Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

10
Τι είναι αυτά που γράφετε;;;
Πως κατηγορείτε ανθρώπους για τέτοια πράγματα;
Με ποια στοιχεία;
Γιατί σαύρες; Μεταλαγμένοι;Από που και ως που;

Προσέξτε, διότι η Ελισάβετ και ο κάθε άνθρωπος ο οποίος μετανοήσει και εξομολογηθεί των αμαρτιών του και κοινωνήσει, μπορεί να βρεθεί στον Παράδεισο. Ενώ εμείς, ως σύγχρονοι Φαρισαίοι, να βρεθούμε μακριά από το Θεό.

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

11
eyrinos έγραψε:Τι είναι αυτά που γράφετε;;;
Πως κατηγορείτε ανθρώπους για τέτοια πράγματα;
Με ποια στοιχεία;
Γιατί σαύρες; Μεταλαγμένοι;Από που και ως που;

Προσέξτε, διότι η Ελισάβετ και ο κάθε άνθρωπος ο οποίος μετανοήσει και εξομολογηθεί των αμαρτιών του και κοινωνήσει, μπορεί να βρεθεί στον Παράδεισο. Ενώ εμείς, ως σύγχρονοι Φαρισαίοι, να βρεθούμε μακριά από το Θεό.

Τι έπαθες φίλε eyrinos και δυσανασχετείς;
Δεν κατηγορώ κανέναν συγκεκριμένα, ούτε λέω κάτι με σιγουριά. Συζήτηση κάνουμε σχετικά με ένα θέμα γύρω από το οποίο έχει μαζευτεί πολύ υλικό και πολλά στοιχεία. Μη μου πεις ότι δεν έχεις ακούσει για το θρύλο των γαλαζοαίματων, ή ότι δε σου έχει περάσει από το μυαλό η πιθανότητα κάποιοι πανίσχυροι της παγκόσμιας ελίτ να είναι κάτι "άλλο" και όχι φυσιολογικοί άνθρωποι. (Δε χρειάζεται να είναι εξωγήϊνοι, θα μπορούσαν να είναι δαιμονισμένοι π.χ. -πάντως όχι νορμάλ).

Η πιθανότητα να κοινωνήσει και να εξομολογηθεί ο Ροκφέλερ για παράδειγμα, ώστε να πάει στον παράδεισο, μου φαίνεται μικρότερη απ΄την πιθανότητα να είναι ...σαύρα.

Δεν κατακρίνουμε κανέναν, όμως δεν γίνεται και να μην έχουμε άποψη για το ποιόν ορισμένων ανθρώπων ή "ανθρώπων". Μερικοί με τις πράξεις τους δείχνουν ότι δεν είναι άνθρωποι, αλλά απ-άνθρωποι (τουλάχιστον).

Οι βασιλικές οικογένειες κατέχουν υψηλή θέση σε αυτή την κατηγορία, όπως και άλλες οικογένειες και φατρίες "ελιτιστών" στο πέρασμα των αιώνων.
Δε νομίζω ότι είναι λοιπόν στο απυρόβλητο, τουναντίον. Εφόσον κάνουμε κριτική σε άλλους κι άλλους, πολύ πιο άσημους, δεν μπορεί να αφήσουμε απ΄έξω τις κορωνίδες του συστήματος.

Δε πιστεύω να δείχνεις ιδιαίτερη ευθιξία όταν αναφερόμαστε σε βασιλιάδες, ε; :dirol:
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

12
Το υπέρτατο κακό, το "Βδέλυγμα της Ερημώσεως" και ο "Υιός της Απώλειας" (δηλαδή ο "Αντίχριστος"), προσδιόριζεται ως "ΑΝΘΡΩΠΟΣ". Αυτός ο άνθρωπος λοιπόν θα έχει μέσα του την μεγαλύτερη κακία που υπήρξε ποτέ στην ανθρωπότητα (δαιμονική επιρροή). Οι "'άλλοι" οι μικροί αντίχριστοι (που θα είναι πολλοί μας λένε οι γραφές κλπ), δεν θα είναι τίποτα μπροστά του.
Θα έχει την μεγαλύτερη δαιμονική επιρροή λοιπόν αυτός ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (ο Αντίχριστος).

