Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

1
Εικόνα
Η νοσοκόμα που υποβοηθά την Ελισάβετ να εξέλθει του νοσοκομείου γιατί φοράει απροκάλυπτα Μασονική αγκράφα στη ζώνη της και πεντάλφα; Μήπως λανσάρει νέα μόδα;
http://anoixti-matia.blogspot.gr Αναρτήθηκε από (C) Hellas XG 2013
Εικόνα
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

3
Προσωπικά διαφωνώ με τα ερπετοειδή.
Και γιατι να μην είναι σκοτισμένοι άνθρωποι που έχουν πουλήσει τις ψυχές τους για εξουσία και χρήμα στον εξω απο εδω;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

4
Οι συγκεκριμένες βασιλικές φατρίες δεν είναι...νεόπλουτοι που προσχώρησαν στον έξω από δω για εξουσία και χρήμα. Πάει πολύ μακρυά αυτή η βαλίτσα. Είναι τα όργανά του επί γης προ αμνημονεύτων χρόνων. Εμένα μου φαίνεται αρκετά πιθανό να έχουν "κάτι από Βελζεβούλη" στην ψυχοσωματική υπόστασή τους. Να έχουν δηλαδή κάποια από τα "προνόμια" της απόλυτης ταύτισης με το κακό. (μεταμόρφωση π.χ.). Αυτά βέβαια είναι πιθανότητες , δεν αποδεικνύονται εύκολα, ούτε καν φαντάζουν ως πιθανά στον κοινό ανθρώπινο νου.

Προσωπικά αφήνω ανοιχτά τέτοια ενδεχόμενα στο πίσω μέρος του μυαλού μου, χωρίς βέβαια να είμαι πεπεισμένος και απόλυτος. Για το μόνο που είμαι πεπεισμένος και απόλυτος είναι ότι στο Σύμπαν που ζούμε πολλά πράγματα δεν γνωρίζουμε πως λειτουργούν και γι αυτό ό,τι ξεπερνάει την ανθρώπινη λογική το αποδίδουμε στη φαντασία. Όμως το Σύμπαν δεν διέπεται με κανόνες ανθρώπινης λογικής, και είναι πάρα πολλές οι περιπτώσεις όπου η πραγματικότητα (του Σύμπαντος) ξεπερνάει την (ανθρώπινη) φαντασία. Οπότε γιατί όχι να ισχύει ο μύθος των ερπετοειδών, εξάλλου ενδείξεις και στοιχεία που να υποστηρίζουν αυτή την πιθανότητα υπάρχουν άπλετα, σε όλους τους λαούς του κόσμου και σε όλες τις εποχές.

Άλλωστε , για να σκεφτούμε και λίγο "λογικά", όπου υπάρχει καπνός, δε λέμε ότι υπάρχει και φωτιά;
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

5
Ο Θεός δημιούργησε:

1) Αγγέλους
2) Ανθρώπους
3) Φυτά και Ζώα
4) Το Σύμπαν (γενικότερα)

Κάποιοι άγγελοι "πέσανε" και γίνανε "Δαίμονες". Άρα έχουμε

1) Αγγέλους
2) Ανθρώπους
3) Φυτά και Ζώα
4) Το Σύμπαν (γενικότερα)
5) Δαίμονες

Οι ασώματοι δαίμονες μπορούν να "μετασχηματίζονται" σε ο,τι θέλουν (και οι άγγελοι μπορούν - απλά οι άγγελοι παίρνουν εντολές από τον Θεό και εκτελούν το θέλημά του - "Αγγελιοφόροι").

Νομίζω οτι η πιο σωστά (βάση ορθοδοξίας) προσέγγιση θα μπορούσε να είναι η παραπάνω.

Την σήμερον ημέρα (εποχή αντιχρίστου κλπ) οι καιροί είναι "πονηροί" και η "δαιμονική επιρροή" είναι μεγάλη.

