμ 2018, 17:08

Πρόσφατα Θέματα

Tελευταία άρθρα του blog

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 61 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ...ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΚΙ ΑΝΑΛΑΜΠΕΣ! ΕΡΧΕΤΑΙ Ο Γ΄ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ, ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕ ΣΤΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Σεπ 2013, 00:02 
Σκεπτόμενος
Σκεπτόμενος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 27 Οκτ 2011, 23:31
Δημοσ.: 99
M_ τα είπες πολύ ωραία αδερφέ μου, Γιώργο από ότι βλέπω σύμφωνα με τις γραφές σου έχεις πάθει ζημιά, είτε ψυχολογική, είτε σωματική, ο θεός τι φταίει σε αυτό αν το δικό σου κεφάλι λειτουργεί διαφορετικά, ο θεός φταίει και γι'αυτο, έλεος δηλαδή, αποκλείεται να μην σου έχει δώσει σημάδι όταν τον ακολουθούσες, [αν το έκανες] ο θεός μας έδωσε μυαλό και όλοι το χρησιμοποιούμε, αλλά εσύ έτσι όπως μιλάς, μιλάς εγωιστικά, σε νοιάζει μόνο να έρθει το τέλος για να λυτρωθείς εσύ, και αν δεν λυτρωθείς, πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι θα είσαι καλύτερα? εγώ όμως επειδή δεν κολλάω συνάνθρωπε μου Γιώργο θα σου πω την ιστορία μου και ας είναι σε δημόσιο φόρουμ, πριν από τέσσερα χρόνια ήμουν στην φάση που είσαι τώρα εσύ, μπορεί και χειρότερα, είχα κολλήσει 2 χρόνια στο σπίτι μέσα, δούλευα μόνο όταν χτυπούσε το τηλέφωνο, αραιά και που, 1 με 2 φορές το μήνα, μπορεί και καθόλου, και το μόνο που με ένοιαζε ήταν να είμαι όλη μέρα στον υπολογιστή και να διαβάζω περί αντίχριστου, προφητείες, αποκαλύψεις, και λοιπά του είδους, πίστευα ότι διάβαζα, έφτασα στο σημείο να ζω με την αγωνιά όπως εσύ, ποτέ θα έρθει ο αντίχριστος έλεγα, αύριο, σε ένα μήνα, σε 10 μέρες, και λοιπά [σύμφωνα με αυτά που διάβαζα] είχε κολλήσει το μυαλό μου, ώσπου έφαγα μια σφαλιάρα από το θεό, έτσι το είδα εγώ τότε, πριν 2 χρόνια περίπου καθώς κοιτούσα ένα video στο youtube με έπιασε άγχος, και άρχισα να ζαλίζομαι, να ακούω τον άλλον που μου μίλαγε από μακριά, και ήμουν εκτός τόπου και χρόνου, έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό, μούδιασμα γλώσσας, και τσίτωμα νεύρων, είχε πρηστεί όλος ο λαιμός μου, πήγα στον γιατρό Γιώργο και μετά από αξονικές, μαγνητικές, τριπλεξ κλπ, η διάγνωση ήταν νευρικός κλονισμός , κρίσεις πανικού, με αγοραφοβία, κρίσεις άγχους, αγχώδεις διαταραχές, κλπ, με πλάκωσαν στα efexor, και στα lexotanil και συνήλθα μετά από 2 χρόνια Γιώργο, τώρα είμαι καλύτερα και κοιτάω τη ζωή με άλλο μάτι, βλέπω πάλι και διαβάζω αυτά που διάβαζα, αλλά τα ερμηνεύω διαφορετικά, και τα βλέπω πιο καθαρά, μετά από αυτό το σκηνικό ήρθα πιο κοντά στην θρησκεία, όχι ότι πριν δεν ήμουν, ανάβω καντηλάκι, προσευχή φαγητού πριν και μετά, προσευχή το βράδυ πριν κοιμηθώ, και η ανταμοιβή μου ξέρεις ποια είναι, έχω δουλειά, δόξα το θεό, και λέω όταν κάτι δεν γίνεται, δεν πειράζει, θα μου δώσει άλλο ο θεός, και βλέπω ότι μου το δίνει, να συμπληρώσω ότι έφτασα σε σημείο να χωρίσω με την γυναίκα μου, έχω και ένα παιδί, να πάω στο άγιο όρος να κλειστό μέσα γιατί φοβόμουν, [τα παιδιά εδώ κάτι ξέρουν] είχα κλείσει από το τηλέφωνο τελευταία σε ένα μοναστήρι εδώ στην περιοχή μου να πάω μέσα, και θα καθόμουν όσο μπορούσα, είχα σκεφτεί και για μοναχός, αλλά τελικά είδα τα πράγματα αλλιώς και έμεινα έξω, για να παλέψω για την γυναίκα και το παιδί μου Γιώργο, με βοήθησαν φυσικά και τα παιδιά από εδώ με κάποιες απαντήσεις που μου έδωσαν ,και έκανα το γύρισμα. πιστεύω να σου έκανε ένα κλικ η περιπέτεια μου. :cooll :075

