Re: Ο Πακιστανός «δράκος» και η ελληνική θολοκουλτούρα

12
King Hercules έγραψε:Ακούγεται κάπως ακραίο αυτό το σχόλιο, δεν νομίζετε;

Προσωπικά πιστεύω πως πρέπει ΑΛΛΟΥ ν' αναζητήσουμε την αιτία του κακού και να εστιάσουμε την προσοχή στους παράγοντες που τροφοδοτούν και αναπαράγουν αυτό το σπιράλ μίσους απέναντι στο καινούργιο και το διαφορετικό.

Αυτή τη στιγμή ο πλανήτης βιώνει μια ανθρωπιστική τραγωδία.

Χωρίς τη Νέα Τάξη δεν θα υπήρχαν τέτοια φαινόμενα ρατσισμού και μισαλλοδοξίας, ούτε καν φυλετικές διακρίσεις.

Δεν πρόκειται κανείς να κερδίσει τίποτε απολύτως απ' αυτό το αίσχος ρίχνοντας το βάρος των ευθυνών για την έξαρση της εγκληματικότητας αποκλειστικά και μόνο στους ξένους!

Φυσικά μεγάλο μερίδιο γι' αυτή την κατάσταση έχουν όλοι οι Ευρωπαίοι (και εμείς, ασφαλώς).
Δεν υπάρχει κανένα μίσος προς το διαφορετικό και το καινούργιο,μην το πάμε αλλού το θέμα.Οι λαθρομετανάστες πρέπει να φύγουν.
Αυτούς που έπιασαν γιατι τους πηγαν στην Θράκη δεν αναρωτιέται κανείς;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο Πακιστανός «δράκος» και η ελληνική θολοκουλτούρα

13
Δεν υπάρχει κανένα μίσος προς το διαφορετικό και το καινούργιο,μην το πάμε αλλού το θέμα.Οι λαθρομετανάστες πρέπει να φύγουν.
Αυτούς που έπιασαν γιατι τους πηγαν στην Θράκη δεν αναρωτιέται κανείς;


:132


Ομως είπαμε!

Στην Θράκη είναι ο emman και κρατάει Θερμοπύλες :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Ο Πακιστανός «δράκος» και η ελληνική θολοκουλτούρα

14
Οι λαθρομετανάστες είναι οι κομμάντος των παραστρατιωτικών οργανώσεων που εκπαιδεύονται από τη CIA και χρηματοδοτούνται απ' αυτό το κάθαρμα τον Σόρος!

Αυτούς πρέπει να διώξουμε και όχι τους νόμιμους μετανάστες και τους πρόσφυγες του πολέμου που ζητούν άσυλο και άδεια παραμονής στην ΕΕ. Μην τους βάζουμε όλους μαζί, νόμιμους και παράνομους, στο ίδιο τσουβάλι.

Και επιτέλους να σταματήσει αυτή η υποκρισία περί καταπάτησης των ανθρωπίνων δικαιωμάτων που πιπιλίζουν καθημερινά οι γκλομπαλιστές γιατί το κακό παράγινε!!! :diablo:

Re: Ο Πακιστανός «δράκος» και η ελληνική θολοκουλτούρα

15
Τι λες Ηρακλή. Ήρθαν, μας έσφαξαν, μας έπνιξαν, μας έκλεψαν, και θα τους πούμε και περάστε να σας κεράσουμε ένα συκαλάκι. Δε με ενδιαφέρει από που χρηματοδοτούνται. Με ενδιαφέρει να ξεκουμπιστούν από το τόπο μου. Εμείς είμαστε ακραίοι;; Πήγαμε στη πατρίδα τους και κάναμε ότι κάνουν εδώ; θα μας είχε φάει η μαρμάγγα... Σιγά μη και το κάθαρμα ο βιαστής χρηματοδοτείτο από το Σόρος. Μη τρελλαθούμε τελείως. Ποιοί είναι οι νόμιμοι λάθρο; Κανένας. Γιατί απλά κανένας δεν τους κάλεσε. Περνάνε άσχημα στις πατρίδες τους; Κι εμείς στη δική μας. Τι θα γίνει θα φεύγουν τα παιδιά μας για άλλες χώρες προκειμένου να μείνουν εδώ οι λάθρο; Στα τσακίδια όλοι τους. Άγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλοι, Γερμανοί, Πακιστανοί, Κινέζοι και όλοι τους. Ναι οι κινέζοι ας πούμε είναι ήσυχοι. Δεν ακούσαμε τίποτα γι αυτούς. Όμως ριμάξανε την Ελληνική αγορά με τα κινέζικα προιόντα δεν ξανακινήθηκε η Ελληνική αγορά. Αυτοί δεν πλήρωναν τίποτα, ούτε εφορία οι δικοί μας όμως ξεπουλιότανε για να πληρώσουν την εφορία. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ... Όσο για την καταπάτηση αυτά μόνο ηλίθιοι τα λένε που θέλουν να μας επιβάλουν τους λάθρο...
Να τους απελάσουν όλους αμέσως και να πάνε όπου θέλουν και κυρίως στην Ευρώπη για να δω αυτά τα πολιτισμένα κράτη τι θα κάνουν τότε. ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ.....
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: Ο Πακιστανός «δράκος» και η ελληνική θολοκουλτούρα

