Re: MHNYMA

10
Gladiator,
και εγώ πιστεύω οτι έρχεται ο Ηλίας....Και μαζί του ο Ενώχ και ο Ευαγγελιστής Ιωάννης....Πότε είναι όμως το θέμα;Πότε;Πριν ή μετά την εμφάνιση του Αντιχρίστου στις 29 Ιουλίου;;;

Re: MHNYMA

11
Moνομάχε,οτι δεν πέθανε δεκτόν αλλα το ανακαινίζεται πως το εννοείς;
Είναι γέρος και ξαφνικά γίνεται νεος παλι;

Και μια χαρά θα μπορούσε να ζήσει το σώμα του μέχρι και 3000 χρόνια,εδω ο Θεός κρατάει λείψανα αγίων 1500 χρονών.
Οπου βούλεται Θεός,νικάται φύσεως τάξη.

Το έρχεται για ποιον το λες;
Για τον εκ πενίας;

Και αφου έρχεται
σαν πρόδρομος του μέλλον­τος να έλθη «μετά δόξης κρίναι ζώντας καί νεκρούς».
γιατι δεν αναφέρεται στην Αποκάλυψη;
Για τον Ιωαννη τον Πρόδρομο γίνεται αναφορά στην ΠΔ.Γι αυτόν τον πρόδρομο γιατί δεν αναφέρεται πουθενά τίποτα,ούτε απο τους Απόστολους ,ούτε απο τον ίδιο τον Χριστό;

Και για να σε προλάβω,οχι δεν ειναι ο καθήμενος επι λευκού ίππου.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: MHNYMA

12
dominique έγραψε:Moνομάχε,οτι δεν πέθανε δεκτόν αλλα το ανακαινίζεται πως το εννοείς;
Είναι γέρος και ξαφνικά γίνεται νεος παλι;

Και μια χαρά θα μπορούσε να ζήσει το σώμα του μέχρι και 3000 χρόνια,εδω ο Θεός κρατάει λείψανα αγίων 1500 χρονών.
Οπου βούλεται Θεός,νικάται φύσεως τάξη.

Το έρχεται για ποιον το λες;
Για τον εκ πενίας;

Και αφου έρχεται
σαν πρόδρομος του μέλλον­τος να έλθη «μετά δόξης κρίναι ζώντας καί νεκρούς».
γιατι δεν αναφέρεται στην Αποκάλυψη;
Για τον Ιωαννη τον Πρόδρομο γίνεται αναφορά στην ΠΔ.Γι αυτόν τον πρόδρομο γιατί δεν αναφέρεται πουθενά τίποτα,ούτε απο τους Απόστολους ,ούτε απο τον ίδιο τον Χριστό;

Και για να σε προλάβω,οχι δεν ειναι ο καθήμενος επι λευκού ίππου.
Κατ`αρχήν δεν γράφω δικά μου πράγματα
μά,
η ανακαίνιση ανήκει σε τοποθέτηση του γεροντος Αμβροσίου Λάζαρη
και ο σεβάσμιος αυτός ανήρ θα γνώριζε περί τούτου που προανέφερα.


εδώ έκανα γνωστό το μήνυμα του Προφήτη Ηλία..
(όσον αφορά για τον εκ πενίας βασιλέα εχω αναφερθεί κατά κόρον..
και φρόνιμο θα ήτο
να αναμένουμε,αν είναι αληθή όλα όσα έχω γράψει
ή όχι.
Εικόνα

Re: MHNYMA

13
Γιώργος έγραψε:Gladiator,
και εγώ πιστεύω οτι έρχεται ο Ηλίας....Και μαζί του ο Ενώχ και ο Ευαγγελιστής Ιωάννης....Πότε είναι όμως το θέμα;Πότε;Πριν ή μετά την εμφάνιση του Αντιχρίστου στις 29 Ιουλίου;;;
Μαλιστα, τώρα μάθαμε και ημ/νια.
Ένας άνθρωπος αυτοκτόνησε σήμερα στο σύνταγμα λόγω της εξαθλίωσης που έχουν φέρει στην χώρα μας οι αλήτες των διεθνών οργανισμών και των τραπεζών και εσεις ψάχνετε προφήτες, να σας κάνω και 'γω λοιπόν μια προφητεία :Αν οι έλληνες συνεχίσουν να αδιαφορούν για την χώρα τους και τρέχουν μόνο να σώσουν το τομάρι τους με προσευχές και προφήτες τότε ο μεσαίωνας θα μοιάζει με παιδική χαρά μπροστά σ' αυτό που θα ζήσουμε, αν ζήσουμε.
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: MHNYMA

