Άτια ανα τους αιώνες

1
Διάφορες ερμηνείες έχουν δοθεί μέχρι σήμερα στο φαινόμενο των UFO. Όσοι υπερασπίζουν την εξωγήινη προέλευση των αντικειμένων αυτών έχουν τις δικές τους απόψεις. Όσοι στέκουν στο αντίθετο στρατόπεδο -εκτός από τις γνωστές εξηγήσεις περί μετεωρολογικών φαινομένων, θραυσμάτων δορυφόρων ή αεροσκαφών, διαττόντων αστέρων κ.λπ. υποστηρίζουν ότι αυτά τα φαινόμενα παρατηρήθηκαν κυρίως στην τεχνολογικά εξελιγμένη εποχή μας και άρα οφείλονται ακριβώς στην επίδραση αυτής της τεχνολογικής εξέλιξης στη φαντασία των ανθρώπων.

Εδώ θα παρουσιάσουμε μία ακόμη φορά παραστάσεις από εικόνες παλαιότερων αιώνων (άρα πριν από την τεχνολογική εποχή μας) από διάφορα σημεία της γης. οι οποίες απεικονίζουν με διάφορους τρόπους Άγνωστης Ταυτότητας Ιπτάμενα Αντικείμενα. Πράγμα βέβαια που συνηγορεί στο ότι το φαινόμενο των UFO είναι διαχρονικό και παγκόσμιο.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: Άτια ανα τους αιώνες

2
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Η έρευνα δημοσιεύθηκε σε παλαιότερη έκδοση του περιοδικού "Τρίτο Μάτι".

ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: Άτια ανα τους αιώνες

4
Εξ ή τα αποδέχεσαι όπως σου τα πασαρουν ή δεν τα αποδέχεσαι.

Αλλιως ψάχνεις να βρεις τι κρύβεται απο πίσω ή τι μπορει να συνδέει τα ufo με τον Χριστό. :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Άτια ανα τους αιώνες

5
ΔΕΧΟΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΦΤΙΚΕ ΤΗΝ ΓΗ ΑΡΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΒΑΤΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑ ΘΕΛΕΙ ΣΚΑΦΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΒΑΤΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟΥ ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ ΥΛΗΣ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΣΚΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΑ. ΝΤΟΜΙΝΙΚ ΔΕΧΟΜΕ ΟΤΙ ΨΑΧΝΩ ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ .ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗΣ ΑΤΙΑ ΣΕ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ Η ΓΛΥΠΤΑ ΟΜΩΣ Η ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΕΣ Η ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ ΑΙΩΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΥΤΕΧΝΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΑΤΗΣ ΝΑ ΤΑ ΕΚΛΑΒΕΙ ΩΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΗ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΑΠΩΝΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΘΙΒΕΤΙΑΝΟ ΟΙ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗ ΟΧΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΕΞΩΓΗΝΟΥΣ


Η υπόθεση των αρχαίων πιλότων, είναι κάτι που έχει γίνει γνωστό προς το κοινό από την δεκαετία του εβδομήντα και μετά. Οι λάτρεις των UFO θεωρούν δεδομένη την ύπαρξη τους, ενώ οι διάφοροι συγγραφείς παροτρύνουν την όλη ιδέα .Από την παραπάνω ιστορία,όπως έχω ξαναπεί δεν βγήκαν κερδισμένοι ούτε οι συγγραφείς ούτε όσοι δέχονται τα UFO, αλλά μάλλον εκείνοι που άρπαξαν την ευκαιρία να δημιουργούν νέα δόγματα με σκοπό αποκλειστικά το κέρδος και μόνον! Το ότι χρησιμοποιεί όμως
κάποιος το τσεκούρι για να σκοτώνει,δεν σημαίνει ότι φταίει το τσεκούρι αλλά μάλλον αυτός που το χρησιμοποιεί με τον παρών τρόπο.


http://enterstararticles.blogspot.com/


ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΜΑΝΑΒΗΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΖΥΜΑΡΙ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Άτια ανα τους αιώνες

6
emman έγραψε:Εξ ή τα αποδέχεσαι όπως σου τα πασαρουν ή δεν τα αποδέχεσαι.

