Re: Rock καί σατανισμός

28
Ηρθε η ωρα να σας πω και εγω οταν μικρα καναμε βλακειες... μας ελεγε η γιαγια θα βρεξω μια σανιδα και θα σας ριχνω στα ποδαρια μεχρι να βαλετε μυαλο....ετσι και εγω..... θα σας πω το εξης!! Ακομα να καταλαβουμε οτι παντου τα παντα!!!!οτι ολα εξαρτονται απο εμας!!!υπαρχουν ανθρωποι που επιλεγουν να ακουσουν και ακουνε απο το καθε ειδος της μουσικης αυτο που τους αντιπροσωπευει!!!και επισης ανθρωποι που δημιουργουν οτι τους αντιπροσωπευει....ροκ απιστευτη μουσικη και φροντιζω να ακουω την ροκ που μου δινει ομορφα συναισθηματα..οπως και απο αλλα ειδη μουσικης!!!γιατι ψαχνουμε συνεχεια για τις διαφορες? και δεν εστιαζομαστε σε αυτα που πρεπει να εχουμε σαν σκοπο και αξια στην ζωη μας. Ολα τα ειδη μουσικης μπορουν να δωσουν την ποιοτητα και επισης ολα τα ειδη μουσικης μπορουν να σε παρασυρουν...Η μουσικη εχει πολυ μεγαλη δυναμη και αυτο το γνωριζουμε ολοι πολυ καλα! Μουσικη = Αρμονια .Η μουσικη εξημερωνει τα ηθη και η μουσικη εξαγριωνει τα πληθοι. Σε αυτο λοιπον που πρεπει να συμφωνησουμε ειναι οτι θα ειναι πολυ μεγαλη μαγκια να μαθουμε να πεταμε τα σκουπιδια και να καλλιεργουμε ανθρωπους που να δημιουργουν αγγελους ......και για να το πετυχουμε αυτο χρειαζεται να παιδεψουμε την θεα ουσια που εχουμε μεσα μας και σε απολυτη συνεργασια με την ψυχη μας!!!!οχι λοιπον στην κακη αντιδραση απο οπου και αν προερχεται και μονο θετικη σκεψη για την ενοτητα του ανθρωπου με το Νου και την ψυχη ετσι φτανουμε στην θεση που επιζητει ο ανθρωπος και η οποια ειναι η εσωτερικη του γαληνη για να πορευεται θεαρεστα και με προκοπη!!!
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>

Re: Rock καί σατανισμός

29
Και να συμπληρωσω οτι ο μονος τροπος για να μπορεσουμε να οδηγουμε εμεις το μυαλο μας και οχι τα υποσυνειδητα μηνυματα ειναι η προσευχη!!!!Η επιμελως αληθινη προσευχη ξεκλειδωνει το μυαλο και ελευθερωνει το πνευμα!! και τοτε η λογικη αφυπνιζεται και αρχιζει να επεξεργαζεται.....τα καλως η κακως δρωμενα!!!
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλες θρησκείες & αιρέσεις,σἐκτες & παραθρησκείες,”