Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

28
iroas έγραψε:Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα το μαρτύριό σου τα τελειώσει σε 7.5 μήνες όπως λές,αλλά ο μάξιμος έχει φροντίσει για το αντίθετο.Διαβεβαιώνει πως ο αντί ξεκινά την βασιλεία του μέχρι... το τέλος του 14, το ....αργότερο αργότερο αρχές του 15!..οπότε έχεις μέλλον ακόμα.Το λάστιχο που λέγαμε χθες.Τράβα κι όσο πάει.Μη μου πεις πως δεν το έχεις ακούσει! :hmmm
Nαι,ξεκινάει την βασιλεία του λέει,όχι την εμφάνισή του!Τέλος του 2014 με αρχές του 2015 θα πρέπει να στεφθεί για να βγει το 8 Απριλίου του 2018,τα 3,5 χρόνια της βασιλείας του.Η χρονολογία εμφάνισης είναι το 2013,καλοκαίρι ή τέλος.Διοτι δεν είναι δυνατόν την μία μέρα να εμφανιστεί και την άλλη να ενθρονιστεί,αυτό δεν γίνεται.Χρειάζεται κάποιο χρονικό διάστημα να δείξει το έργο του,να τον μάθει ο κόσμος,να δει τα χαρίσματα του,τα θαύματά του,τι μπορεί να κάνει...Αρα,χρειάζεται χρόνος,τουλάχιστον κάποιους μήνες στην χειρότερη περίπτωση.....

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

29
Για μένα είναι πολύ απλά τα πράγματα:

1)Αν το 2013 δεν εμφανιστεί ο Αντίχριστος,ο πατέρας Μάξιμος είναι ψευδοπροφήτης!Δεν πάει να εμφανιστεί το 2014,για μένα,το συγκεκριμένο πρόσωπο έχει πέσει έξω,έχει δώσει ψευδοπροφητεία!

2)Αν το 2013 δεν ξεκινήσει ο Γ'Π'Π,ο πατέρας Ελπίδιος είναι ψευδοπροφήτης!Δεν πάει να ξεκινήσει το 2014,για μένα,το συγκεκριμένο πρόσωπο έχει πέσει έξω,έχει δώσει ψευδοπροφητεία!

Αυτά ισχύουν για μένα.Είμαι απόλυτος σε αυτές μου τις θέσεις,παράταση δεν δίνω σε κάνεναν απο τους 2.....

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

30
Είναι ήδη εκτός ο π.Μαξιμος,τα έχουμε πεί πολλές φορές,απλά εσύ δεν μπορείς να παραδεχτείς κάτι τέτοιο.

Εστιάζεσαι μόνο στον π.Μάξιμο και αφήνεις όλους τους άλλους Αγιους και Γέροντες,χωρίς να δίνεις σημασία για όλα αυτά που πρόκειται να συμβούν!


Δεν προλαβαίνει να γίνει η Δευτερα Παρουσία το 2018 όσο και να χτυπιέστε.

Εχουν να γίνουν τόσα πολλά γεγονότα που θα πέσετε πολλά χρόνια έξω!

Ας βγάλει λοιπόν όσα περισσότερα χρήματα προλαβαίνει ο π.Μαξιμος,διότι σε λίγο καιρό θα τον πάρουν πρέφα ακόμα και οι πέτρες.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

31
emman έγραψε:Είναι ήδη εκτός ο π.Μαξιμος,τα έχουμε πεί πολλές φορές,απλά εσύ δεν μπορείς να παραδεχτείς κάτι τέτοιο.

Εστιάζεσαι μόνο στον π.Μάξιμο και αφήνεις όλους τους άλλους Αγιους και Γέροντες,χωρίς να δίνεις σημασία για όλα αυτά που πρόκειται να συμβούν!


Δεν προλαβαίνει να γίνει η Δευτερα Παρουσία το 2018 όσο και να χτυπιέστε.

Εχουν να γίνουν τόσα πολλά γεγονότα που θα πέσετε πολλά χρόνια έξω!

