Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

64
emman έγραψε:GLADIATOR είσαι τόσο σίγουρος ότι όλα αυτά που διαδίδονται στο ίντερνετ είναι όντως μηνύματα απο τον Θεό?

Εφόσον είσαι σίγουρος ότι είναι αληθινά μηνύματα του Θεού,γιατί δεν βγαίνει κάποιος απο αυτούς που έλαβε τα μηνύματα απο τον ίδιο τον Θεό να μας τα πεί...... και βάζει άλλους ιερείς να τα λένε?


Ας βγεί λοιπόν κάποιος και να μας πεί ότι έλαβε αυτοπροσωπως μήνυμα απο τον Θεό,όπως επίσης να μας πεί και πως το έγραψε.

Μιλούσε ο Θεός και εκείνος τα έγραφε?
Τα έβλεπε σε όραμα και τα έγραφε?
Πως ακριβώς????

Διότι όλα τα μηνύματα του Θεού που κυκλοφορούν ευρέως στο ίντερνετ έχουν τον ίδιο χαρακτήρα και ορολογία..... που σημαίνει ότι τα γράφει προφανώς το ίδιο πρόσωπο.


Αυτός λοιπόν ο ψευδοπροφητης που τα γράφει και μετά τα μοιράζει απο εδώ και απο εκεί στο ίντερνετ...... και βάζει και ιερείς αγαπητούς απο τον κόσμο για να προπαγανδίσουν τα δικά του κειμενάκια απεσταλμένα(ακουσον,ακουσον) τάχαν απο τον ίδιο τον Θεό........ είναι για λύπηση.

Μεγάλη αμαρτία, που εκτός απο τον ίδιο παίρνει μαζί του και άλλες ψυχές.
Στο μόνο που είμαι σίγουρος αγαπητε emman,
είναι πως,
ο Ιησούς Χριστός αναστήθηκε εκ των νεκρών και είναι ο Υιός του Θεού και Θεός μου και Θεός ημών..
όσον αφορά την ερωτησή σου
τούτο μόνον που έγραψα είναι πως,
θα πρέπει τα πράγματα να τα βλέπουμε με περισσότερη καλή προαίρεση και η προσευχή θα ανοίξει τους οφθαλμούς μας...
Εικόνα

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

65
Ψάχνω έναν καλοπροαίρετο άνθρωπο του Θεού να μου εξηγήσει αναλυτικά το παρακάτω απόσπασμα από το όραμα της Παναγίας που δημοσίευσε ο π.Ελπίδιος.Αν υπάρχει κανείς καλοπροαίρετος Νεοεποχίτης θεολόγος της νέας αυτής αποκαλυπτικής διδασκαλίας, ας μη διστάσει...το έχουμε ανάγκη.

===============================

Μιλήστε και τονίστε την ανθρώπινη φύση του Μονογενή μας Ιησού.

Βοηθείστε τον κόσμο να Τον ερωτευθεί σαν κάτι δικό τους και όχι μόνο σαν Θεό τους,
γιατί τότε μόνο θα μπορέσουν να Του δώσουν όσα χρειάζεται σαν άνθρωπος για να ξεκουραστεί στις καρδιές τους.

Σαν Θεός, Εκείνος θα τους κρατά αγκαλιά για να τους προστατεύει,
μα σαν άνθρωπος, έχει ανάγκη να κρατηθεί από αυτούς στην αγκαλιά τους στον δεύτερο διωγμό που τώρα θα περάσει.


===============================

Ο αντίχριστος κατέφτασε Γιώργο και ήδη πλάνησε ακόμα και τους εκλεκτούς, μόνο όχι στη μορφή που τον περίμενες, αλλά υπαγορεύοντας διδασκαλίες δαιμονίων.