Εάν ο "υπέρτατα κακός" τύπος (ο αντίχριστος) είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ σύμφωνα με τις γραφές κλπ, εμείς "γιατί" να τρέχουμε την φαντασία μας σε "ερπετοειδή" κλπ?

Οι απόγονοι των Γραμματέων και των Φαρισαίων (των ανθρώπων που σταύρωσαν τον Χριστό), όντας μπλεγμένοι με την "Θεοσοφία" και την "Σατανολατρεία", "Εωσφορισμό" κλπ, έχουν από καιρό προσκυνήσει τον Σατανά που τους δίνει ως αντάλαγμα τα "πρόσκαιρα" του κόσμου τούτου (μιας και είναι ο άρχοντας του κόσμου ετούτου).

Κοινός παρονομαστής όλων των "γαλαζοαίματων" είναι οτι ανήκουν σε μυστικές αδελφότητες και σε συγκεκριμένες γεννεές (απόγονοι των γραμματέων και φαρισαίων που με την σειρά τους προέρχονται από τους "Χαλδαίους" (που από όσο έχω διαβάσει, υπήρχαν και δρούσαν γύρω στα 500 πρό Χριστού, ίσως και πολύ περισσότερο). Είναι οι λεγόμενοι "Εβραίοι Σιωνιστές" (Εωσφοριστές - Πεφωτισμένοι - Illuminati, κλπ) που λατρεύουν τον σατανά κλπ και για να πετύχουν τους σκοπούς τους έχουν τους Μασώνους ή αλλιώς "Τέκτονες".
Αυτοί που σταύρωσαν τον Χριστό λοιπόν, θέλουν τον "δικό τους άνθρωπο" (εκπρόσωπο) για να κυβερνήσει ως πρόσωπο τον ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ (ενώ αυτοί θα παραμείνουν και πάλι στην "αφάνεια" όπως συνηθίζουν) (blame the king).

Οι Μαύροι Τέκτονες είναι οι (DNA) Εβραίοι (δικοί τους).
Οι "ελευθερο-Τέκτονες" είναι οι "υπόλοιποι" που είναι "υπηρέτες τους" με αντάλαγμα δόξα και πλούτο (και φυσικά όταν θα πάψουν να τους έχουν ανάγκη, θα τους πετάξουν σαν σκουπίδια ή θα τους σκοτώσουν).
Φυσικά δεν πρόκειται να έχουν για υπηρέτες τους "άχρηστους ανθρώπους", δίχως δύναμη, αλλά δυνατούς και σε καίριες θέσεις.

Η Βασίλισσα της Αγγλίας λοιπόν "εξυπηρετήθηκε" από "δικούς τους" ανθρώπους (μυημένους στην Μασωνία και την Σατανολατρεία).
Αυτό δείχνει η φωτογραφία με την εν λόγω ζώνη της νοσοκόμας.

Η ίδια η "βασιλική οικογένεια" είναι μέλη (ιδρυτικά?) της στοάς της Αγγλίας.
Παλιά οι Τέκτονες ΧΤΙΖΑΝΕ πχ. τα μυστικά δωμάτια κλπ των Σιωνιστών Εβραίων.
Μετά το "Χτίσιμο" τους ΣΚΟΤΩΝΑΝΕ (για να μην ξέρει κανείς τα μυστικά).
Κάποια στιγμή σκέφτηκαν οτι αντι να τους σκοτώνουν θα ήταν καλύτερο να τους οργανώσουν και να τους ελέγχουν και να τους έχουν να εξυπηρετούν τους σκοπούς τους.
Έτσι δημιούργησαν τους Ελευθερο-Τέκτονες (οι ελευθερο-τέκτονες διοικούνται από τους "μαύρους τέκτονες" (μόνο εβραίοι / DNA) και αυτοί με την σειρά τους από τους Ιλλουμινάτι / απογόνους των Γραμματέων και Φαρισέων / "Σιωνιστές").

