Κ. Αϊβαλιώτης: «Η Τουρκία πάει γυρεύοντας…»

1
Δημοσίευση 01/10/2011 16:58

Αιχμηρή ήταν η ανακοίνωση που εξέδωσε το ΛΑ.Ο.Σ μέσω του εκπροσώπου του, Κωστή Αϊβαλιώτη για τις τουρκικές προκλήσεις στην Ανατολική Μεσόγειο, στο θέμα του φυσικού αερίου.

Συγκεκριμένα, ο κ. Αϊβαλιώτης τόνισε πως: «Η Τουρκία πάει γυρεύοντας και αν συνεχίσει, το γεωτρύπανο μπορεί να της χωθεί βαθιά στα σωθικά της».
Είμαι τυφλός,δώσε μου τα μάτια σου να δώ.\nΕίμαι μουγκός,δώσε μου τη γλώσσα σου να πώ.\nΕίμαι κουφός,δώσε μου τα αυτιά σου να ακούσω.

Re: Κ. Αϊβαλιώτης: «Η Τουρκία πάει γυρεύοντας…»

2
Πάλι καλά που δεν απείλησε πως θα πάει ο ίδιος να πολεμήσει, με τόση εμπειρία άλλωστε που έχει στο στρατό .... :orc
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Κ. Αϊβαλιώτης: «Η Τουρκία πάει γυρεύοντας…»

3
Η Τουρκία υπαναχωρεί για τη ναυτική αγγελία προς ναυτιλλομένους, σύμφωνα με την οποία το ερευνητικό σκάφος με ιταλική σημαία "Explora" θα πραγματοποιούσε έρευνες για χαρτογράφηση των τουρκικών ακτών, πλέοντας εντός των ελληνικών χωρικών υδάτων, γράφει το «defencenet.gr».
Με νέα nautics η Άγκυρα εξαίρεσε τα σημεία βορειοδυτικά της Ρω και βορείως του Καστελόριζου. Είχε προηγηθεί διάβημα διαμαρτυρίας που παρέδωσε ο πρέσβης μας στην Άγκυρα. Αν αυτό επηρέασε ή οι πιέσεις των Αμερικανών προς την Τουρκία να αποφευχθούν οι εντάσεις, δεν είναι γνωστό.
Το "Explora" θα πραγματοποιούσε έρευνες για χαρτογράφηση των τουρκικών ακτών, σε θαλάσσια περιοχή, σημεία της οποίας βρίσκονται εντός της ελληνικής υφαλοκρηπίδας και των ελληνικών χωρικών υδάτων. Συγκεκριμένα, σύμφωνα με την αναγγελία, το ερευνητικό σκάφος θα εκτελούσε εργασίες από τις 30 Σεπτεμβρίου μέχρι τις 30 Νοεμβρίου βορειοδυτικά της Ρω και βορείως του Καστελόριζου (!), γεγονός που δεν θα συμβεί.
Σημειώνουμε ότι πολλές φορές έχουμε γράψει, ότι οι Τούρκοι πολλά αναγγέλλουν για εκφοβισμό, αλλά πράττουν ελάχιστα. Κι αν βρουν στοιχειώδη αντίσταση, δεν πράττουν τίποτε
Πηγή http://www.liako.gr/news/home/35958-tourkia-ellada.html
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω

Re: Κ. Αϊβαλιώτης: «Η Τουρκία πάει γυρεύοντας…»

4
Χριστίνα έγραψε:Πάλι καλά που δεν απείλησε πως θα πάει ο ίδιος να πολεμήσει, με τόση εμπειρία άλλωστε που έχει στο στρατό .... :orc
Ναι, μάχιμος...που λένε και στο στρατό ! :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”

cron