Προσέξτε μην τα πολύ-ψάχνετε τα πράγματα ως προς την "λογική τους επεξήγηση" διότι ίσως οδηγηθείτε σε πλάνες (μέσω των δαιμόνων που θέλουν το κακό των ανθρώπων).
Δηλαδή μην προσπαθείτε για το κάθε τι να έχετε "λογική εξήγηση"...

Να θυμάστε οτι "κάτι θα γίνει" και αυτοί το ξέρουν (ή κάτι "σχεδιάζουν" να γίνει) και θα αναγκαστούνε όλοι οι άνθρωποι να προσκυνήσουν τον αντίχριστο
(φυσική καταστροφή? Επίθεση από "εξωγήινους"? Ποιός ξέρει...!!!)

Δηλαδή αν αρχίσουν πχ. να πέφτουν μετεωρίτες (όπως στην Ρωσία - αλλά σε όλο τον κόσμο να γίνεται χαμός και να πεθαίνει κόσμος) και ο αντίχριστος πει "ελάτε στα καταφύγια που έχουμε φτιάξει" να σωθείτε και μετά ξαναβγαίνουμε στην επιφάνεια, μόνο που επειδή δεν χωράμε πολλοί θα πρέπει να έχετε το τσιπάκι (οι κάρτες χάνονται) για να υπάρχει έλεγχος, νομίζετε οτι η ανθρωπότητα θα "κάτσει" να τους έρθουν οι μετεωρίτες στο κεφάλι?
Πόσοι νομίζετε οτι θα έχουν τόσο δυνατή πίστη και "θα εμπιστευτούν το Θεό" να τους σώσει?
Πάνω στον πανικό όλοι θα πούνε "κίνδυνος, να σωθούμε"...!!!
Που είναι (αν γίνει πχ. ένα τέτοιο σενάριο) τα μαχαίρια, τα βιβλία επιβίωσης, τα αποθέματα τροφής, και λοιπά? Εδώ μιλάμε οτι θα σου έρχεται μετεωρίτης στο κεφάλι (και στις κονσέρβες που θα έχουν φυλαγμένες).
Είδατε πχ. "τι κρατήρα" άνοιξε ο μετεωρίτης στην ρωσία.

Και θυμηθείτε επίσης και την Καινή Διαθήκη.
Τον Ιησού Χριστό τον είπαν οι δαίμονες "θα σε κάνουμε βασιλιά αν μας προσκυνήσεις" (βλέπε πειρασμοί του Ιησού). Δεν τον είπαν "θα σου αλλάξουμε το αίμα να γίνει γαλάζιο και θα σε κάνουμε ερπετοειδή/βασιλιά"...!!!

Το οτι μπορεί να υπήρχαν άνθρωποι μεγάλων διαστάσεων (γίγαντες) δεν σημαίνει οτι δεν ήταν άνθρωποι. (και σήμερα υπάρχουν διαφορετικού "μεγέθους" άνθρωποι --> Γίγαντες και νάνοι. Τι μας πειράζει να ήταν δηλαδή ακόμη πιο τεράστιοι κάποιοι στο παρελθόν? (εννοώ οτι αν πχ. υπήρξαν γίγαντες, αυτό δεν δικαιολογεί και την ύπαρξη "ερπετοειδών" - αν και υπάρχει αναφορά μέσα διάβασα για κάποια "βλεδυρά έθνη βρωμερα κλπ").

Υστερόγραφο: Προσέξτε--> Η "Φαντασία" είναι ένα από τα δυσκολότερα αμαρτήματα προς εξάλειψη/διόρθωση (μετά την "περηφάνεια / Εγωισμό").

