Re: Προφητείες αρχαίων Ελλήνων για τον Χριστό.

28
Χωρίς να είμαι βαθύς γνώστης του αντικειμένου, αλλιώς είδαν τα πράγματα οι κομμουνιστές (ή συμμορίτες) του εμφυλίου (ή συμμοριτοπόλεμου) και αλλιώς τα είδαν οι "νικητές".
Αλλιώς είδαν τα πράγματα οι συνταγματάρχες της επταετίας και αλλιώς τα είδαν οι "νικητές". κλπ. κλπ. κλπ.

Άπαξ και δεν υπάρχει πρωτότυπο και ως γνωστόν η ιστορία γράφεται απο τους "νικητές", είμαι πολύ επιφυλακτικός με το οποιοδήποτε προϊόν αντιγραφής ή πηγής.

Re: Προφητείες αρχαίων Ελλήνων για τον Χριστό.

29
giannisanastasia έγραψε:Χωρίς να είμαι βαθύς γνώστης του αντικειμένου, αλλιώς είδαν τα πράγματα οι κομμουνιστές (ή συμμορίτες) του εμφυλίου (ή συμμοριτοπόλεμου) και αλλιώς τα είδαν οι "νικητές".
Αλλιώς είδαν τα πράγματα οι συνταγματάρχες της επταετίας και αλλιώς τα είδαν οι "νικητές". κλπ. κλπ. κλπ.

Άπαξ και δεν υπάρχει πρωτότυπο και ως γνωστόν η ιστορία γράφεται απο τους "νικητές", είμαι πολύ επιφυλακτικός με το οποιοδήποτε προϊόν αντιγραφής ή πηγής.
Γι αυτό παραθέτω τα προτότυπα για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις και παρανοήσεις!!!
Να μη φανερώνεις στους πολλούς και αδαείς την γνώμη σου για τον Θεό. Να μην αποκαλύπτεται η γνώση και τα μυστικά στους αμόρφωτους και στους αδαείς, διότι δεν μπορούν να τα κατανοήσουν και θα τα διαστρεβλώσουν.\nΠυθαγόρας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Eλληνισμός-Χριστιανισμός”

cron