Ας βγάλει λοιπόν όσα περισσότερα χρήματα προλαβαίνει ο π.Μαξιμος,διότι σε λίγο καιρό θα τον πάρουν πρέφα ακόμα και οι πέτρες.
emman,γιατί είναι έξω,μου λες σε παρακαλώ το λόγο;Τι είναι αυτό που είπε και δεν επαληθεύτηκε;Άπ'οτι ξέρω,δύο πράγματα έχει πει ο μοναχός:

1) Το 2012-13 θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος
και
2) Το 2018 θα γίνει η Δευτέρα Παρουσία

Σε ρωτάω λοιπόν εγώ:Έχει περάσει το 2012-13 και Αντίχριστος δεν εμφανίστηκε;Έχει φτάσει το 2018 και δεν έγινε η Δευτέρα Παρουσία;Τι απο τα 2 έχει συμβεί για να λες οτι έχει πέσει έξω;Για πες μου σε παρακαλώ.....

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

32
Εστιάζεσαι μόνο στον π.Μάξιμο και αφήνεις όλους τους άλλους Αγιους και Γέροντες,χωρίς να δίνεις σημασία για όλα αυτά που πρόκειται να συμβούν!


Δεν προλαβαίνει να γίνει η Δευτερα Παρουσία το 2018 όσο και να χτυπιέστε.

Εχουν να γίνουν τόσα πολλά γεγονότα που θα πέσετε πολλά χρόνια έξω!
Μην μου πεις οτι και εσύ έχεις φάει το παραμυθάκι των γερόντων για την αναλαμπή;Και για να έχουμε καλό ερώτημα,ποια είναι αυτά τα γεγονότα που πρέπει να γίνουν που δεν προλαβαίνουν μέχρι τον Μάρτη του 2018;Αν η Αποκάλυψη ξεκινήσει φέτος (που με την εμφάνιση του Αντί,έχουμε και έναρξη της Αποκάλυψης),κάλλιστα μέσα σε 3,5 χρόνια μπορούν να συμβούν τα πάντα τα οποία περιγράφει!Τα πάντα!Και ο πόλεμος της 6ης σάλπιγγας,και η 7η σάλπιγγα και οι προφήτες,και ο Γωγ και Μαγωγ,και ο Αρμαγγεδώνας,τα πάντα όσα περιγράφονται απο 6η σάλπιγγα μέχρι τέλος.....Μην σου φαίνεται λοιπόν οτι έχουμε χρόνια μπροστά μας,δεν είναι σωστή αυτή η αίσθηση.......

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

34
Πάλι τα ίδια θα λέμε?

Eλληνοτουρκικος,Ρωσοτουρκικος,Ρωσομεσοανατολικός,μετά απο όλα αυτά(πόσους μήνες θα πάρουν άραγες?)παύση 6 μήνες,μετά ξανά πόλεμος(200.000.000 στρατός).

Μετά τον γενικό πόλεμο θα επικρατήσει για κάποιο διάστημα ειρήνη και θα τρώμε με χρυσά κουτάλια όπως λέει και ο Αγιος Κοσμας ο Αιτωλός.

Δεν μιλάω για αναλαμπές και για Μαρμαρωμένους Βασιλιάδες.

Απλώς τότε θα έρθει ο καιρός του Αντιχρίστου να μας κυβερνήσει.

Ολα αυτά και άλλα τόσα γεγονότα που βαριεμαι να τα γράφω όμως δεν γίνονται σε λίγους μήνες που έμειναν για το 2014 όπως μας λες.


Καλό 2015 και εάν............εφόσον ξεκινησουν αυριο τα γεγονοτα!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

36
Γιατί πολύ απλά ο Αντίχριστος θα έρθει μετά απ όλα αυτά,ώστε να βάλει και καλά ένα τέλος,να φέρει ειρήνη,να μοιράσει χρήμα,να αλλάξει γενικός τον κόσμο ως προς το καλύτερο ώστε να τον πιστεψουν!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”

cron