(υπόψιν, φαντασία είναι πχ. συμπεριφορά (σκέψεις) όπως στο ανέκδοτο με το "φτυάρι" με τον Κωστίκα και τον Γιωρίκα που ξεκίνησε ο Κωστίκας να πάει να ζητήσει ένα φτυάρι από το σπίτι του Γιωρίκα και στο δρόμο έπλαθε "σενάρια" με το μυαλό του --> Και αν ο Γιωρίκας κοιμαται και εγώ τον ξυπνήσω και μετά νευριάσει και με αρχίσει να με βρίζει κλπ.....κλπ...κλπ και αν λείπει...και αν ...και αν......!!!! Και το ανεκδοτο τελειώνει με τον Κωστίκα να χτυπάει το κουδούνι του Γιωρίκα και να του λέει μόλις ανοίξει ο Γιωρίκας χαρούμενος την πόρτα--> "Ρε δεν μας παρατάς εσύ και το ΦΤΥΑΡΙ σου...?"

χεχε :-)
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

6
Με μπέρδεψες φίλε...Τελικά τι γνώμη έχεις για τους ερπετοειδείς;
1) Υπήρχαν-Υπάρχουν
2) Δεν υπήρχαν-Δεν υπάρχουν
3) Μπορεί και να υπήρχαν - Μπορεί και να υπάρχουν.

Εγώ είμαι στο 3. Εσύ;
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

7
Δεν πιστεύω οτι υπάρχουν,τουλάχιστον όπως τα λένε,ως εξωγηινες οντότητες δηλαδη που μεταμορφώνονται σε ανθρώπους με σάρκα και οστά και μας ελέγχουν ή ως νεφελίμ(απο την συνεύρεση ανθρώπων- δαιμόνων!!!!)
Εδω ο Χριστός είπε οτι είναι ο εξωαποδω είναι ο άρχων του κόσμου τούτου και εμεις ψάχνουμε τους άρχοντες σε ερπετοειδή!
Φυσικά μπορεί να είναι δαιμονισμένοι ή υποχείρια δαιμόνων και μπορεί να είναι οικογενειακό απο αιώνες,αφού μπορούν να τους μυούν και αφού παντρευονταν μεταξύ τους.
Αμα ψάξεις τις βασιλικές οικογένειες είναι όλες συνδεδεμένες.

Omg <σχετικά με αυτά που είπες δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι τέτοιο,υπάρχει κάτι ποιο εύκολο!
Πάρε παράδειγμα την πατρίδα μας ή και παγκόσμια αν θες,αν εμφανιστεί κάποιος σωτήρας με πράξεις οι περισσότεροι δεν θα τρέξουν απο πίσω;
Και αν μετα ο σωτήρας πει,για να έχετε αυτά και να μην γυρίσουμε πάλι πίσω στην χρεοκοπία,στην πείνα κ.τ.λ. βάλτε το σφράγισμα για να υπάρχει έλεγχος δεν θα το βάλουν οι πολλοί;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

8
Με κάλυψε η Dominique.

Αυτό που προσπαθω να πω είναι οτι καλό είναι επειδή οι
εποχές είναι "πλάνες" (και πλανήσει εί δυνατόν ακόμη και
τους εκλεκτούς), καλό είναι να είμαστε Sticked στην
Ορθοδοξία και στα "προσγειωμένα" (πχ. ο θεός έκανε
απλώς θαύματα. Ο Θεός έκανε αγγέλους και ανθρώπους
και ζώα κλπ που ανέφερα). Ο Χριστός, δεν πετούσε
"hadouken" όπως
ο Ryu και ο Ken (βλέπε "Street Fighter") και λοιπά "κόλπα"
όταν έκανε τα θαύματα. (Νομίζω το πιο "εντυπωσιακό" (από άποψη "Special Effects") ήταν που έφτυσε στην
παλάμη του με το χώμα και το έτριψε στα μάτια του
τυφλού..!!! Και ΔΕΝ το παρουσιάζω έτσι για να "θίξω τον Χριστό" αλλά για να δείξω τα "σχετικά με φαντασία"
χαζά που όλοι μας λίγο-πολύ κουβαλάμε μέσα μας)
Μας εμποτίζουν το μυαλό μας (μας "μπήγουν ιδέες" κλπ
στο μυαλό μας) και την "φαντασία" μας οι
"ταινίες" κλπ (ξέρουν αυτοί τι κάνουν).

