Re: Απίστευτο! Ο ΓΑΠ σε κάρτα Illuminati;-(

10
οπως θα ξερετε αυτη η καρτα εχει διπλη σημασια διοτι ειναι ακριβως το ρολοι ιδιο με το ιαπωνικο αλλα ειναι μαυρο....το ιαπωνικο ειναι ασπρο το μπιγκ μπεν ειναι μαυρο αρα εγω πιστευω πως εχει διπλη σημασια αρα να περιμενουμε και για το μπιγκ μπεν!δεν ειναι τυχεο που γινεται προπαγανδα ουτε το οτι οι ολυμπιακοι θα διεξαχθουν στο λονδινο και ουτε οτι το συμβολο ειναι σιωνιστικο..των ολυμπιακων..αρα?κατι θα συμβει το 2012 δεν εχουμε παρα να περιμενουμε !

Re: Απίστευτο! Ο ΓΑΠ σε κάρτα Illuminati;-(

11
Οι κάρτες ιλουμινάτι έχουν υπερεκτιμηθεί σε υπέρμετρο βαθμό που να νομίζει ο λαουτζίκος ότι οι επικυρίαρχοι έχουν σχεδιασμένα τα πάντα με τρομερή λεπτομέρεια από πολλά χρόνια και δεκαετίες πιο πριν πράγμα που φυσικά είναι παράλογο ως σκέψη... Αυτό φυσικά δεν ισχύει...δεν μπορούν να προγραμματίσουν με τέτοια ακρίβεια το μέλλον..από τόσο παλιά..

Μπορούν όμως να προγραμματίσουν 2000 χρόνια πριν την γενοκτονία των Ελλήνων και ολα αυτα που αναφέρει η Ο.Ε.Α κατά καιρούς(που αποτι καταλαβα είσαι και εσύ υποστηρικτής της απο τα λίγα που διάβασα στο φορουμ).

Προωθούν όμως εσκεμμένα αυτή τη συλλογιστική για να τρομοκρατούν τον κοσμάκη και να τον αδρανοποιούν με την έννοια ότι "καθίστε στα αυγά σας γιατί είμαστε παντοδύναμοι προγραμματίζουμε όλα τα μέλλοντα και όποτε θέλουμε θα σας ξεκάνουμε αμα γουστάρουμε".

Δεν βλέπεις ότι ήδη κάνουν ότι γουστάρουν?

Στα πλαίσια αυτά διάφορες τυχαίες οπτικές ή αλλες συμπτώσεις στις κάρτες εκλαμβάνονται ως τάχα άρτια προγραμματιζόμενα γεγονότα και ερμηνεύονται κατά το δοκούν.. όπως περίπου γίνεται και με τις προφητείες...
Ακόμα όμως και οι πιο περίφημες περιπτώσεις από αυτές τις κάρτες, δηλαδή η κάρτα με τους δίδυμους πύργους και το πεντάγωνο μπορεί πολύ εύκολα να εξηγηθεί και με συμβατικό τρόπο.
Δηλαδή ότι απλά αυτοί οι 2 στόχοι (πύργοι + πεντάγωνο) ήταν για πολλές δεκαετίες ευρύτερα γνωστοί και αναμενόμενοι στόχοι για τρομοκρατικό χτύπημα.. Ειδικά τους πύργους τους είχαν πλήξει ήδη από το 1991 μια φορα πριν βγουν αυτές οι κάρτες (1995)..αρα ο σχεδιαστής του παιχνιδιού λογικά πράτοντας, στην κάρτα για τα μεγάλα τρομοκρατικά χτυπήματα έβαλε τον νο.1 υποψήφιο διάσημο στόχο (celebrity) - σύμβολο για τους τρομoκράτες, δηλαδή τους πύργους.

Σαν πολλές συμπτωσεις δεν έχουν μαζευτεί τα τελευταία χρόνια?

Παραμύθια της χαλιμάς! Αυθαίρετες ερμηνείες λάστιχο κατά το δοκούν, όπως περίπου γίνεται και με τις προφητείες..
Όλα αυτά εντάσσονται στα πλαίσια του νευρογλωσσικού προγραμματισμού, δηλαδή να δεχτεί η μάζα αδιαμαρτύρητα κάποια συνταρακτικά γεγονότα ως τάχα θεόσταλτα ή ως απολύτως προγραμματισμένα από τους επικυρίαρχους, που αλλιώς δεν θα τα κατάπινε τόσο εύκολα ...δηλαδή αν ήξερε ότι π.χ. μπορεί όντως να ανατρέψει κάποιες καταστάσεις ο οποιοσδήποτε διαμαρτυρόμενος αντιρρησίας πολίτης..
Με αυτό τον τρόπο προετοιμάζουν και απονευρώνουν τον κόσμακη και τον κάνουν πρόβατο - μοιρολάτρη και παθητικό αποδέκτη των οποιονδήποτε σχεδιασμών ακόμα και σχεδιασμών εις βάρος του!
Δεν νομίζω να είναι παραμύθια της χαλιμάς!