....Τεσπα...!!! Ας μην μακρυγορήσουμε.
Δεν χρειάζεται η ύπαρξη "ερπετοειδών"...για να κάνει κακό ο άνθρωπος.
Δείτε τριγύρω μας (ή ακόμα και τους ίδιους μας τους εαυτούς).
Ανάλογα με τις αμαρτίες και την προαίρεση του καθένα μας γινόμαστε κάπως πιο "καλοί και κακοί".
Όσο πιο "καθαρός" από πάθη και αμαρτίες είναι κάποιος, τόσο περισσότερο μπορεί να "Διακρίνει" το παραπάνω (με την βοήθεια του Θεού φυσικά - όχι από μόνος του).

Όλο αυτό το "Royalty" σκηνικό (παγκοσμίως) κρύβει από πίσω του τις "φατρίες" (απογόνους - DNA φυσικά) των Γραμματέων και Φαρισαίων που...από την εποχή του Χριστού ήθελαν να λάβουν μεγαλύτερη "Δράση" για να κατακτήσουν τον κόσμο και τους τα χάλασε ο Χριστός (και τον Σταύρωσαν). (και μέχρι σήμερα δεν έχουν ησυχάσει. Έχουν λυσσάξει ΕΝΑΝΤΙΑ στον Χριστό. Τότε τον Σταύρωσαν, σήμερα θέλουν να καταστρέψουν κάθε τι χριστιανικό)

Μην ξεχνάτε οτι "το μυστήριο της Ανομίας ΗΔΗ διενεργείται" (είχε πει ο Χριστός)...!!!
Ε, σήμερα πλέον είναι έτοιμο το σκηνικό για τον Αντίχριστο (όπως διαφαίνονται τα πράγματα).

Προσωπικά σας συμβουλεύω να αφήσετε τα "ερπετοειδή" και να προσγειωθείτε στα "ανθρώπινα" πράγματα (αυτά που ξέρουμε).

Οκ, μπορεί η αποκωδικοποίηση του DNA να έχει ήδη γίνει και οι επιστήμονες να έχουν φτιάξει πράγματα (ή όντα) που δεν γνωρίζουμε (πχ. υπέρτατους στρατιώτες ή τίποτα "ζώα" που να τρώνε ανθρώπους κλπ - ποιός ξέρει) ή τίποτα Cyborgs και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.
Μην εκπλαγούμε αν τύχει και δούμε κανα τέτοιο...!!!

phpBB [video]


phpBB [video]


Kuratas...!!!!
phpBB [video]


Κρατηθείτε γερά από την ορθοδοξία και όσα λέει η ορθοδοξία και αφήστε τις εξηγήσεις με βάση την "λογική".
Θα δούμε πράγματα που αν δεν είμαστε "γραπωμένοι" από τον Χριστό θα έχουμε μεγάλες πιθανότητες να ΠΛΑΝΗΘΟΥΜΕ (και πλανήσει ακόμα και τους εκλεκτούς)...!!!
Το έχω ξαναπεί και το ξαναλέω--> "Μα καλά τόσο βόδια θα είναι αυτοί οι εκλεκτοί που θα "πλανηθούνε" ακόμα και αυτοί?" (όχι δεν θα είναι "βόδια" αλλά θα είναι δύσκολες και πλάνες οι εποχές....θα κατεβάζει ακόμα και φωτιά από τον ουρανό--> Δηλαδή φανταστείτε τώρα εμείς που έχουμε δεί και βίντεο με το πως γίνονται τα μαγικά κόλπα και που ξέρουμε και οτι υπάρχουν Special Effects κλπ και Laser και Ολογράμματα και λοιπά....οτι θα γίνουν πράγματα που θα "θαυμάσουμε" και που ίσως "πλανηθούμε"...!!!!)