Αλλιως ψάχνεις να βρεις τι κρύβεται απο πίσω ή τι μπορει να συνδέει τα ufo με τον Χριστό. :cooll
ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΙ ΛΟΓΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝΟΥΝ ΠΑΡΑΜΑΓΑΖΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΑΤΩΠΕΔΟΙ Η ΔΕΧΟΜΕ ΤΙΝ ΘΡΕΙΣΚΕΙΑ Η ΟΧΙ :no ΛΥΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΩ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΖΥΜΑΡΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΓΙΑ ΘΡΕΙΣΚΙΑ ,ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑΥΤΙΣΑΝ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΤΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΣΥΝΚΑΤΑΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΕ ΙΘΑΓΕΝΟΙ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΡΝΟΥΜΕ ΟΠΙΟΔΗΠΟΤΕ ΙΛΙΘΙΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΔΟΓΜΑ ΜΕΣΩ ΤΟΝ ΑΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΡΑΕΛ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΓΕΤΕ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΜΕΛΕΤΑΩ ΠΑΨΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΜΟΝΟΚΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΚΕΦΤΩ ΤΟ ΠΩΣ ΜΟΥ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΒΡΑΙΣΜΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Άτια ανα τους αιώνες

7
dr ex έγραψε:
emman έγραψε:Εξ ή τα αποδέχεσαι όπως σου τα πασαρουν ή δεν τα αποδέχεσαι.

Αλλιως ψάχνεις να βρεις τι κρύβεται απο πίσω ή τι μπορει να συνδέει τα ufo με τον Χριστό. :cooll
ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΙ ΛΟΓΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝΟΥΝ ΠΑΡΑΜΑΓΑΖΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΑΤΩΠΕΔΟΙ Η ΔΕΧΟΜΕ ΤΙΝ ΘΡΕΙΣΚΕΙΑ Η ΟΧΙ :no ΛΥΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΩ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΖΥΜΑΡΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΓΙΑ ΘΡΕΙΣΚΙΑ ,ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑΥΤΙΣΑΝ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΤΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΣΥΝΚΑΤΑΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΕ ΙΘΑΓΕΝΟΙ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΡΝΟΥΜΕ ΟΠΙΟΔΗΠΟΤΕ ΙΛΙΘΙΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΔΟΓΜΑ ΜΕΣΩ ΤΟΝ ΑΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΡΑΕΛ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΓΕΤΕ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΜΕΛΕΤΑΩ ΠΑΨΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΜΟΝΟΚΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΚΕΦΤΩ ΤΟ ΠΩΣ ΜΟΥ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΒΡΑΙΣΜΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ

Δεν κατάλαβες καλα τι είπα.
ψάχνεις να βρεις τι κρύβεται απο πίσω ή τι μπορει να συνδέει τα ufo με τον Χριστό.
Τα αποδέχεσαι όπως στα πασάρουν...... θέλω να πω ότι όλα αυτά που ακούμε και μαθαίνουμε για τα ufo είναι τα τελευταία χρόνια,άρα χρίζουν προσοχής.


Δεν είναι κάτι παλιό,ούτε ξέρουμε κάτι απο παλιά......αλλά ότι μας πασάρουν τα τελευταια χρόνια! :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Άτια ανα τους αιώνες

8
dr ex έγραψε:ΟΠΑ ΦΙΛΛΟΥΜΕΝΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΤΑΥΤΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΜΕ ΑΤΙΑ
Φίλε μου,οι πίνακες μιλάνε απο μόνοι τους και εκείνη την εποχή προφανώς ήταν στην μόδα να ζωγραφίζουν τα πάντα με ιπτάμενα αντικέιμενα,ούτε εγω συμφωνώ οτι υπάρχει κάποια σχέση μεταξύ του Χριστού και των ούφο.Απο την άλλη κάλιστα μπορεί κάποιοια να προσπαθούν να μας περάσουν μυνήματα μέσω της εικόνας.
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: Άτια ανα τους αιώνες

9
Φιλούμενος έγραψε:
dr ex έγραψε:ΟΠΑ ΦΙΛΛΟΥΜΕΝΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΤΑΥΤΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΜΕ ΑΤΙΑ
Φίλε μου,οι πίνακες μιλάνε απο μόνοι τους και εκείνη την εποχή προφανώς ήταν στην μόδα να ζωγραφίζουν τα πάντα με ιπτάμενα αντικέιμενα,ούτε εγω συμφωνώ οτι υπάρχει κάποια σχέση μεταξύ του Χριστού και των ούφο.Απο την άλλη κάλιστα μπορεί κάποιοια να προσπαθούν να μας περάσουν μυνήματα μέσω της εικόνας.
ΣΩΣΤΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΧΝΕΣ ΤΟΥ ΜΕΣΑΙΩΝΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΜΥΗΣΗ ΣΕ ΣΤΟΕΣ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΝ ΝΤΑΙΝΙΚΕΝ ΠΟΥ ΠΑΝΤΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΟΥΦΟ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωγήινοι - ATIA - UFO”

cron