Βρώσιμα RFID τσιπάκια;

1
Βρώσιμα RFID τσιπάκια;




σχόλιο ID-ont: Όταν τεθούν σε μαζική παραγωγή όλα όσα δημιουργούνται στα Πανεπιστήμια σήμερα, δεν θα υπάρχει ούτε ΜΙΑ δραστηριότητα της ανθρώπινης ζωής που να μην καταγράφεται σε κάποιον Ηλεκτρονικό Υπολογιστή.

Την εφαρμογή που θα δείτε στο κατωτέρω video, την δημιούργησε ο Hannes Harms, φοιτητής βιομηχανικού σχεδίου στο Royal College of Art του Λονδίνου.

Με αυτά όμως τα συστήματα η πραγματικότητα ξεπερνάει και την πιο εφιαλτική φαντασία: Βρώσιμα RFID τσιπάκια. Είναι ποτέ δυνατόν; Κι όμως είναι. Και με ποιό πρόσχημα; Μα φυσικά κι εδώ την εξυπηρέτηση και την προστασία μας. Τα πάντα η τεχνολογία τα φτιάχνει για το καλό μας!

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO:


phpBB [video]




id-ont.blogspot.com
engadget.com
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Βρώσιμα RFID τσιπάκια;

2
NUNTRISMART : Επανάσταση στην διαχείριση της διατροφής......

Δεν ξέρω για εσάς,αλλά εγώ θέλω να έχω ληγμένο
γάλα στο ψυγείο και ας μην το πίνω.
Αφού θα έχουμε παντού τσιπάκια "για το καλό μας πάντα"
ας βάλουμε και ένα στο χεράκι μας, για διευκόλυνσή μας πάντα.
Ωραία τα σχέδια τους,αλλά δεν θα τα προλάβουμε.
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...

Re: Βρώσιμα RFID τσιπάκια;

3
Πως το έλεγε εκείνο το βιβλίο; Είμαστε ότι τρώμε αλλά και στην μαγεία η τροφή δεν έχει ρόλο αφου συμφωνα με αυτήν αυτό που τρώμε είμαστε ! ( ρε και οι οικολόγοι το ίδιο δε λένε! ) Ρε λές να θέλουν γιαυτό, παντως κάλο πόστ γιατί νομίζω πως το έχετε ήδη φαει...
Ο στόχος τους Σάντσο είναι να μας βάλλουν διχόνοια έτσι θα μας πάρουν το άλογο!!

Re: Βρώσιμα RFID τσιπάκια;

4
Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι κι εμείς τσιπάκια ! :541
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “MicroChip- rfid Το Χάραγμα της Νέας Εποχής?”