Εικόνα
Εικόνα
http://virtualborderland.files.wordpres ... image1.jpg


Απλά θέλει "προσοχή". Χαλιναγωγείστε την "φαντασία" και τιθασεύστε την.

(κάπως έτσι το εννούσα, αλλά με κάλυψε η Dominique που
το είπε με πιο απλά και κατανοητά λόγια)

:-)

Ο Σωτήρας Dominique (Συμφωνώ) θα μπορούσε να "μας
σώσει" από οτιδήποτε (προσγειωμένο και μη).

Απλώς κρίνω οτι είναι πολύ πιθανό να γίνει κάτι
"καταστροφολογικό" (έστω και ένας παγκόσμιος πόλεμος
WW3 με αμέτρητους νεκρούς ή μια "εισβολή εξωγήινων" ή
μια "νέα ανακάλυψη" ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο) "για να
χρειαστούμε σωτήρα" και για να "ζητήσουμε σωτηρία"...!!!

(μάλλον θα έχει να κάνει και με την "πείνα" η σωτηρία μας
νομίζω)

(θα το μάθουμε σύντομα - δεν πιστεύω να αργήσει και
πολύ ακόμα. Μέσα στην δεκαετία (βαριά) το κόβω
προσωπικά οτι θα γίνουν όλα αυτά - θα δείξει βέβαια,
κανείς δεν ξέρει)
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Η Μασονική σατανική ζώνη της νοσοκόμας της βασίλισσας.

9
Πολλά θέματα μαζί ανοίξατε βρε παιδιά. Τέλος πάντων, εγώ αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αφήνω ανοιχτό ένα ενδεχόμενο στην πιθανότητα να υπάρχουν άνθρωποι που δεν είναι...άνθρωποι. Δηλαδή όταν κάθομαι και σκέφτομαι το μέγεθος της κακίας και της διαστροφής που κουβαλάνε οι εν λόγω οικογένειες και φατρίες που κάνουν κουμάντο αυτή τη στιγμή στον πλανήτη, αδυνατώ να πιστέψω ότι προέρχονται από ανθρώπινα πλάσματα. Τόση κακία πια; Δε νομίζω ότι ο Θεός έφτιαξε έτσι τον άνθρωπο, εννοώ με τέτοια ροπή προς το κακό.

Θεωρώ πιο πιθανό αυτού του είδους οι "άνθρωποι" να είναι κάτι άλλο, μεταλλαγμένο αν θέλετε είδος. Δε λέω για εξωγήϊνους και τέτοια. Απλά λέω ότι οι "άνθρωποι" αυτοί έχουν υποστεί κάποιες μεταβολές σε σχέση με τους κοινούς ανθρώπους, ανάλογες αυτών που υπέστησαν οι εκπεσόντες άγγελοι σε σχέση με τους άλλους αγγέλους. (Σκεφτείτε το λίγο αυτό).

Είναι άλλη ράτσα, πως να το κάνουμε, δεν συγκρίνεται τώρα η Ελισάβετ με τη γιαγιούλα του χωριού! Κι εφόσων μιλάμε για γιεννιές γενεών που πάνε πολύ πίσω στο παρελθόν, η μετάλλαξη αυτή μπορεί να έχει εξελιχτεί σε πολύ μεγάλο βαθμό, και τα μυστικά τους να είναι πραγματικά βγαλμένα από παραμύθια με δράκους...ή αν θέλετε τα παραμύθια με δράκους να είναι βγαλμένα από τα μυστικά τους!Και δεν είναι φαντασία αγαπητέ omg, άλλο μύθος κι άλλο φαντασία.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μυστικές Εταιρείες-Λέσχες-Στοές”

cron