" Η φωτιά στο Μάτι κατέκαψε το σπίτι και σταμάτησε στο… Εικονοστάσι (video)

1
Αίσθηση προκαλεί η εικόνα αντίθεσης που παρουσιάζεται σε ένα και μόνο πλάνο του βίντεο που ανέβασε σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης η κυρία Άννα Καυκά (Αντιδήμαρχος Καθαριότητας & Ανακύκλωσης στην εταιρεία Δήμος Γλυφάδας (Municipality of Glyfada) από το εσωτερικό του σπιτιού της...

Τον γύρο του διαδικτύου κάνει το συγκλονιστικό βίντεο-ντοκουμέντο που αποτυπώνει τη φρίκη της επόμενης ημέρας από την καταστροφή που προκάλεσε η πύρινη λαίλαπα στο Μάτι η οποία στέρησε τη ζωή σε τόσους ανθρώπους.

Αίσθηση προκαλεί η εικόνα αντίθεσης που παρουσιάζεται σε ένα και μόνο πλάνο του βίντεο που ανέβασε σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης η κυρία Άννα Καυκά, από το εσωτερικό του σπιτιού της.

Η κα Καυκά επιστρέφοντας στο σπίτι της διαπίστωσε ότι η φωτιά κατέκαψε ολόκληρο τον πρώτο όροφο αλλά σταμάτησε στο σημείο όπου η μητέρα της κας Καύκα είχε δημιουργήσει ένα εικονοστάσι, αφήνοντας ανέπαφο κάθε τετραγωνικό μέτρο αυτού, με αποτέλεσμα να μείνει ακέραιο το ισόγειο μέρος της κατοικίας.

H κα Καυκά δεν παραλείπει να αναφέρει στην ανάρτησή της ότι η ίδια και η οικογένεια μπορεί να γλύτωσαν και να είναι καλά στην υγεία τους, αλλά ότι οι σκέψεις και οι προσευχές τους είναι στους δεκάδες αγνοούμενους...
"Ευχαριστώ τον Θεό που οι γονείς μου και η αδελφούλα μου κατάφεραν και ξέφυγαν από την κόλαση της φωτιάς στο Μάτι. Το Λιμενικό τους διέσωσε από τη θάλασσα ....
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για το συγκινητικό ενδιαφέρον σας ❤️ η οικογένεια μου ευτυχώς σώθηκε, η φωτιά αφού έκαψε τον πρώτο όροφο του σπιτιού σταμάτησε ακριβώς στο εικονοστάσι της Μαμάς μου και έτσι σώθηκε το ισόγειο!!! Είναι συγκλονιστικό αυτό που σας περιγράφω αλλά είναι η αλήθεια!!!
Η σκέψη όλων μας είναι στους ανθρώπους που χάθηκαν και οι προσευχές μας για να βρεθούν ζωντανοί οι δεκάδες αγνοούμενοι


Δείτε το βίντεο εδώ

https://www.facebook.com/annie.kafka/vi ... 525069618/
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”