Re: π.Ελπίδιος- Βασική πηγή του η Καθολική ψευδοπροφ. Maria DM

19
Ποια είναι τα ψέμματα που λέει;Εγω δεν έχω βρει ούτε ένα!Αντιθέτως,λέει οτι εκατοντάδες άνθρωποι στον κόσμο,νεοι,γέροι,ανδρες,γυναίκες,παιδιά έχουν ενυπνια οτι ετοιμάζεται η μεγάλη μάχη του Χριστού με τον Αντίχριστο!Είναι παγκόσμιο το φαινόμενο αυτό,οτι δηλαδή ο Θεός προειδοποιεί για κάποιο λόγο κάποιους ανθρώπους για τα επερχόμενα γεγονότα....

Re: π.Ελπίδιος- Βασική πηγή του η Καθολική ψευδοπροφ. Maria DM

20
Γιώργος έγραψε:Ποια είναι τα ψέμματα που λέει;Εγω δεν έχω βρει ούτε ένα!Αντιθέτως,λέει οτι εκατοντάδες άνθρωποι στον κόσμο,νεοι,γέροι,ανδρες,γυναίκες,παιδιά έχουν ενυπνια οτι ετοιμάζεται η μεγάλη μάχη του Χριστού με τον Αντίχριστο!Είναι παγκόσμιο το φαινόμενο αυτό,οτι δηλαδή ο Θεός προειδοποιεί για κάποιο λόγο κάποιους ανθρώπους για τα επερχόμενα γεγονότα....
Μιλάει και για Αναλαμπή Γιώργο.
Άκουσε μετά το 37:00
http://www.youtube.com/watch?v=EwY4s0F-XHc
Θυσία τω Θεώ, πνεύμα συντετριμμένον, καρδίαν συντετριμμένην και τεταπεινωμένην ο Θεός ουκ εξουθενώσει

Re: π.Ελπίδιος- Βασική πηγή του η Καθολική ψευδοπροφ. Maria DM

21
Μα δεν ξεκαθαρίζει τίποτα!Δεν έχει πει οτι μετά την εμφάνιση του Αντιχρίστου,θα τελειώσει ο κόσμος,ουτε οτι δεν θα γίνει η αναλαμπή,το έχει αφήσει ανοικτό!Θα περιμένουμε νέα τοποθετήση του,ίσως να είναι πιο διαφωτιστικός αργότερα....

Re: π.Ελπίδιος- Βασική πηγή του η Καθολική ψευδοπροφ. Maria DM

23
Νέο μήνυμα της Μαρίας DM:

Τα Δώρα φέρνω σταδιακά, ανάλογα με την καθαρότητα της ψυχής

Μήνυμα της σειράς: Προειδοποίηση

Δόθηκε την Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου του 2013, στις 18:00



Πολυαγαπημένη κόρη ΜΟΥ, ο Ζωντανός Θεός, ο οποίος είναι Παρών στις ταπεινές ψυχές, θα γίνει πιο ορατός, καθώς το Νέο ΜΟΥ Δώρο θα χυθεί πάνω από τον καθέναν που ζει αυτόν τον καιρό σε αυτόν τον κόσμο.

Τα δώρα φέρνω σταδιακά, ανάλογα με την καθαρότητα της ψυχής. Σε κάθε εκκλησία στον κόσμο οι πιστοί ΜΟΥ θα αισθανθούν μια αναζωπύρωση της αγάπης τους για ΜΕΝΑ, επειδή τους περιτυλίγω με καλύτερη κατανόηση του τι αφορά την Υπόσχεσή ΜΟΥ ότι θα έρθω και πάλι. Το Δώρο ΜΟΥ θα σημαίνει, ότι θα είναι σε θέση να δουν μέσα από τους ιστούς του σκότους, πώς η Αλήθεια αρχίζει να έχει νόημα. Τώρα θα ξέρουν ότι ΕΓΩ μιλάω σ’ αυτούς, επειδή θα αισθάνονται την Παρουσία ΜΟΥ στις καρδιές τους. Θα ευλογηθούν με τη γνώση που θα τους δοθεί μέσω της Δύναμης του Αγίου Πνεύματος, ώστε να μπορέσουν να προετοιμαστούν κατάλληλα για τη Δευτέρα Παρουσία ΜΟΥ.

Οι πιστοί ΜΟΥ θα καθοδηγούνται από το Άγιο Πνεύμα και δε θα ΜΕ προδώσουν ούτε θα δεχθούν τις βλασφημίες, οι οποίες θα τους παρουσιαστούν στο Όνομά ΜΟΥ. Γι’ αυτό ο Λόγος ΜΟΥ θα εξαπλώνεται ακόμη πιο γρήγορα και σύντομα το Άγιο Πνεύμα θα δημιουργήσει μια λαχτάρα στην ψυχή τους για τη Μεγάλη Μέρα, όταν θα ηχήσει η τελική τρομπέτα για να ανακοινώσει τον Έρχομό ΜΟΥ.

Μην φοβάστε, αγαπητοί ΜΟΥ πιστοί, διότι, παρόλο που υποφέρετε, ΕΓΩ είμαι μαζί σας. Σύντομα θα αυξηθείτε σε μεγάλο αριθμό, που θα σας ενισχύσει για να παραμείνετε πιστοί σε ΜΕΝΑ.

Ο Ιησούς σας

http://proeidopoiisi.wordpress.com/

Re: π.Ελπίδιος- Βασική πηγή του η Καθολική ψευδοπροφ. Maria DM

24
Σε κάθε εκκλησία στον κόσμο οι πιστοί ΜΟΥ
Για εξηγησέ το αυτό σε παρακαλώ....

Υ.Γ.
Μην κολήσεις απο τον έναν στην άλλην.....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: π.Ελπίδιος- Βασική πηγή του η Καθολική ψευδοπροφ. Maria DM

26
Αρα απαντάς μόνος σου στην παραπάνω ερώτηση που έχεις κάνει ο ίδιος σχετικά με το που λέει ψέμματα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”

cron