14
Το πρόβλημα Χριστίνα είναι αυτό που είπες,ο καθένας για το τομάρι του.
Οι προσευχές να γίνονται απο όσους πιστεύουν,δεν είναι αυτό το πρόβλημα,ούτε και η θρησκεία.
Το πρόβλημα είναι ο φιλοτομαρισμός και ο φιλοχρηματισμός και η αλλοίωση της ελληνικής κοινωνίας απο τα δυτικά πρότυπα της κατανάλωσης και παγκοσμιοποίησης.
Έχουμε αλλοιωθεί εις βάθος δυστυχώς.
Και αυτό θα φανεί στις εκλογές.

Re: MHNYMA

15
Οι Ορθόδοξοι Χριστιανοί οι κοινωνούντες και βιώνοντες τη ζωή του Ιησού Χριστού
ουδέποτε υπήρξαν φιλοτομαριστές.
Τούτο ανήκει στη σφαίρα των αδαών και ανενημέρωτων ανθρώπων.
Η Προσευχή ενός και μόνο Χριστιανού είναι αρκετή να αναποδογυρίσει τα σύμπαντα(Ο δε Ιησούς είπε προς αυτούς·… Διότι αληθώς σας λέγω, Εάν έχητε πίστιν ως κόκκον σινάπεως, θέλετε ειπεί προς το όρος τούτο, Μετάβηθι εντεύθεν εκεί, και θέλει μεταβή· και δεν θέλει είσθαι ουδέν αδύνατον εις εσάς. "
(Ματθ. ιζ’ 20)

Έτσι,
Η Ορθοδοξία πιστεύει, ότι ο Θεός «εποίησέν τε εξ ενός αίματος παν έθνος ανθρώπων κατοικείν επί παν το πρόσωπον της Γης» και ότι εν Χριστώ «ουκ ένι Ιουδαίος ουδέ Έλλην, ουκ ένι δούλος ουδέ ελεύθερος, ουκ ένι άρσεν και θήλυ, πάντες γαρ εις εστε εν Χριστώ Ιησού». Συνεπής προς την πίστιν αυτήν, η Ορθόδοξος Εκκλησία δεν δέχεται τας φυλετικάς διακρίσεις, οιασδήποτε μορφής, εφ' όσον αύται προϋποθέτουν αξιολογικήν διαφοράν μεταξύ των ανθρωπίνων φυλών και συνεπάγονται διαβάθμισιν δικαιωμάτων.

Τίποτε σε λίγο δεν θα είναι όπως τα γνωρίζετε...
τίποτε....
Εικόνα

Re: MHNYMA

16
Ὑπὲρ τῆς εἰρήνης τοῦ σύμπαντος κόσμου, εὐσταθείας τῶν ἁγίων τοῦ Θεοῦ Ἐκκλησιῶν καὶ τῆς τῶν πάντων ἑνώσεως, τοῦ Κυρίου δεηθῶμεν.
Εικόνα

Re: MHNYMA

17
Τώρα προφητικά σημαίνει η μυστική καμπάνα

του «Δείπνου».

Για τη μεγάλη αναμονήν ετοιμασία θ’ αρχίσω.

Τα χέρια μου της προσευχής, έτοιμα να συντρίψουν

Έρχεται! Ακούω που χτυπά πιο βιαστικά η καμπάνα
.
Εικόνα

Re: MHNYMA

18
Η ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΣΗ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ 2013.
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.


Ο ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΒΟΗΘΟΣ ΜΑΣ….


ΑΜΗΝ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”