Προσοχή στα περίεργα "σεμινάρια"

1
phpBB [video]
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>

Re: ΛΥΚΟΙ ΜΕ ΠΡΟΒΕΙΑ ΑΡΝΙΟΥ

2
Ωραίο βιντεάκι!
Να προσέχουμε με αυτά τα σεμινάρια γιατι γίνεται πολύ διαφήμιση και ειναι της μόδας.
Δεν πρόκειται να βρούμε εκει την αλήθεια ουτε την αυτογνωσία,απλώς μας κανουν να νομίζουμε ετσι
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΛΥΚΟΙ ΜΕ ΠΡΟΒΕΙΑ ΑΡΝΙΟΥ

3
Αρκετα παλια ειχα παει σε κατι σεμιναρια του τυπου ''θελετε να αυξησετε το εισοδημα σας'';
Και η αληθεια ειναι οτι οι ανθρωποι οι οποιοι δουλευαν εκει και υποτιθεται οτι ηταν και η αποδειξη για τα εξτρα λεφτα μου θυμιζαν πιο πολυ προσυλιτιστες παρα πωλητες.
Σε καθε αναφορα του προιοντος παροτρυναν το ακροατηριο να χτυπαει παλαμακια.
Στο βιντεο εδειχνε συγκεντρωση των ανθρωπων απο ολο τον κοσμο που δουλευαν για την συγκεκριμενη εταιρεια κρατωντας τις σημαιες του καθε εθνους σε (μακρινα πλανα) και σε πρωτο και κοντινο πολυ πλανο την σημαια του ισραηλ.
Ασε που για να ξεκινησεις να πουλας το προιον επρεπε να το αγορασεις πρωτα.
Ειναι η Herbalife την οποια πολλοι θα εχετε δει σε αυτοκολλητα σε αυτοκινητα.
Και επηδη ολα αυτα μου φανηκαν πολυ περιεργα τοτε την εκανα με ελαφρα.
Σε καποια στιγμη το ακρωατηριο δεν ξερω γιατι ισως και να ηταν ιδεα μου αλλα μου φανηκε σαν υπνωτισμενο διοτι σχολιασα στον πισω μου για τα παλαμακια και μου εκανε την χειρονομια με το δαχτυλο στο στομα να σωπασω.
Και επηδη ειμαι και ευγενικο παιδι δεν εφυγα κατα την διαρκεια του σεμιναριου αλλα αμεσως μετα.Ημουν ο μονος που εφυγα και αναρωτιομουν στον δρομο γιατι ημουν εγω ο μονος που εφυγα και γιατι οι υπολοιποι δεν καταλαβαν οτι κατι υποπτο συμβαινει εκει μεσα.
Εικόνα
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: ΛΥΚΟΙ ΜΕ ΠΡΟΒΕΙΑ ΑΡΝΙΟΥ

4
Αρκετα παλια ειχα παει σε κατι σεμιναρια του τυπου ''θελετε να αυξησετε το εισοδημα σας'';
Υπήρξαν πολλές κρούσεις προς τον αμνό για συμμετοχή σε τέτοιου είδους σεμινάρια, πωλήσεις, κλπ.
Πάντοτε ξεκινούσαν με το χρήμα ! ''θελετε να αυξησετε το εισοδημα σας''!!! "Πόσες χιλιάδες ευρώ θέλετε να κερδίζετε ?"!!!, "ο τάδε μέσα σε 3 μήνες έφτασε να κερδίζει τόσα χρήματα" !!!

Οι φουκαράδες δεν καταλάβαιναν ότι το χρήμα δεν αποτελεί κίνητρο του αμνού...
Και η αληθεια ειναι οτι οι ανθρωποι οι οποιοι δουλευαν εκει και υποτιθεται οτι ηταν και η αποδειξη για τα εξτρα λεφτα μου θυμιζαν πιο πολυ προσυλιτιστες παρα πωλητες.
Σε καθε αναφορα του προιοντος παροτρυναν το ακροατηριο να χτυπαει παλαμακια.
Τελείως αμερικανιά ?
Στο βιντεο εδειχνε συγκεντρωση των ανθρωπων απο ολο τον κοσμο που δουλευαν για την συγκεκριμενη εταιρεια κρατωντας τις σημαιες του καθε εθνους σε (μακρινα πλανα) και σε πρωτο και κοντινο πολυ πλανο την σημαια του ισραηλ.
Το χρήμα έχει πατρίδα ! Και θρησκεία έχει ! :cooll
Και επηδη ολα αυτα μου φανηκαν πολυ περιεργα τοτε την εκανα με ελαφρα.
Εμένα μου φάνηκαν περίεργα πριν μπω στον κόπο...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΛΥΚΟΙ ΜΕ ΠΡΟΒΕΙΑ ΑΡΝΙΟΥ

5
Εμ το χρήμα ειναι το καλύτερο προιον σε μια κοινωνια καταναλωτικη και αυτο διαφημίζουν γιατι εχει πέραση,αν δεν ηταν αυτο θα ηταν κατι αλλο και θα διαφημιζαν το αλλο για να προσελκύσουν ,απλα μην πέφτουμε στην παγίδα
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΛΥΚΟΙ ΜΕ ΠΡΟΒΕΙΑ ΑΡΝΙΟΥ

7
ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΠΑΞΕΣ ΒΡΕ ΟΠΟΥ ΖΗΤΑΝ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ ΟΥΔΕΙΣ ΜΥΣΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΧΡΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΑΡΧΗΜΑΓΙΣΣΑ Η ΝΤΙΟΝ ΦΟΡΤΣΟΥ ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: ΛΥΚΟΙ ΜΕ ΠΡΟΒΕΙΑ ΑΡΝΙΟΥ

8
Ντοκτορ,ποια ειναι παλι αυτη? :D
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΛΥΚΟΙ ΜΕ ΠΡΟΒΕΙΑ ΑΡΝΙΟΥ

9
Γενικά να αποφεύγουμε παρόμοια σεμινάρια και ειδικά τα σεμινάρια τύπου θέλετε να αυξήσετε την αυτοπεποιθεσή σας ή θέλετε να γίνετε πραγματικά ευτυχισμένοι,όπου βάζουνε τους ακροατές να επαναλαμβάβουν μια συγκεκριμένη πρόταση,σαν ένα είδος αυθυποβολής.

Παρόμοια σεμινάρια γίνονται και για όσους θέλουν να κόψουν το κάπνισμα,η αλήθεια είναι οτι κανεις δεν γνωρίζει μέσω της επανάληψης αυτών των προτάσεων τι άλλο προσπαθούν να επιτύχουν.
Να αποφεύγουμε όλα αυτα που μας οδηγούν να είμαστε άβουλα υποκείμενα και εξαρτώμενα απο άλλους,οτιδήποτε μπορει να μας στερήσει την ελευθερία μας και δυνατότητα ελέγχου του ευατού μας ας τα κρατάμε μακριά.
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλες θρησκείες & αιρέσεις,σἐκτες & παραθρησκείες,”

cron