ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

1
Tαξιδιωτική οδηγία εναντίον της Ελλάδας έχουν εκδόσει οι ειδικές ταξιδιωτικές υπηρεσίες του STATE DEPARTMENT.


Η ειδική υπηρεσία του S.D. στο κομμάτι που αναφέρεται στην ασφάλεια των πολιτών οι αμερικανικές υπηρεσίες με ανανεωμένο κείμενο και με αφορμή τα τελευταία γεγονότα του Δεκεμβρίου(0 μέχρι και σήμερα τα τελευταία χτυπήματα της 5ης και 12ης Ιανουαρίου 2009. Γεγονότα τα οποία συνδέει ως διάδοχες καταστάσεις με όλες τις προηγούμενες ένοπλες δράσεις τις 17Ν.

Οι συγγραφείς του κειμένου που έχει αναρτηθεί στην ειδική ταξιδιωτική ιστοσελίδα του S.D. προτρέποντας ουσιαστικά τους αμερικανούς πολίτες να μην επισκεφθούν την πατρίδα μας επισύροντας τους φόβους και την βαθιά ανησυχία που τους διακατέχει για την ασφάλειά τους λόγω της κατάστασης που επικρατεί στην Ελλάδα! Στο κείμενο που έχει αναρτηθεί στην επίσημη ιστοσελίδα ταξιδιωτική ιστοσελίδα των αμερικανικών κυβερνητικών και διακινείται μέσω άλλων μυστικών (και φανερών) υπηρεσιών επισημένεται η με κάθε τρόπο βαθιά ανησυχία για την ασφάλεια των αμερικανών πολιτών που ζουν στην Ελλάδα!
Το επίμαχο σημείο με τίτλο SAFETY AND SECURITY{βλ. παρακάτω} διασπείρει τον φόβο και τον πανικό και προς τους άλλους ευρωπαίους πολίτες που πρόκειται να επισκεφθούν την Ελλάδα και λόγω της συνθήκης Schengen η οποία επιτρέπει την ελεύθερη πρόσβαση των ευρωπαίων πολιτών να εισέρχονται ελεύθερα στην χώρα!

Οι Αμερικανικές υπηρεσίες του S.D αναφερόμενες στην ευρωπαϊκή συνθήκη υπογραμμίζουν την ανωνυμία της ελεύθερης πρόσβασης μεταξύ των χωρών που έχουν υπογράψει την Schengen, αφού δεν ελέχγονται άρα "κινδυνεύουν" εξίσου όσο και οι αμερικανοί πολίτες που ζουν στην Ελλάδα, από την κατάσταση που επικρατεί με το σκηνικό τρόμου που έχει στηθεί και αναλύεται εκτενώς στην συγκεκριμένη ενότητα.

Το ύπουλο χτύπημα των αμερικανικών ταξιδιωτικών και άλλων (μυστικών) και μη, υπηρεσιών εναντίον της χώρας μας έρχεται σε μια κρίσημη περίοδο για την Ελλάδα, εξηγώντας παράλληλα και το γιατί ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΚΑΤΑΤΑΣΣΟΥΝ ΤΗΝ 17Ν ΣΤΙΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ! όπως χαρακτηριστικά είχε αποκαλύψει στις 02.01.09 το Greek American News Agency επιβεβαιώνοντας παράλληλα τους αρχικούς φόβους μας ότι κάτι ετοιμάζεται στην περιοχή με στόχο την Ελλάδα και τίποτα δεν είναι τυχαίο...

Η νέα ταξιδιωτική οδηγία που πλήττει όχι μόνο τον τουρισμό αλλά γενικότερα τα συμφέροντα της Ελλάδας, πάει την χώρα μας πίσω σε άλλες εποχές(της δεκαετίας του ΄80) κυκλοφορεί εδώ και κάποιες ώρες από email σε email αλλά και σκοπιανά site και blog! Να υποθέσουμε ότι το παραπάνω σοβαρό γεγονός τελεί εν αγνοία του νέου Αμερικανού Προέδρου Barack Obama και των άλλων επιτελών του Λευκού Οίκου, τον οποίο υποστήριξε με σθένος και ανοιχτά η Ελληνική Κοινότητα;

Ίσως ...