Οπως είπα και στον Πελασγό ένα μεγαλο μερος των καρτών έχει επαληθευτεί και πολύ φοβάμαι ότι θα επαληθευτουν και οι υπολοιπες!

Αν θυμάμαι καλά είχε βγάλει και ο Φιλούμενος κάτι βιντεο περί των καρτων.Νευρογλωσσικό προγραμματισμό έχει και αυτός?


Ας πάρουμε λοιπόν τα λόγια και τις "προφητειες" της ΟΕΑ να δούμε σε τι έπεσε μέσα στα τόσα χρόνια,οπως ειχα πει και στον πελασγο αλλα απαντηση ουδεν πηρα!

Re: Απίστευτο! Ο ΓΑΠ σε κάρτα Illuminati;-(

12
Μπορούν όμως να προγραμματίσουν 2000 χρόνια πριν την γενοκτονία των Ελλήνων και ολα αυτα που αναφέρει η Ο.Ε.Α κατά καιρούς(που αποτι καταλαβα είσαι και εσύ υποστηρικτής της απο τα λίγα που διάβασα στο φορουμ).
Δεν θα καθίσω τώρα να σου εξηγήσω πράγματα που δεν πρόκειται έτσι και αλλιως να καταλαβεις ή να δεχτεις.. ο τροπος σου δεν ειναι καλοπροαιρετος...δεν θες να μαθεις αλλα θες μονο να προκαλεσεις...
Δεν δίνω δεκάρα αν δεν υποστηριζεις ή δεν δεχεσε οσα λεει η οεα...
Δεν βλέπεις ότι ήδη κάνουν ότι γουστάρουν?
Εσυ κατσε και αποδεξου τα και γινε σκλαβος τους αν αυτο επιθυμεις. Δεκάρα δεν δίνω...
εγω παντως ειμαι αποφασισμενος να αντιδρασω και αν χρειαστει και να σκοτωσω αν π.χ. ερθουν και μου πουν σου απαγορευετε να καλιεργεις δικά σου τροφιμα στον κηπο σου και σε συλλαμβανω και κατασχω το χωραφι σου! (ναι! θελουν να περασουν και τετοια μετρα)
Εσυ εισαι ετοιμος να αντιδρασεις ή επειδη τα λενε οι χαζοκαρτες καθεσε και τα δεχεσαι παθητικα ολα??

Re: Απίστευτο! Ο ΓΑΠ σε κάρτα Illuminati;-(

13
ναι και πες οτι σκοτωσες μετα?στην φυλακι?δεν θα μπορεσεις να κανεις τιποτα η μονη δυναμη μας ειναι η ψηφος και ενα λεω ειμαστε ενα κρατος....ψευτομαγκες....τωρα που ηρθε η ωρα αντι να πουμε κατσε ρε τι γινετε εδω?ειμαστε βλακες?μας κοροιδευουν κανονικα και κοιμομαστε?και τους ψηφιζουμε ακομα? φιλε μου..η μονη μας δυναμη ειναι η ψηφος ειτε γ.παπανδρεου ειτε οχι θα ειμαστε βουτιγμενοι στα σκατα αλλα εαν ειχαμε εναν σωστο εκει πανω και σωστη βουλη θα εβλεπες...το προβλημα ειναι πως εαν το 60% λεει δεν ψηφιζω ειτε με 10 ειτε 10.εκ ψηφους παλι βγαινει καποιος για αυτο πρωτα χρειαζομαστε ενα κομμα που να μην ειναι στα χερια των εβραιων και βλεπουμε...τοσο αιμα χυθηκε για το δικαιωμα της ψηφου και εμεις λεμε απλα δεν ψηφιζω?ετσι δεν κερδιζουμε τιποτα απλα τους διευκολινουμε

Re: Απίστευτο! Ο ΓΑΠ σε κάρτα Illuminati;-(

14
Δεν θα καθίσω τώρα να σου εξηγήσω πράγματα που δεν πρόκειται έτσι και αλλιως να καταλαβεις ή να δεχτεις.. ο τροπος σου δεν ειναι καλοπροαιρετος...δεν θες να μαθεις αλλα θες μονο να προκαλεσεις...
Δεν δίνω δεκάρα αν δεν υποστηριζεις ή δεν δεχεσε οσα λεει η οεα...