π. Παισιος: ''Μήπως το αντίχριστο πνεύμα δεν την κάνει τώρα τη δουλειά του;''

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

66
Στο μόνο που είμαι σίγουρος αγαπητε emman,
είναι πως,
ο Ιησούς Χριστός αναστήθηκε εκ των νεκρών και είναι ο Υιός του Θεού και Θεός μου και Θεός ημών..
όσον αφορά την ερωτησή σου
τούτο μόνον που έγραψα είναι πως,
θα πρέπει τα πράγματα να τα βλέπουμε με περισσότερη καλή προαίρεση και η προσευχή θα ανοίξει τους οφθαλμούς μας...

Προσευχήσου λοιπόν και όταν ανοίξεις τους οφθαλμούς σου,τότε έλα να υποστηρίξεις όλα αυτά με σθένος.

Διότι ότι κυκλοφορεί εδώ και χρόνια απο κάθε καρυδιάς καρυδι ανώνυμο,τρέχεις να το υποστηρίξεις και να το διαδόσεις.


Ι.Γ: Ο πενίας Βασιλέας πότε είπαμε έρχεται :blue
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

67
Aυτα δεν είναι τίποτα...κανείς δεν μπορεί τώρα να φανταστεί τι θα γίνει με την εμφάνιση του Αντιχρίστου,ποσω μάλλον την 3,5ετία της βασιλείας του...Θα είναι πολύ δύσκολα χρόνια για όλους,είτε πάρουν το σφράγισμα,είτε όχι...Είθε να τα περάσουμε όσο γίνεται αναίμακτα....

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

68
π.Ελπίδιος 2013:Εξαθλίωση των Ελλήνων & πόλεμος με Τουρκία
(έτος καταστροφής των Ελλήνων)

Πολιτική ανωμαλία,οικονομική καταστροφή και καπάκι η σύγκρουση με την Τουρκία.
''Τώρα αν θα γίνει σύγκρουση με την Τουρκία το 2013, δεν το ξέρω...''


phpBB [video]

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

69
Δεν μας τα λέει καλα ο πατέρας Ελπίδιος,δεν μας τα λέει καθόλου καλά...Το 2013 έτος πολέμου,έγινε ''οικονομικού'' πολέμου;Η μόλις είδε οτι περασε και η Πεντηκοστή και δεν ξεκίνησε ο πόλεμος,άλλαξε το τροπάρι;Τι να πεις,γεμίσαμε ψευδοπροφήτες!Γίνεται της κακομοίρας,πραγματικά!

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

70
Πλάνες ΝΕΟΕΠΟΧΙΤΩΝ αναπαράγει ο π.Ελπίδιος για τον Πάπα/Ψευδοπροφήτη

phpBB [video]


Ο επόμενος Πάπας θα είναι ο ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ μας ''αποκάλυψε'' πέρυσι ο πατέρας Ελπίδιος...αλλά πιθανότατα αγνοεί ότι διαδίδει πλάνες ψευδοπροφητών της ΝΕΑΣ ΕΠΟΧΗΣ, υπηρετών της Παγκοσμιοποίησης και του Αντιχρίστου.


ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ - Οραματιστής ''Μαρία Του Θείου Ελέους'' :

Ο επόμενος Πάπας μπορεί να εκλεγεί από τα μέλη της Καθολικής Εκκλησίας, αλλά αυτός θα είναι ο Ψευδοπροφήτης

http://proeidopoiisi.wordpress.com/2012 ... oprofitis/

Re: ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΛΠΙΔΙΟΣ 2013 - ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ

72
H επαλήθευση της πρόβλεψης δεν είναι απόδειξη θεοπνευστίας..τότε θα έπρεπε όλοι να ακολουθήσουμε την Θεό της Οραματίστριας Μαρίας που λέει ότι η Εκκλησία Του Θεού είναι η Καθολική.

Εγκυρότατη πρόβλεψη:
Ο φτωχός ΜΟΥ Άγιος Βικάριος, ο Πάπας Βενέδικτος ΙΣΤ’, θα εκδιωχθεί από την Αγία Έδρα στη Ρώμη
(Προφητείες που δόθηκαν στη Μαρία του Θείου Ελέους (Maria Divine Mercy))

http://proeidopoiisi.wordpress.com/2012 ... -sti-romi/
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”

cron