16
Έ, όχι και έτσι, προς Θεού!

Καλά, ο καθένας μπορεί να εκφράσει ελεύθερα τη γνώμη του.

Πάντως εγώ προσέγγισα το πρόβλημα από άλλη σκοπιά αφού από πιτσιρικάς βίωσα στο ίδιο μου το πετσί το δράμα των λαών της Βόρειας Αφρικής που άφησε πίσω της η γαλλική αποικιοκρατία (πέρασα ένα μεγάλο μέρος της ζωής μου στην Αλγερία και το Μαρόκο).

Τώρα στο χέρι σου είναι να εκφραστείς όπως θες, κανείς δεν σ' εμποδίζει. Αλλά δεν πρέπει να επιβάλλεις την άποψή σου στους άλλους.

Re: Ο Πακιστανός «δράκος» και η ελληνική θολοκουλτούρα

17
Ηρακλή δεν ξέρω γιατί βρέθηκες σ΄αυτά τα μέρη που λες. Υποθέτω ότι είσαι Έλληνας. Λες ότι έζησες το πρόβλημα με τη γαλλική αποικιοκρατία. Δεν θα ήταν λοιπόν καλύτερα η Γαλλία να μείνει στη πατρίδα της και να αφήσει ήσυχη την Αφρική εφόσον δεν είχε καμιά δουλειά εκεί. Και ξαναερχόμαστε στο ίδιο σημείο όταν ένα κράτος βάλετε από ξένο κόσμο αποκτάει μεγάλο πρόβλημα χωρίς να φταίει. Δεν επιβάλλω την άποψή μου σε κανένα. Ξέρω όμως ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τους λάθρο. Το βλέπω κάθε μέρα και δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια μου.
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: Ο Πακιστανός «δράκος» και η ελληνική θολοκουλτούρα

18
Είμαι Έλληνας αλλά η καταγωγή μου είναι από το Βέλγιο.

Ο πατέρας μου ήταν Έλληνας του Πόντου που μετανάστευσε στο Βέλγιο στα μέσα της δεκαετίας του 1960 για να γλυτώσει από την δικτατορία των Συνταγματαρχών. Εκεί γνώρισε την μητέρα μου που ήταν κόρη ενός Βέλγου παθολογοανατόμου που εργαζόταν στο κτήριο της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και παντρεύτηκαν το 1968.

Για κάποιο χρονικό διάστημα η οικογένειά μου εγκαταστάθηκε στη Σάιντα της Βορειοδυτικής Αλγερίας όπου μείναμε τρία ολόκληρα χρόνια. Εκεί όχι μόνο μου δώθηκε η ευκαιρία να ζήσω από κοντά το δράμα αυτών των ανθρώπων αλλά ανακάλυψα επίσης τον ισλαμικό πολιτισμό και την ισλαμική κουλτούρα.

Κατά τη διάρκεια της τρίχρονης παραμονής μου στο Μαγκρέμπ ταξίδευσα στο Μαρόκο όπου ξεναγήθηκα στην παλιά μεδίνα της Ούζντα που βρίσκεται στα ανατολικά της χώρας κοντά στα συνόρα με την Αλγερία.



Η Βόρεια Αφρική ήταν το δεύτερο σπίτι μου μετά την Ελλάδα, τη Γαλλία και το Βέλγιο.

Έχω φίλους Αλγερινούς που είναι πάρα πολύ καλοί άνθρωποι. Ακόμα και σήμερα δεν παύω να τους θεωρώ ως αδέλφια παρά τα κακώς κείμενα που γράφονται γι' αυτούς.

Επομένως λογικό είναι να διαχωρίζουμε τους απλούς Βορειοαφρικανούς πολίτες από τους ακραίους ισλαμιστές που εκπαιδεύονται από τις αμερικανικές μυστικές υπηρεσίες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”