Re: Το θαύμα του Πανορμίτη της Σύμης

10
Ενα τρικ είτε απο κοντά το βλέπεις είτε απο μακριά,είτε μεσω εικόνας - βιντεο θα είναι πάλι τρικ.


Ειδικά όταν ακούς για το ιδιο θαυμα στην ίδια συγκεκριμενη εκκλησια κάθε χρόνο οι πιθανότητες για να είναι ψευτικο αγγιζουν το 100%

Παντα κατα την προσωπικη μου αποψη.

Re: Το θαύμα του Πανορμίτη της Σύμης

11
αλλο η εικονα και το βιντεο..και αλλο να το βλεπεις απο κοντα ..εκει το αντιλαμβάνεσαι με ολες τις αισθήσεις σου..και μπορείς να αποκλείσεις και όλες τις περιπτώσεις για την υπαρξη τρικ.


Μην ξεχνας οτι στον Πανορμιτη,ερχονται μπουκαλια με μυνηματα που πετανε οι πιστοί στην θαλασσα και ερχονται μονα τους στην Συμη,αυτο ειναι 100% σιγουρο οτι δεν ειναι τρικ...
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Το θαύμα του Πανορμίτη της Σύμης

12
Πρωτη φορά το ακούω αυτό.

Αν όντως συμβαίνει,οντως είναι θαυμα!


Θα παω και εγώ να πεταξω στην θαλασσα ενα μπουκαλι για να το εξακριβώσω.

Δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο απο ποιο σημείο της θάλασσας θα το ρίξω,ε?

Διότι διαφορετικός ίσω να υπάρχουν διάφορα ρευματα που να το οδηγούν στο συγκεκριμενο σημείο.

Re: Το θαύμα του Πανορμίτη της Σύμης

13
Θα παω και εγώ να πεταξω στην θαλασσα ενα μπουκαλι για να το εξακριβώσω.
Επέτρεψέ μου,φίλε,τότε απλά το μόνο που θα επιχειρήσεις να κάνεις είναι ένα πείραμα.Κάτι που φυσικά δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το θαύμα.
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: Το θαύμα του Πανορμίτη της Σύμης

14
phpBB [video]
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ορθοδοξία”

cron