Νικόλαος Λάος , Illuminati και τα βίντεο περι γεωπολιτικής

1
Mπορεί ένας Χριστιανός Ορθόδοξος,γνωρίζοντας στο τι πιστεύουν οι Ιλλουμινάτι και πόσο αντίθετοι είναι στον Χριστιανισμό,να παρακολουθεί βιντεο γεωπολιτικής του προέδρου των Ιλλουμινάτι;

Μπορεί να εμπιστεύεται ως αληθή αυτά που αναφέρονται;

Ο κύριος διαμόρφωσε τεκτονικά τυπικά ,όπως λεέι ο ίδιος συμβατά με την Ορθόδοξη εκκλησία!!!
Βάσει των σχετικών ερευνών μου και σε συνεργασία με τον Μητροπολίτη Μεξικού και Πάσης Λαατινικής Αμερικής της Ουκρανικής Ορθόδοξης Εκκλησίας κ.κ. Daniel (de Jesús Ruiz Flores), συντόνισα, αρκετά έτη πριν, μια βαθιά επιχείρηση για την αναδιοργάνωση του Τεκτονισμού γενικά και του ουσιωδώς αποδομημένου τάγματος των Βαυαρών Illuminati ειδικότερα, με σκοπό αφενός αυτοί οι οργανισμοί να λειτουργήσουν στην υπηρεσία της Χριστιανικής Πίστης, όπως ξεκίνησαν στην αυθεντική, πρωτογενή εκδοχή τους, αφετέρου να υπηρετήσουν ειλικρινά την πνευματική απελευθέρωση του ανθρώπου από κάθε τυραννία.

Σε αυτό το πλαίσιο, με τη βοήθεια των συνεργατών μου και με όργανο το αναδιοργανωμένο Τάγμα των Illuminati (της Βαυαρίας), αφενός αποτρέψαμε τη διείσδυση και ανάπτυξη εσωτεριστικών και άλλων αδελφοτήτων μη συμβατών με την Ορθόδοξη Χριστιανική Εκκλησία, αφετέρου διαμορφώσαμε τυπικά τεκτονικών εργασιών συμβατά με την Ορθόδοξη Χριστιανική Εκκλησία και Δογματική. Μετά από την προαναφερθείσα βαθιά επιχείρηση ανασυγκρότησης αυτών των οργανισμών, εγώ προσωπικώς, ουδεμία περαιτέρω διοικητική ή άλλη θέση κατέχω σε αυτούς τους οργανισμούς, φρονώντας ότι έχω ολοκληρώσει την αποστολή μου στον χώρο του Τεκτονισμού και του συστήματος των Βαυαρών Illuminati.
Και μόνο η συμμετοχή στους ιλλουμινάτι είναι ασύμβατη με την Ορθόδοξη εκκλησία!

Ο ισόβιος διεθνής πρόεδρος της Τεκτονικής Εταιρείας των Ιλουμινάτι είναι Ελληνας, με καταγωγή από την Αθήνα, χριστιανός στο θρήσκευμα που εκκλησιάζεται συχνά, νέος στην ηλικία, μόλις τριάντα πέντε ετών, με πολλές διακρίσεις και πλούσιο συγγραφικό έργο και έχει πετύχει να κερδίσει την εμπιστοσύνη και τον σεβασμό όλων των ιλουμινάτι, των απανταχού πεφωτισμένων δηλαδή, ανεξαρτήτως βαθμού, φύλου και ηλικίας.Ο Νικόλαος Λάος τον Αύγουστο του 2008 εξελέγη παμψηφεί από το 12μελές συμβούλιο των μεγάλων αξιωματικών ισόβιος πρόεδρος «ενός παγκόσμιου οργανισμού που ανοίγει τις πύλες του σε άνδρες και γυναίκες που ζητούν να ασχοληθούν με τη μελέτη και την άσκηση του ιλουμινατικού ελευθεροτεκτονισμού σε συνάφεια με τα μεγάλα, φιλοσοφικά, επιστημονικά και πολιτικά προβλήματα», όπως ο ίδιος δηλώνει σε συνέντευξη που παραχώρησε στην «Espresso της Κυριακής», την πρώτη του σε ημερήσιο Τύπο, διευκρινίζοντας πως η εταιρεία δεν είναι θρησκευτικό ίδρυμα και είναι συνέχεια της βαυαρικής ιλουμινατικής εταιρείας.
Και εκκλησιάζεται και συχνά!!!