Ε,καλα δεν περίμενα να μου εξηγήσεις και κάτι,ακριβώς τα ίδια μου είπε και ο Πελασγός(ουτε συννενοημενοι να ησασταν ολοι οι υποστηρικτες της ΟΕΑ).

Αφου δεν έχετε την καλή διαθεση να μας εξηγησετε γιατί μας βορβαδίζετε με τα ίδια και τα ίδια?

Οσο για το κακοπροαίρετος κανεις μεγάλο λάθος.
Δεν σημαίνει ότι όποιος ζηταει αποδείξεις ή κανει αντίλογο ότι έχει και κακή πρόθεση.

Δηλ τι θελετε,ότι λέει η ΟΕΑ να τα αφομοιωνουμε χωρίς φίλτραρισμα?

Ε,οχι δεν είμαστε πρόβατα και όταν πάμε να κάνουμε ερωτησεις,αντιλογο και συζητηση και εισπρατουμε συνεχεια την ιδια φραση <έτσι και αλλιως δεν θα καταλαβεις και δεν θα δεχτεις> φαίνεται κάπως αρνητικό και υποπτο μπορω να πω.
Μάλιστα την ιδια ακριβως τακτικη ακολουθούν οι παπαδες οταν δεν ξέρουν τι να απαντησουν στις ερωτησεις που τους παραθετει κάποιος.

Εσυ κατσε και αποδεξου τα και γινε σκλαβος τους αν αυτο επιθυμεις. Δεκάρα δεν δίνω...

Με το να αποδεχτω αν ειναι αληθινες οι κάρτες ή την ΟΕΑ στην δικιά σου περίπτωση δεν σημαίνει ότι γίνομαι αυτομάτος και σκλάβος!

Ειναι πολλά πράγματα που αποδεχομαι και πολλά όχι.
Το αν θα γίνω σκλάβος θα εξαρτηθεί απο άλλα πράγματα.

εγω παντως ειμαι αποφασισμενος να αντιδρασω και αν χρειαστει και να σκοτωσω αν π.χ. ερθουν και μου πουν σου απαγορευετε να καλιεργεις δικά σου τροφιμα στον κηπο σου και σε συλλαμβανω και κατασχω το χωραφι σου! (ναι! θελουν να περασουν και τετοια μετρα)
Εσυ εισαι ετοιμος να αντιδρασεις ή επειδη τα λενε οι χαζοκαρτες καθεσε και τα δεχεσαι παθητικα ολα??

Τα ξέρω τα μέτρα που λες και παρα πολλά ακόμη που είναι ακόμα χειρότερα απο αυτα, και εννοείται ότι δεν πρόκειται να μείνω με σταυρωμένα χέρια επειδή το λένε οι κάρτες,αντιθέτως γνωρίζω και προετοιμάζομαι για αυτά που έρχονται όπως είπες και εσύ.

Φαντάζεσαι να ήξερες ότι αυριο θα γίνει το τάδε και θα πάθουμε το τάδε?
Θα έμενε κάποιος απαθής? δεν θα έπερνε τα καταλλήλα μέτρα για να προστατευτεί?

Re: Απίστευτο! Ο ΓΑΠ σε κάρτα Illuminati;-(

15
Δηλ τι θελετε,ότι λέει η ΟΕΑ να τα αφομοιωνουμε χωρίς φίλτραρισμα?
πας καλα παιδάκι μου?
Δεν καταλαβαίνεις τι σου λεω?
ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΔΕΚΑΡΑ!!! ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΤΑ ΔΕΧΕΣΑΙ Η ΟΧΙ.
ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ? ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ?
Ασε τα σαπια οτι μοιαζω με παπα γιατι πας γυρευοντας να τα ακουσεις και εσυ μου φαινεται..
λοιπον δεν συνεχιζω αλλο αυτο το θεατρο του παραλογισμού... βαρεθηκα..

Re: Απίστευτο! Ο ΓΑΠ σε κάρτα Illuminati;-(

16
Αλλα λόγια να αγαπιομαστε!


Καταρχην δεν ειμαι παιδακι και δεν σου ζητησα καμια δεκαρα.


Εσεις δεν καταλαβαινετε ή κανετε πως δεν καταλαβαινετε διότι δεν έχετε τι να πείτε!