Προσοχή λοιπόν...!!!
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

13
Η πιθανότητα να κοινωνήσει και να εξομολογηθεί ο Ροκφέλερ για παράδειγμα, ώστε να πάει στον παράδεισο, μου φαίνεται μικρότερη απ΄την πιθανότητα να είναι ...σαύρα.
Άλλος κρίνει. Παράδεισος υπάρχει. Εξομολόγιση υπάρχει. Όλα τα αμαρτήματα συγχωρούνται πλην της βλασφημίας του Αγίου Πνεύματος. Δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τα αμαρτήματα του κ. Ροκφέλερ.

Μη μου πεις ότι δεν έχεις ακούσει για το θρύλο των γαλαζοαίματων, ή ότι δε σου έχει περάσει από το μυαλό η πιθανότητα κάποιοι πανίσχυροι της παγκόσμιας ελίτ να είναι κάτι "άλλο" και όχι φυσιολογικοί άνθρωποι. (Δε χρειάζεται να είναι εξωγήϊνοι, θα μπορούσαν να είναι δαιμονισμένοι π.χ. -πάντως όχι νορμάλ).
Έχω ακούσει πολλούς μύθους. Αισώπου, Οι άθλοι του Ηρακλή, Έσω Γη, εξωγήινοι κ.α.
Δε πιστεύω να δείχνεις ιδιαίτερη ευθιξία όταν αναφερόμαστε σε βασιλιάδες, ε;
Κανένα πρόβλημα. Δεν τρέφω ελπίδες σε κανένα ανθρώπινο πολίτευμα. Βλέπω από τον εαυτό μου, ότι λίγη εξουσία να μου δώσεις, πόσο άσχημα μπορώ να την εκμεταλευτώ. Πλέον πιστεύω στο εξής (αν το καταλαβαίνω σωστά).
«Ημών γαρ το πολίτευμα εν ουρανοίς υπάρχει, εξ ου και σωτήρα απεκδεχόμεθα Κύριον Ιησούν Χριστόν» (Φιλιππισίους γ', 20).

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

14
eyrinos έγραψε: Άλλος κρίνει. Παράδεισος υπάρχει. Εξομολόγιση υπάρχει. Όλα τα αμαρτήματα συγχωρούνται πλην της βλασφημίας του Αγίου Πνεύματος. Δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τα αμαρτήματα του κ. Ροκφέλερ.


Δε λέω ότι γνωρίζουμε όλα τα αμαρτήματα του Ροκφέλερ ή του Ρόθτσιλντ ή οποιουδήποτε άλλου.
Αν σου πω όμως ότι τους θεωρώ αδελφούς συνανθρώπους μου, όπως είναι όλοι οι άνθρωποι, θα είμαι υποκριτής και ψεύτης. Πιστεύω ότι αυτοί και οι όμοιοι τους ανήκουν στην κατηγορία των εχθρών της ανθρωπότητας.Μακάρι να μετανοήσουν (χλωμό το βλέπω),αλλά άλλο αυτό.
Δηλαδή τι προτείνεις, να μη λέμε τίποτα για κανέναν; Και πως θα ξέρουμε τι μας γίνεται;
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

15
Δηλαδή τι προτείνεις, να μη λέμε τίποτα για κανέναν; Και πως θα ξέρουμε τι μας γίνεται;
Κοίταξε... Μακάρι να μπορούσαμε. Δε γνωρίζω αν αυτό είναι το σωστό. Αλλά, να κατηγορείται κανείς ότι ενδεχομένως να είναι και μεταλαγμένος από την κακία του, ή Σαυροειδές κτλ μου φαίνεται πολύ βαρύ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μυστικές Εταιρείες-Λέσχες-Στοές”