Στη ερώτησή μας ότι οι μασόνοι μάλλον δεν έχουν καμία σχέση με τον χριστιανισμό και την Εκκλησία, απαντά:

[Ο Νικόλαος Λάος (αριστερά) φέροντας τα διάσημά του ως ιππότης του Αγίου Λαζάρου και ο βαρόνος von Sydow von Hoff (δεξιά), μέγας καγκελάριος του οσπιταλιερικού τάγματος του Αγίου Λαζάρου και βοηθός μέγας γραμματέας της Μεγάλης Στοάς του Σήματος της Αγγλίας.]
Εικόνα

«Αυτό που λέγεται για τους μασόνους λέγεται γιατί πιθανόν να έχουν υπ’ όψιν τους την ελληνική μασονία ή άλλους μασόνους. Στην Αγγλία, όπου εγώ συμμετέχω επίσης και στον τεκτονισμό, όλες οι μεγάλες περιφερειακές στοές του τεκτονισμού μία φορά τον μήνα οργανώνουν ακόμη και ομαδικό εκκλησιασμό, όπου πηγαίνουν εν στολή πλήρη και με τα λάβαρά τους μέσα στην αγγλικανική εκκλησία την Κυριακή (σ.σ. να σημειωθεί ότι η Αγγλικανική Εκκλησία δείχνει ανοχή στον τεκτονισμό ή και τον αποδέχεται, κάτι που δεν συμβαίνει με την Καθολική και την Ορθόδοξη Εκκλησία). Δηλαδή, σκέπτεστε να κάνετε το ίδιο και στην Ελλάδα, τον ρωτάμε.

«Εμείς στην πλειονότητά μας εκκλησιαζόμαστε ατομικά, θεωρούμε μεγάλο αριθμό των μελών μας μέλη του χριστιανικού κόσμου και από εκεί και πέρα πιστεύω ότι υπάρχει στην Ελλάδα μια μεγάλη προκατάληψη και από την πλευρά της Εκκλησίας και από την πλευρά όμως πολλών τεκτόνων, οι οποίοι δυστυχώς εν Ελλάδι έχουν εγγράψει την τεκτονική κουλτούρα με διαφορετικό τρόπο από ό,τι την έχω μάθει εγώ» μας απάντησε ο κ. Λάος.
Η Τεκτονική Εταιρεία των Ιλουμινάτι δεν έχει σχέση με τον εωσφορισμό και τον σατανισμό. Αυτό δηλώνει κατηγορηματικά ο κ. Λάος και διαθέτει ιστορικά στοιχεία που το αποδεικνύουν. Ακόμη, σε ερώτησή μας σε ποιον Θεό αναφέρονται, ποιον Θεό επικαλούνται οι μασόνοι ιλουμινάτι μας απαντά:

«Στον Θεό ως την πηγή που δίνει νόημα στην ύπαρξη. Την πηγή του νοήματος του κόσμου. Σε πρώτη φάση αναφερόμαστε σε ένα υπέρτατο ον, αλλά στη συνέχεια, επειδή ασχολούμαστε κυρίως με το πνευματικό υπόβαθρο του ευρωπαϊκού πολιτισμού, ασχολούμαστε μεθοδικά με τον Χριστιανισμό όπως τον γνωρίζουμε μέσα από τις επίσημες χριστιανικές Εκκλησίες, διότι ο Χριστιανισμός είναι αυτός που βρίσκεται στο υπόβαθρο του ευρωπαϊκού ανθρωποτύπου».



Μόνο που δεν μας λέει ποιος είναι το Υπερτατό ον;
Αν ήταν όντως Χριστιανός θα μιλούσε για Αγία Τριάδα,οχι υπέρτατο ον..
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Νικόλαος Λάος , Illuminati και τα βίντεο περι γεωπολιτικής

3
Ναι,να μην τον προωθεί κιόλας ομως.
Και εντέλλει,ο εχθρός δεν θα πει τα κρυφά σχέδια του απο τα βίντεο.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Νικόλαος Λάος , Illuminati και τα βίντεο περι γεωπολιτικής

4
dominique έγραψε:Ναι,να μην τον προωθεί κιόλας ομως.
Και εντέλλει,ο εχθρός δεν θα πει τα κρυφά σχέδια του απο τα βίντεο.
Ο διάβολος ειναι διαβολεύς! Σού δίνει 99 αλήθειες γιά να σου περάσει το ΕΝΑ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΨΕΜΑ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μυστικές Εταιρείες-Λέσχες-Στοές”