Δεν σου ζητησα να συνεχισεις κανενα θεατρο και ουτε εχω την διαθεσει να συζηταω για λαγους και πετραχίλια στον λιγοστο χρόνο που εχω.

Για αυτο μην νομίζεις οτι μου κανεις και χαρη,αντιθετως!

Re: Απίστευτο! Ο ΓΑΠ σε κάρτα Illuminati;-(

17
Yermak έγραψε:Οι κάρτες ιλουμινάτι έχουν υπερεκτιμηθεί σε υπέρμετρο βαθμό που να νομίζει ο λαουτζίκος ότι οι επικυρίαρχοι έχουν σχεδιασμένα τα πάντα με τρομερή λεπτομέρεια από πολλά χρόνια και δεκαετίες πιο πριν πράγμα που φυσικά είναι παράλογο ως σκέψη... Αυτό φυσικά δεν ισχύει...δεν μπορούν να προγραμματίσουν με τέτοια ακρίβεια το μέλλον..από τόσο παλιά.. Προωθούν όμως εσκεμμένα αυτή τη συλλογιστική για να τρομοκρατούν τον κοσμάκη και να τον αδρανοποιούν με την έννοια ότι "καθίστε στα αυγά σας γιατί είμαστε παντοδύναμοι προγραμματίζουμε όλα τα μέλλοντα και όποτε θέλουμε θα σας ξεκάνουμε αμα γουστάρουμε"...κλπ κλπ...
Στα πλαίσια αυτά διάφορες τυχαίες οπτικές ή αλλες συμπτώσεις στις κάρτες εκλαμβάνονται ως τάχα άρτια προγραμματιζόμενα γεγονότα και ερμηνεύονται κατά το δοκούν.. όπως περίπου γίνεται και με τις προφητείες...
Ακόμα όμως και οι πιο περίφημες περιπτώσεις από αυτές τις κάρτες, δηλαδή η κάρτα με τους δίδυμους πύργους και το πεντάγωνο μπορεί πολύ εύκολα να εξηγηθεί και με συμβατικό τρόπο.
Δηλαδή ότι απλά αυτοί οι 2 στόχοι (πύργοι + πεντάγωνο) ήταν για πολλές δεκαετίες ευρύτερα γνωστοί και αναμενόμενοι στόχοι για τρομοκρατικό χτύπημα.. Ειδικά τους πύργους τους είχαν πλήξει ήδη από το 1991 μια φορα πριν βγουν αυτές οι κάρτες (1995)..αρα ο σχεδιαστής του παιχνιδιού λογικά πράτοντας, στην κάρτα για τα μεγάλα τρομοκρατικά χτυπήματα έβαλε τον νο.1 υποψήφιο διάσημο στόχο (celebrity) - σύμβολο για τους τρομoκράτες, δηλαδή τους πύργους..
Ας το δούμε και από της δύο πλευρές λοιπόν ! Α ας υποθέσουμε πώς πράγματι δεν ζούμε σε ένα οργανωμένο σκηνικό .Τότε η κάρτες θα μπορούσαν να αποτελέσουν , ένα είδος μηνύματος η επικοινωνίας χωρίς τεχνικά μέσα και λόγο .Τι θέλω να πω με αυτό είναι σύνηθες η συνεννόηση μέσω συμβόλων η άλλον εικόνων που μόνο η γνώστες των συμβόλων μπορούν να γνωρίζουν άλλωστε μετά από ορισμένα επίπεδα η λέσχες συνεννοούνται μεταξύ τους χωρίς λόγο άρα η κάρτες μπορεί απλός να έχουν ρόλο συνεννόησης μεταξύ ανθρώπων ένας τρόπος να κινητέ η πληροφορία εμπρός τα μάτια των πολλών αλλά να κατανοούν η λίγοι ! Δύο το ότι δεν ζούμε σε ελεύθερες κοινωνίες δυστυχώς είναι δεδομένο διάβασε όλοι την ιστορία και θα δεις ότι πάντα η ελεύθερες ιδέες κατακρεουργούνταν η θάβονταν ! Αλλά εδώ θα σταθώ λίγο πράγματι η κάρτες μπορεί να αποτελούν κάποιου είδους νοητό σπόρο αφού ως στόχος τόσο στην ψυχολογία των μαζών όσο και σε τόσα αλλά είναι να δημιουργηθούν η κατάλληλη νοητική σπόροι ….
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μυστικές Εταιρείες-Λέσχες-Στοές”