Re: Άτια ανα τους αιώνες

10
Φιλούμενος έγραψε:
dr ex έγραψε:ΟΠΑ ΦΙΛΛΟΥΜΕΝΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΤΑΥΤΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΜΕ ΑΤΙΑ
Φίλε μου,οι πίνακες μιλάνε απο μόνοι τους και εκείνη την εποχή προφανώς ήταν στην μόδα να ζωγραφίζουν τα πάντα με ιπτάμενα αντικέιμενα,ούτε εγω συμφωνώ οτι υπάρχει κάποια σχέση μεταξύ του Χριστού και των ούφο.Απο την άλλη κάλιστα μπορεί κάποιοια να προσπαθούν να μας περάσουν μυνήματα μέσω της εικόνας.


Χριστός και ufo έχουν σχέση μεταξυ τους.

Τα ufo είναι ο διάβολος καμουφλαρισμένος!!!


Αν δεν ισχύει αυτή η περίπτωση(που κατά την γνώμη μου ισχύει),τότε είναι αρχαία υπερτεχνολόγια την οποία την βρήκαν αμερικανοι-ρώσοι-κινεζοι κτλ και την ξαναεφαρμόζουν!!!

Αρα δεν μιλάμε για ζωή εκτός γης.....
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Άτια ανα τους αιώνες

12
Εκτος αν εννοει ο εμμαν παραλληλισμό για το ουφο και τον διαβολο,δεν ηθελαν να τον ζωγραφισουν και έκαναν τα ουφο σαν παρομοίωση,αυτό εννοεις?
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Άτια ανα τους αιώνες

13
ΡΕ ΕΜΜΑΝ ΑΥΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΥΡΑΝΤΙΟΙ ΟΙ ΑΙΡΕΣΗ ΤΩΝ ΑΤΙΑ ΞΕΚΟΛΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΟ ΤΑ ΘΕΙΚΟ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΠΤΥΧΘΗΚΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΑΚΡΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΦΥΤΡΩΣΕ ΣΑΝ ΤΙΝ ΠΑΤΑΤΑ ΤΟΥ ΓΚΕΛΕΡ ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΠΑΣ ΕΣΥ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΟΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΛΕΥΚΟ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΔΙΑΒΟΛΟ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΑΣΤΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΟΣΜΟΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΤΗΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΜΕ ΤΙ ΓΝΩΣΗ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΕΣΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΒΟΥΚΑΚΙ ΤΗΣ ΓΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΗ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΝΑ ΟΥΦΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΙ ΠΕΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ Ο ΕΤ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ ΜΕΤΑ :D
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Άτια ανα τους αιώνες

14
dominique έγραψε:Εκτος αν εννοει ο εμμαν παραλληλισμό για το ουφο και τον διαβολο,δεν ηθελαν να τον ζωγραφισουν και έκαναν τα ουφο σαν παρομοίωση,αυτό εννοεις?
ΛΟΙΠΟΝ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑ Η ΕΞΩΓΗΝΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ STAR WAR ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΖΗΜΙΑ ΒΛΕΠΩ :cooll
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Άτια ανα τους αιώνες

15
Ariadni έγραψε:
Τα ufo είναι ο διάβολος καμουφλαρισμένος!!!
Προβλεπω αντιδρασεις. :cooll
ΤΟ ΨΩΜΟΤΥΡΙ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΜΑΝ :cooll
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Άτια ανα τους αιώνες

16
ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΒΡΕΦΟΥΣ ΕΜΜΑΝ

Θεϊκό σημείο. Στον πίνακα του Μαϊνάρντι, του 15ου αιώνα, υπάρχει μια λεπτομέρεια που μοιάζει με UFO. Η μεγέθυνση έδειξε ότι πρόκειται για ένα φωτεινό σύννεφο. (Πηγή: Περιοδικό Focus, τεύχος 40, Μάρτιος 2004, Ρούλα Λουκοπούλου, άρθρο Εξωγήινοι στο Κάδρο, σελ. 32)
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Άτια ανα τους αιώνες

17
dr ex έγραψε:
dominique έγραψε:Εκτος αν εννοει ο εμμαν παραλληλισμό για το ουφο και τον διαβολο,δεν ηθελαν να τον ζωγραφισουν και έκαναν τα ουφο σαν παρομοίωση,αυτό εννοεις?
ΛΟΙΠΟΝ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑ Η ΕΞΩΓΗΝΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ STAR WAR ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΖΗΜΙΑ ΒΛΕΠΩ :cooll
φυσικα ειναι πνευμα,αλλιως θελουν να μας το περασουν καποιοι.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Άτια ανα τους αιώνες

18
Και τότε θέλει φανή το σημείον του Υιού του ανθρώπου εν τω ουρανώ
και τότε θέλουσι θρηνήσει πάσαι αι φυλαί της γής,
και θέλουσιν ιδεί τον Υιόν του ανθρώπου ερχόμενον επί των νεφελών του ουρανού
μετά δυνάμεως και δόξης πολλής!!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωγήινοι - ATIA - UFO”