Το μόνο βέβαιο είναι ότι σίγουρα αυτή η υπόθεση είναι σε απόλυτη γνώση της άμεσα πολιτικής προϊστάμενης του S.D. Hillary Clinton και το ισχυρό αυτό πλήγμα που ξημερώνει στην Ελλάδα ακόμα και όταν η είδηση θα έχει περάσει στα ψιλά ή ως συνήθως θα έχει ξεχαστεί, οι μηχανισμοί των Αμερικανών θα δουλεύουν με γνώμονα και οδηγό την νέα αυτή ταξιδιωτική οδηγία και θα σιγοτρώει την ελληνική οικονομία και τα ελληνικά συμφέροντα!

Για να δούμε τώρα τι θα πράξει η Ελληνίδα Υπουργός των Εξωτερικών κα Ντόρα Μπακογιάννη;

πηγη greekamericannewsagency.com
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

3
οπως το ειπες Μιχαλη,μια Ελληνικη κυβερνηση αυτο θα εκανε,αλλα μεχρις στιγμης απαντηση καμια....

και απο τα ΜΜΕ καμια αναφορα τουλαχιστον εγω δεν το ακουσα,ασχολουνται με αλλα
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

4
τα ΜΜΕ ητανε και ειναι εργαλεια στα χερια των μεγαλων του κοσμου, αφου λοιπον δεν αναφερουν το θεμα, παει να πει οτι μας θελουν αμετοχους σε οτι λεει το προγραμμα, οπως λεμε,θα γινουν για μας χωρις εμας..Μηπως το καλοκαιρι μας περιμενουν μαντατα?; Εχω φιλους Αμερικανους, κατοικοι Ελλαδος 6 χρονια οι οποιοι ενω ηταν ετοιμοι να αγορασουνε σπιτι,εδω κι εναν μηνα εχουν παψει να κανουν μελλοντικα προγραμματα για την Ελλαδα. Να πω οτι ειμαι καχυποπτη;;

Re: ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

5
Παράθεση:Να πω οτι ειμαι καχυποπτη;;

οσο ειμαστε και εμεις,αλλα αυτο πια ξεπερναει το οριο της καχυποψιας..

τιποτα δεν κανουν τυχαια αυτοι,προφανως τους εχουν ενημερωσει,εμεις προφανως θα το μαθουμε τελευταιοι...και ο Θεος να μας φυλαει..
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

6
FIDDLER έγραψε:Εχω φιλους Αμερικανους, κατοικοι Ελλαδος 6 χρονια οι οποιοι ενω ηταν ετοιμοι να αγορασουνε σπιτι,εδω κι εναν μηνα εχουν παψει να κανουν μελλοντικα προγραμματα για την Ελλαδα. Να πω οτι ειμαι καχυποπτη;;

Πάντως η Αμερική έχει να περιμένει πολύ χειρότερα από μας στο προσεχές μέλλον. Έτοιμα τα έχουν τα φέρετρα. Κατά εκατοντάδες χιλιάδες.

Re: ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

7
''Δεν θέλω να πεθάνει το Έθνος μου,το Έθνος αυτό, που τόσα έκαμε στην ζωή του, το έξυπνο,το τόσο ανθρώπινο. Για να το φυλάξω από τον θάνατο πρέπει τώρα να το κάμω πεισματάρικο στην ΕΘΝΙΚΗ ΠΙΣΤΗ,στον ΕΘΝΙΣΜΟ, ας είναι και υπερβολικό το αίσθημα που θέλω να δώσω στους Ελληνες. Μόνον έτσι θα ζήσει το ΈΘΝΟΣ.''

''Σε οποίους με κατηγορούν η με περιγελούν, γιατί τους κεντρώ το Εθνικό τους αίσθημα και τους μιλώ αποκλειστικά,θα λέγω:Λοιπόν θέλετε να πεθάνει το Έθνος σας;Αν το θέλετε,πέστε το καθαρά,μην κρυβόσαστε''
ΙΩΝ ΔΡΑΓΟΥΜΗΣ

Αυτος καλα τα ελεγε.......
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η εναντίον της Ελλάδος επιβουλή”