Κορυφή
 Προφίλ  
Thanks          Απάντηση με παράθεση  

pros

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Σεπ 2013, 14:20 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Κατάσταση:
Εγγραφη: 15 Μαρ 2011, 17:58
Δημοσ.: 3486
Θα περιμένω αυτους τους 3 μήνες να περάσουν,να διαπιστώσω αν αυτή η θεωρεία που πιστεύω αληθεύει η όχι,και μετά θα αναχωρήσω για το Άγιο Όρος να βρω τον εκεί πνευματικό μου να δω τι θα κάνω με το μέλλον μου και πως θα μπορέσω να το αλλάξω,αφού δεν θα έρθει το τέλος του κόσμου τα αμέσως επόμενα χρόνια...Το βασικό είναι να ξεκολλήσω απο αυτη την θεωρεία,που 6 χρόνια τώρα έχει γίνει νταλκάς μου......

Κορυφή
 Προφίλ  
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ...ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΚΙ ΑΝΑΛΑΜΠΕΣ! ΕΡΧΕΤΑΙ Ο Γ΄ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ, ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕ ΣΤΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Σεπ 2013, 15:20 
Σκεπτόμενος
Σκεπτόμενος
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 27 Οκτ 2011, 23:31
Δημοσ.: 99
καλή επιτυχία γιώργο :ok:

Κορυφή
 Προφίλ  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Σεπ 2013, 15:21 
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 29 Ιαν 2013, 01:51
Δημοσ.: 3508
:good

Κορυφή
 Προφίλ  
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Σεπ 2013, 15:37 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Κατάσταση:
Ευχαριστώ παιδιά!Είθε να πάνε όλα καλα,όχι μόνο στην δική μου,αλλα και στις δικές σας ζωές.....

Κορυφή
 Προφίλ  
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Σεπ 2013, 17:42 
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους
Κατάσταση:
Εγγραφη: 13 Απρ 2010, 00:31
Δημοσ.: 2172
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις! :happy2 Ελπίζω να είναι καλός ο πνευματικός...Κοίτα μόνο να είσαι σταθερός αυτή τη φορά,ε;
Να το κάνεις αυτό που είπες, μην πεις μετά είπα-ξείπα, οκ; Το νου σου! :541

Κορυφή
 Προφίλ  
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 11 Σεπ 2013, 17:47 
Φιλουμενάτος
Φιλουμενάτος
Κατάσταση:
Οχι,θα πάω,αφου το είπα,θα πάω...Και θα πάω να δω τι λένε εκεί οι σοφοι γεροντάδες για τον λόγο που δεν εμφανίστηκε ο Αντίχριστος όπως είχε προβλέψει ο Μάξιμος (αν τελικά δεν εμφανιστεί....)

Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 61 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Παραπλήσια θέματα
ΗΡΘΕ ΤΟ ΔΝΤ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ??
Δ. Συζήτηση: Δικές σας απορίες
Συγγραφέας: manol
Απαντησεις: 2
ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙΝΗΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ
Δ. Συζήτηση: Διάφορες Προφητείες
Συγγραφέας: dominique
Απαντησεις: 0
Ο "ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ"
Δ. Συζήτηση: Ο εντός των πυλών ανθελληνισμός
Συγγραφέας: KostasL